Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

JEEP GRAND CHEROKEE'NİN 3.0 LİTRE DİZEL MOTORLU VERSİYONU AVRUPA'DA İLK KEZ TÜRKİYE'DE SATIŞA SUNULDU

yeni Grand Cherokee, iyileşen performansına karşın yüzde 27 eksilen tüketimiyle dikkat çekiyor. Yeni Grand Cherokee'nin fiyatı 83 bin 34...

yeni Grand Cherokee, iyileşen performansına karşın yüzde 27 eksilen tüketimiyle dikkat çekiyor. Yeni Grand Cherokee'nin fiyatı 83 bin 343 Euro'dan başlıyor.

Grand Cherokee, kayaya tırmanıp, sorunsuzca iniyor, sudan geçip kumda yol alabiliyor. Selefinden farklı olarak bağımsız hale getirilen arka süspansiyonu hemperformansı, hemde arka koltuk sırasındaki yolcuların yolculuğunu olumlu etkiliyor.

En iyi sürüş performansı için beş ayrı yükseklik ayarı özelliğine sahip yeni Quadra-Lift hava süspansiyon sistemi sayesinde araç yüksekliği yol şartlarına göre ayarlanabiliyor.

Karayolu sürüşü sırasında da yerden 20.6 santimetre yüksek olan Grand Cherokee, hem yakıt tasarrufu hemde iyi bir aerodinamik sağlıyor.

Ancak arazi şartlarına göre farklı yükseklik ayarlarına sahip olan araç, hafif arazi koşullarında 3.3 santimetre daha yükselerek yerden yüksekliğini 24 santimetreye çıkarabiliyor. Daha ağır arazi koşulları için seçilen Off-Road 2 modunda ise toplam yükseklik 27 santimetrelik yerden yüksekliğe ek olarak 6.6 santimetre daha artırılabiliyor.

Yeni Grand Cherokee'nin alçalıp yükselme maharetleri bununla sınırlı değil, park halindeyken kolay yükselme için yere iyice yaklaşabilen araç Aeromodunda 15.2 cm kadar alçalarak, araç hızı ile kontrol edilerek en iyi performansı sunabiliyor.

YÜZDE 27 AZ TÜKETİYOR
241 beygir güç ve 550 Nm tork üreten yeni 3.0 litre dizel motor eskisi gibi Mercedes değil Fiat tarafından geliştirildi. Yapılan aerodinamik müdahalelerin de katkısıyla yeni motoruyla yeni Grand Cherokee, selefine göre yüzde 27 daha tutumlu bir araç haline geldi. Limited versiyonu 83.343 Euro’dan başlayan fiyatlarla satılan Grand Cherokee'nin daha donanımlı versiyonu Overland 'ın satış fiyatı ise 94 bin Euro olarak belirlenmiş.

İÇ MEKÂNI ÇOK DAHA GENİŞ VE FERAH OLDU
Yeni Grand Cherokee'ye yandan bakıldığında oldukça kaslı bir araca dönüştüğü hemen dikkat çekiyor. Yukarı çekilip bir önceki versiyona göre daralmış gibi görünen camlar otomobilin kendine özgü çamurluklarının kolayca fark edilmesini sağlıyor. Bütün bu atletik yapısına karşın 13 santimetre uzatılmış dingil mesafesi ise iç mekânda, özellikle arka koltuklarda yolculuk yapacak olanlara daha geniş bir alan ve daha fazla diz mesafesi sunuyor
.Haberturk/Hakan özenen
Hiç yorum yok