Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Nissan Qashqai Türkiye’de satışta

Bilinen SUV sınıfı bir araca benzeyen ve Nissan tarafından crossover olarak nitelendirilen yapısıyla daha çok şehir yaşantısında kullanıma ...

Bilinen SUV sınıfı bir araca benzeyen ve Nissan tarafından crossover olarak nitelendirilen yapısıyla daha çok şehir yaşantısında kullanıma uygun bir araç olarak tasarlanmış. Qashqai, sadece Avrupa’da değil, Japonya, Ortadoğu gibi pazarlarda da satılıyor. Japon üretici, hedef kitlesi olarak kompakt sınıf, MPV, SUV ve orta sınıfı kendisine seçtiğini Qashqai ile gösteriyor. Dinamik bir yapısı olan Nissan’ın en son temsilcisi Qashqai’da sürücüye odaklı bir kokpit bulunmakta. Türkiye’de artan SUV satışlarına oldukça etkili bir alternatif olarak gelecek Qashqai, ülkemiz koşularında da oldukça talep görmesi beklenen bir crossover. Son dönemlerde SUV’ların daha çok şehir içi kullanımı için tercih edilmesine rağmen çoğunun yakıt tüketiminin yüksek olması ve motor silindir hacimlerinin büyük olmasına bağlı olarak vergilendirmede de dezavantaja neden olması, bu sınıfın satışlarının özellikle ülkemizde düşük seyretmesine sebep oluyordu. Buradaki açığı kapatması hedeflenen kompakt sınıf boyutlarındaki Qashqai, yüksekliğinin bir SUV’dan daha az olması, gövde yapısının MPV’lere çok benzemesi ve 1.6 ile 2.0 litrelik küçük ama güçlü motorlarıyla tam bir crossover.

Avrupa’da yılda ortalama 100 bin adet satışın gerçekleştirmesinin beklendiği belirtilirken, Türkiye için hedefler yılda 1000-1200 adet olarak tahmin ediyorlar. Türkiye’de Qashqai satışlarının yüzde 90’ını, bugüne kadar hiç Nissan kullanmamış insanlardan meydana geleceği bekleniyor. Japon üreticinin yeni crossover’ı, uygun fiyata bir üst sınıfa geçmek isteyen kullanıcıları cezp edek gibi görünüyor. Qashqai, hem sadece önden çekişli hem de dört tekerlekten çekişli versiyonlara sahip olacak. İki motor seçeneği bulunacak aracın baz donanımlı modeli 1.6 litre 115 HP VISIA M/T 4x2, 1297 kg’lik ağırlığıyla şehir içi 8.4 lt/100 km, şehir dışında 5.7 lt/100 km ve ortalama olarak 6.7 lt/100 km’lik yakıt tüketimine sahip.

1.6, 115 HP VISIA M/T 4x2 39.990
1.6, 115 HP TEKNA M/T 4X2 43.900
1.6, 115 HP TEKNA EXECUTIVE M/T 4X2 47.900
2.0, 140 HP TEKNA EXECUTIVE CVT4x4 65.900

Hiç yorum yok