Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yeni MERCEDES E Sınıfı 2009 Mart ayında satışa sunuluyor

Yeni E Sınıfı, selefine göre güvenlik, konfor ve çevrecilik ile ilgili 20’den fazla teknik yenilik sunuyor. Akıllı gövde teknolojisi, %30 d...

Yeni E Sınıfı, selefine göre güvenlik, konfor ve çevrecilik ile ilgili 20’den fazla teknik yenilik sunuyor. Akıllı gövde teknolojisi, %30 daha rijit gövdesi, geliştirilmiş koltukları ve süspansiyon sistemi ile, uzun mesafelerde sunduğu konfor daha da artmış.

E Sınıfı’nın yeni direkt enjeksiyonlu 4 ve 6 silindirli versiyonları, önceki modellere göre %23’e varan oranda daha ekonomik. Tüm E modelleri EU5 emisyon standartlarını karşılıyor, E350 BlueTEC modeli 2014 yılında yürürlüğe girmesi beklenen EU6 emisyon standartına bile uygun.

0.25 hava sürtünme direnci ile, yeni E Sınıfı modelleri, dünyanın en aerodinamik lüks salon otomobillerinden. Yeni kasa E’nin bu özelliği kendini şöyle gösteriyor; yerini aldığı modelden, 130 km/s hızda 100 kilometrede 0.25 litre daha az yakıt sarfediyor.

Önceki kasalarında olduğu gibi yeni E Sınıfı’nda geniş bir motor yelpazesi; 136 beygirden 525 beygire kadar 4,6 ve 8 silindirli motor seçenekleri sunuluyor. V6 ve V8 motor ile donatılan her modelde direksiyondan da kontrol edilebilen 7 vitesli otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor.

İsteğe bağlı olarak E350 CDI, E 350 ve E500 modelleri 4 çeker olarak da donatılabiliyor. Yeni 4 çekiş sistemi önceki modelden daha hafif ve daha akıllı, dolayısı ile daha iyi tutunmaya sahip ve ekonomik.

Yeni modelin ilginç bir teknolojik özelliği ise “Adaptive Main Beam Assist”. Sistem yolun durumuna göre yani başka araçları rahatsız etmeyecek ise, farların gücünü 300 metre ileriyi aydınlatacak kadar yükseltebiliyor. Bir başka ilginç ve standart bir özelliği ise, 70 parametreyi değerlendirerek şoförün dikkat seviyesini ölçmesi ve gerektiğinde uyarması... Masaj yapan koltuklar ile sipariş edilmiş bir modelde, muhakkak bulunması gereken bir özellik! ntvmsnbc

Hiç yorum yok