Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN AMAROK İÇİN İSTANBUL’A GELEN ‘KALDIRIM PİCASSOSU’ İSTANBULLULAR’I KENDİNE HAYRAN BIRAKIYOR

Dünyanın önemli şehirlerinde kaldırımlara yaptığı üç boyutlu resimleriyle adı Kaldırım Picassosu olarak tanınan Julian Beever, Volkswagen Ti...

Dünyanın önemli şehirlerinde kaldırımlara yaptığı üç boyutlu resimleriyle adı Kaldırım Picassosu olarak tanınan Julian Beever, Volkswagen Ticari Araç’ın yeni pick-up modeli Amarok için bu kez İstanbul’da. Nişantaşı’nda üç gün boyunca çizim yapan Beever’a halk büyük ilgi gösteriyor.

Binlerce meraklı göz önünde yaklaşık 30 saat 30 kilo tebeşir kullanarak çalışan Kaldırım Picassosu’nun son rotuşunun ardından hayranlık verici eseri ortaya çıktı. Kaldırımı delerek yukarı çıkan Amarok görüntüsü, izleyenlerin nefesini kesiyor. Çizim başından sonuna kadar Volkswagen Ticari Araç’ın Facebook sayfasından izlenebiliyor. İsteyenler 3 boyutlu kaldırım resmiyle hatıra fotoğrafı çektirebiliyor.

Dünyanın en ünlü sokak sanatçılarından ve dünyanın önde gelen şehirlerinde çizdiği üç boyutlu resimlerle bu sanatın fenomeni haline gelen ‘Kaldırım Picassosu’ Julian Beever, Nişantaşı’nda hazırlanan özel alanda 3 gün süren çizimini bitirdi. 31 Mayıs’ta Volkswagen Ticari Araç’ın Pick up modeli Amarok’un tanıtımı için çizime başlayan İngiliz sanatçıyı tüm bu süre boyunca İstanbullular ve yabancı turistler yalnız bırakmadı.

35 kilo malzeme, 25 farklı tebeşirle geldi
25 farklı renkte olmak üzere kendisi için üretilmiş özel 30 kilo tebeşir ile toplam 30 saat çizim yapan Julian Beever, üç boyutlu dev çalışmasında kaldırımı delerek dışarı çıkan bir Amarok’un yanında, Boğaz Köprüsü, Boğaz ve İstanbul’u da resmetti. Bir yandan İstanbul’un yeni yüzü gökdelenleri ve modern şehir manzarasını diğer yanda ise doğayı buluşturarak Amarok’un hem şehir hem de bir off road aracı olduğunu da vurguladı.

Çizim başından sonuna kadar Volkswagen Ticari Araç’ın Facebook sayfasından izlenebiliyor
İstanbul ve İstanbullular’dan ilham aldığını söyleyen İngiliz sanatçının eserinin yapım aşaması Volkswagen Ticari Araç’ın Facebook sayfasında da paylaşıldı.
Beever’ın çalışmasının her aşamasında çekilen fotoğraflar da Volkswagen Ticari Araç’ın www.facebook.com/vwticariarac sayfasında yer alıyor.

Amarok ile hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen Nişantaşı’na! Yoğun ilgiden çok mutlu olduğunu söyleyen ‘Kaldırım Picassosu’ tüm İstanbullular’ı da resminden keyif almaya çağırdı. İsteyenler bu inanılmaz çalışma ile hatıra fotoğrafı çektirebilecek. Fotoğraf makinesi yanında olmayan ya da daha profesyonel bir çalışma isteyenler için de tüm gün Nişantaşı’nda bulunan Volkswagen Ticari Araç’ın fotoğrafçısı arzu edenlerin fotoğrafını çekerek anında tab ediyor. Etkinlik Pazar akşamına kadar sürecek.

Hiç yorum yok