Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VW'nin kompakt sınıfta efsane haline gelen modeli Golf'ün 6. nesli, 35.900 YTL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Yeni Golf'ün "Tüm Zamanların En İyisi" olarak tanımlandığı ifade eden Doğuş Otomotiv VW Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, ...

Yeni Golf'ün "Tüm Zamanların En İyisi" olarak tanımlandığı ifade eden Doğuş Otomotiv VW Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, "Uzun süredir beklenen bu modelimiz yeniliklerinin yanısıra uygun fiyatıyla da tüm rakiplerinin önünde yer alacak." dedi.

Yollarla ilk tanıştığı 1974 yılından bu yana 26 milyonu aşkın bir satış rakamına ulaşarak kırılması zor bir rekora imza atan ve Volkswagen'in efsaneleşen modelleri arasında yerini alan Golf'ün 6. nesli Türkiye yollarında.

Yeni Golf'ün 35.900 YTL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğunu belirten Doğuş Otomotiv VW Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, "Yeni Golf gerek satış fiyatı gerekse kullanım maliyetiyle rakiplerinden bir adım önde olacak. Kullanıcılarının talep ettiği ekonomi ve performansı bir arada sunarak pazardaki gücünü hissettirecek ve çok geniş bir hedef kitleye hitap edecek." dedi.

Tüm zamanların en sessiz Golf'ü

Yeni nesil VW Golf, tasarımının sunduğu akustik avantajlarıyla olduğu kadar, bugüne kadarki en sessiz VW Golf olma özelliğiyle de dikkat çekiyor. Ön camdaki özel geliştirilmiş ses emici film ile birlikte yeni geliştirilen kapı ve yan cam kanalı, kabin içine yönelik ses seviyesini önemli oranda azaltacak biçimde geliştirilmiş. Yeni tasarımlı aynalar üstün aerodinamik özellikleri sayesinde kirlenmeyi engellerken, yürüyen aksamda yapılan değişiklikler lastiklerin ve motor taşıma birimlerinin yarattığı potansiyel gürültüyü minimize ediyor.

TSI motor teknolojisiyle güçlendirilmiş 'Turbo' motorlar

Volkswagen Golf VI'nın motorlarında kullanılan TSI teknolojisinin, yüksek çekiş gücü ve yüksek performans sağladığına dikkat çeken Vedat Uygun, "Benzinli bir motorda "Turbo" teknolojisi kullanıldı. Genellikle dizel motorlarda görmeye alışık olduğumuz bu teknolojiyi benzinli motorlara uygulayarak fark yaratıyoruz. Aynı zamanda, TSI 160 motorda, sunduğumuz Turbo ve kompresör, çift şarj ile yüksek performans sağlıyor. Küçük hacimli bu motorlar, yüksek beygir gücü sunarken aynı zamanda ekonomik ve bir o kadar da çevreciler." dedi. Yeni Golf ilk etapta 3 farklı benzinli motor seçeneğiyle pazardaki yerini alacak.

Sınıfında bir ilk; 7 ileri şanzıman

Bu sınıft ilk kez kullanılan DSG 7 ileri şanzıman seçeneğinin, Yeni Golf'ün en belirleyici özelliklerinden biri olduğunu söyleyen Vedat Uygun, "Bu şanzıman, vites geçişlerinin 300 milisaniye gibi çok bir sürede gerçekleşmesinin yanısıra, yakıt tüketimini de manuel şanzımanlara oranla daha düşük tutuyor. Manuel şanzımanda ortalama 6,2 lt olan yakıt tüketimi DSG şanzımanda ortlama 6,0 lt'ye düşüyor." dedi.

Daha önceki 5 neslin başarısını yukarılara taşıyacak

Yeni Golf'un daha önceki 5 jenerasyonun elde ettiği başarı çıtasını yukarıya taşıyacağını ifade eden Uygun, "Yeni Golf motor teknolojileri, iç ve dış tasarımındaki yenilikler ve güvenlik özellikleriyle hem önceki nesillerinden hem de sınıfındaki rakiplerden ayrılıyor." dedi.

102 HP'lik benzinli motor seçeneğinin yanı sıra, TSI teknolojisine sahip 122 ve 160 HP'lik 2 adet 1.4 litre hacimli motor seçeneklerine sahip Yeni Golf, 'Trendline', 'Comfort¬line' ve 'Highline' donanım seviyelerinde, iki ve dört kapılı olarak satışa sunuldu.

Volkswagen'in yeni tasarım anlayışının ikinci örneği

Dış tasarımıyla ilk nesilden bu yana devam eden gelişiminin son adımını temsil eden Yeni Golf, ilk olarak Yeni Scirocco'da kullanılan tasarım unsurlarını taşımasıyla dikkat çekiyor. Volkswagen markasının yeni tasarım felsefesinin ikinci ürünü olan 6. nesil Golf, krom şeritler ile daha göz alıcı hale getirilmiş çift çıtalı ve parlak siyah renkli ızgarası ve belirgin biçimde farklılık sunan ön tampon ile ön alt hava girişleriyle de kendini belli etmeyi başarıyor. Yeni Scirocco'ya benzeyen tavan yapısına ek olarak daha kaslı omuz çizgileri ve güçlü C sütunu, Yeni Golf'ün dış tasarımındaki değişimi daha net biçimde ortaya koyuyor. Tasarım açısından Touareg'e yakın çizgiye sahip arka farlar, özellikle gece ışıklandırma yönüyle dikkat çekiyor.

Konfor sağlayan önemli detaylar

Volkswagen Golf VI'yı rakiplerinden önde kılan birçok özelliğe ek olarak donanım ekipmanlarında da geliştirmeye gidilmiş; Alcantara deri döşeme, orta konsolda bulunan ve harici müzik cihazlarını (mp3 player) dinleme imkanı sunan Aux-in girişi, viraj dönüşlerinde yanarak kör noktaları aydınlatan ve maksimum güvenlik sağlayan ön sis farlarına entegre statik dönüş farları, araç geri viteste iken sesli uyarının yanısıra, radyo ekranında park mesafesini gösteren grafiksel çizgilerden oluşan görsel park desteği gibi.

İleri teknoloji, yüksek güvenlik

Geliştirilmiş yeni ESP sistemi, Euro Ncap 5 yıldıza sahip güvenlik özellikleri, sürücü diz hava yastığı dâhil yedi hava yastığı, boyun zedelenmelerine karşı geliştirilmiş güvenlik sağlayan aktif kafalık sistemi standart olarak sunuluyor. WOKS adı verilen bu sistem ile kaza esnasında gövde ve başın koordineli olarak yavaşlanması sağlanıyor ve boyun zedelenmesi riski minimuma indiriliyor. Standart bir özellik olan gündüz farlarıyla da Yeni Golf, azami güvenlik düzeyini kullanıcılarına sunuyor.

Zaman

Hiç yorum yok