Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN GRUBU BAŞKANI MARTİN WİNTERKORN, ŞİRKETİN 2013 YILINDA YÜKSEK HACİMLİ HİBRİT PAZARINA GİRECEĞİNİ AÇIKLADI

Volkswagen grup başkanı Winternkorn Uluslararası Viyana Motor Sempozyumu’nda, 2013/14’ten itibaren prize takılan hibrit teknolojisi içeren b...

Volkswagen grup başkanı Winternkorn Uluslararası Viyana Motor Sempozyumu’nda, 2013/14’ten itibaren prize takılan hibrit teknolojisi içeren bir dizi önemli model piyasaya süreceklerini söyledi.

Bu yeni otomobillerin yedinci nesil Golf ve üçüncü nesil Audi A3 olması bekleniyor. Bu otomobillerin her ikisi de VW’nin yeni ön tekerlekten çekişli MQB platformunu temel alıyor.

Winterkorn, “Orta vadede prize takılan hibrit büyük bir potansiyel barındırıyor, çünkü her iki dünyanın en iyi yanlarını tek bir araçta topluyor. Prize takılan hibrit birçok müşterinin beklentilerini tam olarak karşılıyor: sınırsız içten yanmalı motor performansı ve beraberinde günlük sürüş için cazip elektrikli hareketlilik menzilleri” dedi.

Bu haber VW’nin Nissan Leaf’e rakip olacak tamamen bataryalı bir Golf versiyonu üretmeyeceğine işaret ediyor.

‘Prize takılan’ hibrit, prizden şarj olmayan hibrit otomobillere göre, daha büyük bir batarya paketi kullanıyor, böylece sıfır emisyonlu batarya gücüyle 35 kilometreye kadar gidebiliyor. Bu da şehirde işe gidiş geliş ve alışveriş yolculuklarının büyük bölümü için yeterli bir mesafe.

Prize takılan sistemde otomobil, uzun yolculuklar için geleneksel motorunu da kullanabiliyor ve normal biçimde birkaç dakika içinde yakıtla doldurulabiliyor. Bu özellik tamamen bataryalı otomobillere göre önemli bir avantaj teşkil ediyor.

Ayrıca prize takılan hibrit araç şanzımanın üretiminin, büyük batarya paketine sahip tamamen elektrikli bir otomobile göre daha ucuza mal olduğu söyleniyor.ntvmsnbc

Hiç yorum yok