Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Ford'un Verve konsept otomobilinden yola çıkılarak geliştirilen yeni Ford Fiesta 26.200 YTL'den satışa sunuluyor

Ford Kinetik Tasarım Felsefesi ile üretilen; güvenlik ve sürüş özellikleri ile üst segment, büyük bir otomobilin hissini yaşatan yeni Fiest...


Ford Kinetik Tasarım Felsefesi ile üretilen; güvenlik ve sürüş özellikleri ile üst segment, büyük bir otomobilin hissini yaşatan yeni Fiesta, 26.200 YTL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Global tasarım anlayışı ile tüm dünya pazarları için tek bir otomobil olarak dizayn edilen ve Ford Kinetik Tasarım Felsefesi'nin tüm özelliklerini taşıyan yeni Ford Fiesta'nın, tüm dünyada estirdiği heyecan rüzgarı ülkemize de geliyor.

2005 ve 2007 yıllarında Türkiye'de 5 kapılı B segmentinin en çok satan otomobili olan, bu liderliği 2008'de de sürdüren Ford Fiesta'nın 7. nesli, Türkiye'de de satışa sunuluyor. Ford Otosan tarafından, Türkiye'de ilk kez Autoshow İstanbul'da sergilenen yeni Fiesta, Ekim ayının ikinci yarısından itibaren, showroom'larda yerini alacak.

2008 yılının kendileri için özellikle küçük otomobiller açısından büyük önem taşıdığını, kendi segmentinde Türkiye'nin en çok tercih edilen otomobili olan Fiesta'nın, tüm dünyada bir stil ikonu olarak görülen yeni modelini, Türk tüketicilerine de sunmaktan mutluluk duyduklarını belirten Ford Otosan Genel Müdürü Michael Flewitt, yeni Ford Fiesta hakkında şunları söyledi:

"Herşeyden önce Ford Fiesta, bizler için zengin bir mirası ifade ediyor. Geride bıraktığımız 32 yıllık süre içerisinde üretilen 6 nesil Fiesta, Avrupa'da 12 milyonun üzerinde bir satış elde etti. Bu rakam Ford Avrupa'nın toplam satışlarının, % 32'si. Şimdi bu mirası, yeni nesil Fiesta ile onurlandırıyoruz." Flewitt, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ford Fiesta ile hedefimiz 5 kapı küçük araç segmentinde liderliğimizi sürdürerek Pazar payımızı daha da artırmak olacak. Bunu başarmak için ilk şart elbette her yönüyle üstün bir otomobil yaratmak. Ford, Fiesta'nın önceki nesilleri ile ülkemizde ve tüm dünyada yakalamış olduğu bu başarıyı temel aldı ve yeni nesil Fiesta ile bir devrime imza attı. 2007'de Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Verve konsept otomobilimizi görenler 'acaba bu araç seri üretime geçebilir mi?' diye sormuşlardı. İşte bu sorunun cevabı, yeni Fiesta ile karşınızda."

Konsept otomobilden, global otomotiv ikonuna: Yeni Nesil Fiesta

Bu yılın Mart ayında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı'nda Yeni Ford Fiesta'nın resmi tanıtımı gerçekleştirildi. Yeni Fiesta, daha ilk günden sıra dışı tasarımı ile segmentinde stil ikonu olmaya aday olarak gösterildi.

Yeni Fiesta'nın tasarımı, Avrupa'dan Amerika'ya, Çin'den, Avustralya'ya ve Güney Afrika'ya bütün müşterilerinin ihtiyaç ve zevklerine hitap edebilecek şekilde gerçekleştirildi. Yeni Fiesta, aşamalı olarak tüm dünya pazarlarında yerini alacak. 5 kıtada satılmak üzere, 3 kıtada üretilecek olan yeni nesil Ford Fiesta, tüm dünya için tek bir otomobil, tek bir "Ford" olarak, geleceğe yönelik ürün gelişimi hakkında da bir fikir veriyor.ZAMAN

Hiç yorum yok