Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CİTROEN DS5 ŞANGAY AUTO SHOWDA TANITILACAK

Beş kapılı hatchback otomobil 4,52 metre uzunluğunda ve 1,85 m genişliğinde, yani bir Ford Mondeo’dan kayda değer biçimde kısa ve biraz daha...

Beş kapılı hatchback otomobil 4,52 metre uzunluğunda ve 1,85 m genişliğinde, yani bir Ford Mondeo’dan kayda değer biçimde kısa ve biraz daha dar. Citroen otomobilin beş yetişkini rahat bir şekilde alabildiğini iddia ediyor.


DS4 şaşırtıcı biçimde C4’e benzerken, DS5 yükseltilmiş sürüş pozisyonu ve coupe benzeri bir tavan hattıyla C5’e göre çok daha cüretkar görünüyor.

Araç ön kısmında bol miktarda kullanılan krom parçalar ve LED far şeritleri gibi, artık tipik denilebilecek DS özelliklerine sahip. DS5’de bunlara ilave olarak sinyal lenslerinin yanından ‘akan’ panel yüzeyleri gibi yenilikler eklenmiş.

Arka tarafta tampona entegre edilmiş iki egzoz çıkışı ve yan panellerin çevresini saran ve yanlarından uzanan arka lambalar dikkat çekiyor.

DS5 şirketin Hybrid4 dizel hibrit teknolojisini kullanan ilk Citroen olacak. Bu teknoloji 163 beygir gücündeki bir turbo dizel motor ve arka aksa bağlı 37 beygir gücündeki bir elektrikli motorun kombinasyonuyla toplamda 200 beygir güç sunuyor.

Citroen sistemin düşük hızlı şehir sürüşü sırasında sadece elektrik gücüyle işleyebildiğini söylüyor ve bu durum DS5’in CO2 emisyonunun 99 gr/km’de kalmasını sağlıyor.

Kabinde deri kaplama parçalar dikkat çekiyor, ayrıca bir dizi yeni tasarım özelliğine de yer verilmiş. Özellikle ön kısımdaki sürücü odaklı ‘kokpit’ hissi öne çıkıyor. Merkez konsolda sadece temel kumanda donanımı bulunurken uçak tarzı tavan konsoluna diğer kumanda donanımları yerleştirilmiş. ntvmsnbc

Hiç yorum yok