Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HYUNDAİNİN SUV modeli YENİ Santa Fe, Türkiye’dE SATIŞA SUNULDU

Santa Fe’nin yeni 2.2 litrelik motoru artık 3800 d/d’de 197 HP maksimum güç ve 1800-2500 d/d arasında 422 Nm maksimum tork üretiyor. Bu moto...

Santa Fe’nin yeni 2.2 litrelik motoru artık 3800 d/d’de 197 HP maksimum güç ve 1800-2500 d/d arasında 422 Nm maksimum tork üretiyor. Bu motor, Hyundai’nin yeni 6 kademeli Shiftronic şanzımanıyla sunuluyor. Bu şanzımanla 0-100 km/s hızlanmasını 10,2 saniyede gerçekleştiren yeni Santa Fe’nin maksimum hızı ise artarak 190 km/s’ye yükseltildi.

100 KM'DE 7.2 LİTRE
Değişken emme sistemi ve elektronik değişken geometrili turbosuyla ani gaz tepkilerine en iyi şekilde yanıt veren 16 supaplı ve Euro-5 uyumlu olan bu motor, eski motora göre çok daha düşük yakıt tüketimi ve CO2 gazı emisyonu sunuyor. Beş kişilik Santa Fe Style’ın 100 km’deki ortalama yakıt tüketimi 7,2 litre iken CO2 emisyon değeri ise kilometre başına 194 gram.

GÜVENLİK ÖN PLANDA
Son teknoloji ürünü bilgisayar teknikleriyle hazırlanan yeni Santa Fe, aynı zamanda en iyi görüş açısı ve en güvenli gövde yapısını sunmak için geliştirildi. Kabindeki altı hava yastığının haricinde yan çarpışmalardaki ve devrilme anındaki güvenliği artırmak amacıyla 7 kişilik Style Max’te bile üç sırada oturan yolcuları da kapsayan devrilme sensörlü perde hava yastığı kullanılıyor. Ayrıca ESP (Elektronik Stabilite Programı), TCS (Savrulma ve Patinaj Önleme Sistemi), boyun yaralanmalarını önleyen aktif koltuk başlıkları, tüm yolcular için ön gergili ve yük sınırlayıcılı üç noktadan bağlantılı emniyet kemerleri gibi özellikler standart olarak sunuluyor.

Hyundai Santa Fe’de Style ve Style Max olmak üzere iki donanım paketi sunuluyor.
Beş kişilik Style donanımında EBD (Elektronik Kontrollü Fren Gücü Dağılımı) destekli ABS, aktif gergili ön emniyet kemerleri, boyun yaralanmalarını önleyen aktif ön koltuk başlıkları, darbe anında katlanan direksiyon mili ve otomatik açılan kapı kilitleri, ESP (Elektronik Stabilite Programı), TCS (Savrulma ve Patinaj Önleme Sistemi), immobilizer, sürücü, ön yolcu ve yan havayastıkları, ön ve arkada devrilme sensörlü perde havayastıkları, 60/40 oranında katlanan arka koltuklar, AQS (Hava Kalitesi Kontrol Sistemi), Park Mesafe Kontrol Sistemi, deri direksiyon ve vites topuzu, dijital bilgi ekranı, Supervision gösterge paneli, dikiz aynası üzerinde geri görüş kamera ekranı, direksiyondan kumandalı, navigasyon DVD-CD-MP3 çalarlı multimedya sistemi ve Bluetooth, elektrikli ısıtmalı ve katlanır yan aynalar, dikiz aynası üzerinde geri görüş kamera ekranı, elektronik kontrollü çift bölgeli otomatik klima, anahtarsız giriş ve çalıştırma düğmesi, ısıtmalı ön koltuklar, kargo perdesi, elektrik kontrollü ön ve arka kapı camları, otomatik hız sabitleyici, ön cam buz çözücü, soğutuculu orta konsol, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm, yükseklik ve derinlik ayarlı hidrolik direksiyon, aydınlatmalı ve kilitli torpido gözü, bagaj altı saklama bölmeleri, bagaj içi sabitleme filesi, portbagaj, çift egzoz çıkışı, Xenon ön farlar ve far yıkayıcılar, ön ve arka sis farları, deri döşeme paketi, dijital pusula, elektrik kontrollü sürücü ve ön yolcu koltuğu, geniş açılı iç kılavuz ayna, yağmur sensörü, silika katkılı 235/60 R18 ebadında lastikler ve lastik basınç sensörü, 3. stop lambalı arka spoyler, elektrikli sunroof ve kromaj kaplı kapı kolları yer alıyor.

Style Max ismiyle satılan 7 kişilik Hyundai Santa Fe’de ise bu donanımlara ek olarak 50/50 oranında katlanabilen üçüncü koltuk sırası, arka yolcular için manuel kontrollü arka klima ve yüke duyarlı otomatik arka süspansiyon ayarı bulunuyor.

Yenilenen Hyundai Santa Fe Style’ın anahtar teslim satış fiyatı 110 bin TL iken yedi kişilik Style Max’in anahtar teslim satış fiyatı ise 113 bin 500 TL.Haber7

Hiç yorum yok