Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL ZAFİRA TOURER ŞUBAT 2012 DE TÜRKİYEDE SATIŞTA

1.4lt’lik iki benzinli (120hp ve 140hp) ve 2.0lt’lik üç dizel motor (110hp,130hp,165hp) seçeneği mevcut (Türkiye’de 1.4 Turbo 140 HP ve 2.0 ...

1.4lt’lik iki benzinli (120hp ve 140hp) ve 2.0lt’lik üç dizel motor (110hp,130hp,165hp) seçeneği mevcut (Türkiye’de 1.4 Turbo 140 HP ve 2.0 CDTI 165 HP’lik motor seçenekleri sunulacak)

Türkiye pazarına sunulacak her iki motor seçeneği de sadece otomatik şanzıman seçeneğine sahip olacak

Kalabalık ailelerin kullanmak zorunda olduğu otomobil ötesinde bir tarz ve hatta makam aracı olma iddiasında Premium özellikler, özel koltuk konsepti, dinamik görünüm, konfor ve güvenliği ile dikkat çekiyor

Opel, 1999 yılından bu yana, Avrupa'da 2,2 milyon adet’ten fazla Zafira satışı gerçekleştirdi.
Opel Zafira Tourer dünya prömiyerini 15 - 25 Eylül 2011 tarihleri arasında Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirecek. İşlevsellik ve rahatlığın mükemmel bir kombinasyonunu sunan Zafira Tourer, monocab segmentine premium kalite ve yenilikçi teknolojileri sunacak.

Zarif tasarım, havadar kabin ortamı, iyileştirilmiş şasi ile konfor ve güvenliği arttıran yenilikçi teknolojiler sayesinde rahat sürüş premium özelliklerle birlikte sunuluyor.

Akıllı Flex7 koltuk konseptiyle beraber üçüncü sıranın tamamı bagaj bölmesinin zeminine düz olarak katlanabilirken, ikinci sıra tümüyle yeniden dizayn edilmiş: İkinci sıra artık bir oturma sırası olmayıp, düz katlanabilen ve birbirinden bağımsız olarak hareket ettirilebilen üç ayrı, bağımsız koltuktan oluşmaktadır. Her bir koltuk uzunlamasına olarak 210 mm kayabilmektedir.

İkinci sıradaki yolcular, geniş limuzin benzeri koltuk boşluğu ve konfor sağlayan benzersiz, isteğe bağlı Lounge Seating sisteminden yararlanabiliyor. Akıllı katlanma mekanizması sayesinde, ikinci sıradaki orta koltuğun arkası, aşağıya katlanıp dönerek dış koltuklardaki yolculara konforlu kol dayama yeri sağlıyor. Bu durumda, dış koltukların uzunlamasına hareketi 280 mm’ye genişletilebiliyor; bu, standart versiyondan 70 mm ve mevcut Zafira’dan 80 mm’den daha fazla. Ayrıca, dış koltuklar kabinin merkezine doğru 50 mm kaydırılabiliyor.

Uzunlamasına ve yanal hareketlerin kombinasyonu, yolcular seyahat ederken istedikleri gibi konum değiştirebilecekleri için maksimum kişisel alan ve ergonomiyle, birinci sınıf konfor ve rahatlık sağlamakta. Kişisel konfor üzerindeki bu vurgu, Zafira Tourer’ı sadece bir aile aracından çok daha fazlası haline getiriyor. Opel tasarımcıları, ister bir iş seyahatinde ister arkadaşlarla uzun bir yolculukta olsun esnek iç mekânı bir rahatlık vahasına dönüştürmüşler

Benzersiz özellikler Zafira Tourer’ın esnekliğini daha da arttırıyor

Geniş kabin hacmi ve esnek koltuk sistemi sayesinde Zafira Tourer, beş-koltuklu konfigürasyonda 710 litrelik yük hacmi (mevcut Zafira’dan 65 litre daha fazla) ve arka koltukların tümü katlandığında 1.860 litreye (+ 40 litre) kadar yük hacmi sağlamaktadır.

Zafira Tourer ayrıca geçtiğimiz yıl Meriva’da piyasa sunulan yenilikçi FlexRail sisteminin bir iyileştirmesi olan devrim niteliğindeki çok fonksiyonlu FlexConsole’u içeren geniş depolama alanı sağlıyor. Bu standart oluşturan yenilik, Zafira Tourer'daki premium esnekliğin sadece başka bir örneğidir. Bir saklama bölmesi içeren kol dayama yeri ve bardak tutucu rayının her ikisi alüminyum raylar üzerinde istenen konuma kayarak geniş saklama alanının ön koltuklar arasında (tam olarak en çok erişilebilir ve kullanışlı olduğu yerdir) esnek biçimde kullanımını sağlar.

Opel’in özel FlexFix entegre bisiklet taşıyıcı sisteminin ikinci nesli de prömiyerini yeni Zafira Tourer’da gerçekleştirecek. Şimdiye kadar Avrupa’da, yaklaşık 60.000 Opel müşterisi, arka tampona entegre edilen ve bir çekmece gibi basitçe çekilip çıkarılan bu büyük ölçüde kabul gören taşıyıcıyı tercih etmiştir. Sistem, birinci nesilden kazanılan deneyim temelinde yeniden yapılandırılmış olup, sistemi çok daha fonksiyonel kılıp kullanımını kolaylaştıran yeni bir bağlama aygıtına sahiptir (Türkiye’de sunulmayacak).

Akıllı yardımcı sistemler sayesinde daha yüksek sürüş güvenliği
Çok sayıda yenilikçi Sürücü Yardımcı sistemi, yeni Zafira’da sürüş konforu ve genel güvenliği arttırıyor.

Opel gamında yeni bir özellik olan, Çarpışma Hafifletici Fren (CMB) sistemine sahip radar-tabanlı Adaptif Hız Kontrolü (ACC), öndeki araçlarla olan mesafeyi kontrol eder. Belirlenen güvenlik mesafesi korunmazsa, sistem otomatik olarak araç hızını azaltır veya olağanüstü durumlarda çarpışmayı önlemek için acil durum frenini harekete geçirir.

İkinci nesil Opel Eye ön kamera sisteminin prömiyeri de Zafira Tourer’da gerçekleştiriliyor. Bilinen Şeritten Ayrılma Uyarı sistemine (LDW) hala sahipken, Trafik İşareti Tanıma işlevi (TSR) iyileştirilip kapsamlı biçimde genişletilmiştir. Kamera ayrıca aşağıdakiler gibi yeni işlevleri destekler: (Türkiye’de sunulmayacak)

Sürücüye öndeki araçla olan mesafeyi görsel olarak bildiren Takip Mesafesi Göstergesi (FDI).
Sürücüyü görsel ve işitsel sinyaller aracılığıyla öndeki araçla ani çarpışma konusunda uyaran Ön Çarpışma Alarm sistemi (FCA).
Bi-Xenon Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Ön Farlar sistemine (AFL+) yeni bir fonksiyon ekleyen Akıllı Aydınlatma Mesafesi Belirleme sistemi (ILR): Bu sistem, ön far kısa huzmeli far şeklini öndeki araçla olan mesafeye göre ayarlar ve bunu görüşe engel olmadan yol aydınlatmasını en uygun hale getirecek biçimde kesintisiz olarak uyarlar.

Başka yenilikçi sürücü yardımcı sistemleri de prömiyerlerini Zafira Tourer’da gerçekleştiriyor:
Sürücüyü şerit değiştirirken muhtemel bir çarpışma konusunda uyaran Yan Kör Nokta Alarm sistemi (SBSA).
Park etme manevralarını kolaylaştırmak üzere, Gelişmiş Park Yardımı (APA), sürücünün park etmek için yeterli bir boşluk bulmasına yardımcı olur ve sürücüyü bu boşluğa girmesi için yönlendirir; ve Arka Görüş Kamerası dar boşluklardaki zor manevraları dahi çocuk oyuncağına dönüştürür. (Cosmo modelinde opsiyonel olarak sunulacak)

Hiç yorum yok