Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Dodge'nin ilk 4x4'ü Nitro Türkiye'ye geliyor

Erkeksi görünüşüyle maço bir otomobil olarak değerlendirilen Nitro, çapraz ızgara şeklindeki panjuru, belirgin çamurluk bombeleri, büyük göv...


Erkeksi görünüşüyle maço bir otomobil olarak değerlendirilen Nitro, çapraz ızgara şeklindeki panjuru, belirgin çamurluk bombeleri, büyük gövdesi ve yüksek cam seviyesi ile yer aldığı sınıfta farkını ortaya koyuyor. Dodge Nitro’nun tekerlekleri, aracın performansı ve yeteneklerini artırmak için köşelere doğru kaydırılmış. Aracın iç mekanı Amerikan otomobillerinde görmeye alışık olduğumuz sade ve basit çizgilere sahip. Nitro’nun, deri ile kaplanmış dört kollu direksiyonu, üç bölmeli gösterge paneli ve orta kalitedeki kokpit plastiği aracın iç mekanda ferah bir atmosfer sunuyor.

Nitro, otomotiv gelişmiş eğlence ve iletişim teknolojilerini içeriyor. Nitro’da özel donanım olarak sunulan MyGIG isimli araç içi multimedya sistemi de dikkat çeken özelliklere sahip. Bu yeni nesil sürüş kontrol radyosu, elektrikli bir kapağın altında gizleniyor. 65 bin renkli dokunmatik ekrandan seyir kontrol sistemi haritaları veya fotoğraflar izlenebiliyor. Ayrıca 20 GB’lık hafızası ile 1600 şarkıyı depolayabilen müzik sistemi de aracın uzun yolculuklarda keyifli kullanımlar sunmasını sağlıyor. Nitro, Türkiye’ye sadece 2.8 litrelik dizel motor seçeneği ile geliyor. 4 silindirli bu motor 3800 d/d’de 177 beygir maksimum güç ve 2000 d/d’de 460 Nm maksimum tork üretiyor. 5 vitesli otomatik şanzımanla Türkiye’ye ithal edilecek bu motor seçeneği kısa vites oranları sayesinde 10.5 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabiliyor. Otomatik vitesli versiyonun son hızı ise 182 kilometre ve ortalama yakıt tüketimi de 9.4 litre.

Dodge markasının ilk SUV modeli olarak yollardaki yerini alan Nitro, yüksek ve güçlü yapısı ile 4X4 modellerin sunduğu genel özelliklerinin dışında dinamik tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Erkeksi görünüşüyle maço bir otomobil olarak değerlendirilen Nitro, çapraz ızgara şeklindeki panjuru, belirgin çamurluk bombeleri, büyük gövdesi ve yüksek cam seviyesi ile yer aldığı sınıfta farkını ortaya koyuyor. Dodge Nitro’nun tekerlekleri, aracın performansı ve yeteneklerini artırmak için köşelere doğru kaydırılmış. Aracın iç mekanı Amerikan otomobillerinde görmeye alışık olduğumuz sade ve basit çizgilere sahip. Nitro’nun, deri ile kaplanmış dört kollu direksiyonu, üç bölmeli gösterge paneli ve orta kalitedeki kokpit plastiği aracın iç mekanda ferah bir atmosfer sunuyor.

Nitro, otomotiv gelişmiş eğlence ve iletişim teknolojilerini içeriyor. Nitro’da özel donanım olarak sunulan MyGIG isimli araç içi multimedya sistemi de dikkat çeken özelliklere sahip. Bu yeni nesil sürüş kontrol radyosu, elektrikli bir kapağın altında gizleniyor. 65 bin renkli dokunmatik ekrandan seyir kontrol sistemi haritaları veya fotoğraflar izlenebiliyor. Ayrıca 20 GB’lık hafızası ile 1600 şarkıyı depolayabilen müzik sistemi de aracın uzun yolculuklarda keyifli kullanımlar sunmasını sağlıyor. Nitro, Türkiye’ye sadece 2.8 litrelik dizel motor seçeneği ile geliyor. 4 silindirli bu motor 3800 d/d’de 177 beygir maksimum güç ve 2000 d/d’de 460 Nm maksimum tork üretiyor. 5 vitesli otomatik şanzımanla Türkiye’ye ithal edilecek bu motor seçeneği kısa vites oranları sayesinde 10.5 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabiliyor. Otomatik vitesli versiyonun son hızı ise 182 kilometre ve ortalama yakıt tüketimi de 9.4 litre. haber7

Hiç yorum yok