Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ MERCEDES SLK 250 CDI

Yeni SLK 250 CDI, Mercedes-Benz SLK Roadster’in ilk dizel versiyonu olarak piyasaya s ürülüyor. Aracın yakıt tüketimi 4,9 l/100 km. Stuttga...

Yeni SLK 250 CDI, Mercedes-Benz SLK Roadster’in ilk dizel versiyonu olarak piyasaya sürülüyor. Aracın yakıt tüketimi 4,9 l/100 km.

Stuttgartlı üreticinin spor otomobil yelpazesinin en yeni üyesinde 2143 cc hacmindeki 204 bg’lik dört silindirli bir dizel motor bulunuyor.

Şirketin resmi performans değerlerine göre otomobil 0’dan 100 km/s’ye 6,7 saniyede çıkabiliyor, 243 km/s azami hıza ulaşabiliyor, 500 Nm tork üretiyor ve 100 kilometrede 4,9 litre yakıt tüketiyor.

Kilometrede 128 gram CO2 oluşturduğu belirtilen SLK tüm 250 CDI modelleri gibi standart olarak bir durdurma-çalıştırma sistemine sahip.


Otomobil dışarıdan benzinli versiyonlar ile aynı görünüyor ve onlar gibi çift egzoz çıkışına sahip.

Araçta standart olarak 7G-Tronic Plus otomatik şanzıman bulunuyor, ama 2012’nin ikinci çeyreğinden itibaren altı vitesli mekanik bir şanzıman seçeneği de sunulacak.

Araçta üç süspansiyon seçeneği sunulmuş: geleneksel çelik bir süspansiyon, daha sert bir yay ve amortisör tertibatına sahip spor bir süspansiyon veya elektronik kontrollü, tam otomatik amortisör sistemi içeren bir süspansiyon.

Tam otomatik amortisör sistemi Dinamik Yol Tutuşu paketiyle beraber alınabiliyor.ntvmsnbc

Hiç yorum yok