Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BMW YENİ NESİL 1 SERİSİNİ DUYURDU

Yeni 3 serisiyle aynı platform mimarisi üzerinde geliştirilen 1 serisi, önce beş kapılı bir hatchback olarak çıkacak. Gelecek yılın başların...

Yeni 3 serisiyle aynı platform mimarisi üzerinde geliştirilen 1 serisi, önce beş kapılı bir hatchback olarak çıkacak.

Gelecek yılın başlarında bu modeli yeni bir üç kapılı gövde tipi izleyecek ve daha sonra yeni nesil altı model varyantı içerecek kadar genişleyecek.

F20 kod adlı yeni 1 serisinin en çarpıcı özelliği etkileyici tasarımı.

Yeni tasarım, ilk kez sergilendiğinde atak görünümüyle otomotiv dünyasını şoke eden mevcut modelin soyundan geldiğini belli ediyor.

Yeni 1 serisi yakın zamanda BMW Grubu tasarım bölümünün başına getirilen tasarım şefi Adrian van Hooydonk tarafından yaratıldı.

Otomobilin en etkileyici kısmı olan, ön tarafın tasarımında, yakın zamanlı konsept otomobillerde kullanılmış köpekbalığı burnu tercih edilmiş.

Güncel 1 serisinde eleştirilere neden olan arka koltuklardaki dar diz mesafesi, yeni modelde 30 mm uzayan dingil mesafesi ile giderilmeye çalışılmış.

Yeni 1 serisi selefine göre 85 mm daha uzun, 17 mm daha geniş ve 1421 mm ile aynı yükseklikte. Aracın bagajı 30 litre daha yüksek hacme sahip.

Yeni 1 serisi 4 silindirli motorlar ile satılacak.

Mini Cooper’da da kullanılan benzinli, direk enjeksiyonlu 1.6 litrelik motor, 116i modelinde 136 bg, 118i modelinde 170 bg üretecek.

Dizel güç seçenekleri ise aynı hacimde (2 litre) farklı ayarlara sahip üç motordan oluşuyor. Motorların güçleri 116d’de 116bg, 118d’de 143 ve 120d’de 184 bg olacak.

BMW 2012 yılında motor yelpazesini genişletecek.ntvmsnbc

Hiç yorum yok