Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Chery 5 Yılda Teknoloji İnovasyonuna 14 Milyar Dolar Yatırım Yapacak!

Çin’in önde gelen otomotiv üreticisi Chery’nin ev sahipliğinde düzenlenen 2024 Chery Uluslararası İş Konferansı, Çin’in Wuhu kentinde gerçek...

Çin’in önde gelen otomotiv üreticisi Chery’nin ev sahipliğinde düzenlenen 2024 Chery Uluslararası İş Konferansı, Çin’in Wuhu kentinde gerçekleştirildi. 


Wuhu Belediye Yönetimi ve Anhui İl Yönetimi'nin üst düzey yetkilileri, UNICEF ve IUCN'den temsilciler, tüm dünyadan 2 binin üzerinde bayinin katıldığı konferansta Chery eğitim, çevre koruma ve yeni ekolojinin diğer yönlerini kapsayan olağanüstü ve kapsamlı bir sürdürülebilir ekosistem inşa etmeyi taahhüt eden ESG uygulamalarını tanıttı. 


 
8 Ar-Ge merkezi ve 300'ün üzerinde YaoGuang laboratuvarı olmak üzere önümüzdeki 5 yıl içinde teknoloji inovasyonuna yaklaşık 14 milyar dolar yatırım yapmaya hazırlanan Chery, böylece yeni enerjinin küresel düzenini hızlandırmayı, yakıt ve elektrik teknolojilerinin sinerjik gelişimini, en iyi kombinasyonları oluşturmayı ve ikili alanların avantajlarını korumayı amaçlıyor. 
 
Ayrıca konferansta Chery'e ait ilk uçan daire tipi drone, dört ayaklı eğlence robot köpekler ve dünyanın ilk iki ayaklı hizmet robotu da gövde gösterisi yaptı. 
 
Çin’in üst üste 21 yıldır binek otomobil ihracatının lider markası olan Chery, sektörde yeni nesil için yaptığı hazırlığı ve ekolojiye verdiği önemi dünya çapında bir organizasyonla duyurdu. 
 
Bu kapsamda Çin’in Wuhu kentinde “Geleceği Şekillendirmek ve Birlikte Hayalleri Gerçekleştirmek” başlığı altında gerçekleştirilen 2024 Chery Uluslararası İş Konferansı, yoğun bir katılıma sahne oldu. Chery, Wuhu Belediye Yönetimi ve Anhui İl Yönetimi yetkilileri, UNICEF Çin temsilcileri, Doğaya Dayalı Çözümler (NbS) Yönetim Merkezi ve 2 binin üzerinde bayi temsilcisinin katıldığı konferansla, etkinliğin otomotiv endüstrisindeki küresel önemine vurgu yaptı. 
 

Chery geleceğe yönelik stratejik vizyonunu açıkladı! 

2024 yılında yeni bir tarihi dönüm yaşayan Chery, 2024 Chery Uluslararası İş Konferansı ile marka değeri yaratmak ve başarıları paylaşmak için küresel kullanıcılar ve ortaklarla yan yana yürüme kararlılığını bir kez daha ortaya koymuş oldu. 
 
Chery'nin geleceğe yönelik stratejik vizyonunu ortaya koyan konferans, aynı zamanda Çinli markanın yenilikçi yaklaşımı ve iş birlikçi ruhu için de dünya çapında bir vitrin olma görevini üstleniyor. 
 
Chery, otomobil endüstrisindeki inovasyon ve gelişmeyi şeffaf bir yaklaşımla yönlendirirken, karşılıklı fayda sağlayan bir geleceğe ilerlemek üzere küresel ortaklarla iş birliği yapıyor. 
 
Chery Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yin Tongyue’nin ev sahipliği yaptığı organizasyonda elektrikliye geçiş, akıllı çözümler, düşük karbon ve küreselleşme konusundaki en güncel geliştirme stratejisini de paylaştı. 
 
2023 yılında Çin'in en büyük otomobil ihracatçısı olarak 940 bin adet araç ihraç eden Chery, böylece küresel otomobil pazarındaki gücünü bir kez daha vurgulamış oldu. 
 
Markasını geliştirmeye, çok markalı portföyünü genişletmeye, bilim ve teknoloji inovasyonuna yatırım yapmaya odaklanan Chery; yeni enerji ve akıllı bağlantı konusunda Ar-Ge yapmaya ve uluslararası iş birliğini güçlendirmeye odaklanırken, aynı zamanda sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye devam edecek. 
 
Bununla birlikte marka, kendisini “dünya standartlarında çevre dostu akıllı ulaşım teknolojisi şirketi” olarak konumlandırmak için çalışmalarına hız veriyor.  
 
Küresel bayi ağının genişletilmesi için hükümetten tam destek! 
Wuhu Belediye Yönetimi ve Anhui Eyalet Yönetimi yetkilileri, Chery’nin son 27 yıldaki olağanüstü başarılarını takdir ederken markanın sürdürülebilir kalkınma ve kamu refahına olan bağlılığının da altını çizdiler. 
 
Ayrıca Çin hükümetinden yetkililer de, kaliteli bir iş ekosistemini teşvik etme ve markanın küresel bayi ağının genişlemesi için kapsamlı destek sağlama konusundaki taahhütlerinin altını çizdiler.
 
 20 yılı aşkın bir süredir küreselleşmeye devam eden Chery, ESG (Çevresel, Sosyal, Yönetişim) ilkelerini uygulamalara ve operasyonlara entegre ederek sürdürülebilir kalkınma ilkesine bağlı şekilde ilerliyor. 
 
Bu süreçte marka, dünya genelindeki her pazarda ekonomiye, istihdama, vergi gelirine ve kamu refahına katkıda bulunarak kurumsal sorumluluklarını aktif olarak uyguladı. Chery International Genel Müdür Yardımcısı Zhang Shengshan, konferansta Kamu Refahı ve ESG uygulamalarını aktardı. 
 
Buna göre Chery International, 2023 yılında ESG uygulamalarını önemli ölçüde geliştirdi. Chery, bir kamu refahı fonu kurma, UNICEF ve Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN) gibi kuruluşlarla stratejik ortaklıklar yapma başta olmak üzere çok sayıda kamu refahı faaliyetlerinin uygulanmasında yer aldı.
 
Tüm bu girişimler, Chery'nin sosyal sorumluluk ve sürdürülebilir kalkınmaya olan bağlılığını yansıtan eğitim desteği, afet yardımı ve çevre koruma dahil olmak üzere birçok alanı kapsıyor. 
 
Chery, “With Chery With Love” platformu ile 21 ülke ve bölgede çocukların refahını ve doğanın korunmasını teşvik etmek üzere ortaklar ve müşterilerle iş birliği yaptı. 
 
Bu ortaklıklar, biyoçeşitliliğin iyileştirilmesini destekleyen eğitim programları ve girişimlere yapılan yatırımları da kapsıyor. Tüm bu girişimler, aynı zamanda Chery'nin kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığının da altını çiziyor.  
 
Entegre bir sürnüdülebilir ekosistem inşa ediyor!
 Chery, 2024 yılında UNICEF ve IUCN ile iş birliğini derinleştirmeye devam edecek. Bu kapsamda Chery; Meksika, Güney Afrika, Türkiye ve Çin de dahil olmak üzere UNICEF'in dünya genelindeki Küresel Eğitim Tematik Programı’nı destekleyecek ve Güney Afrika'daki yaban hayatını koruma ve İspanya ve diğer yerlerde deniz ekolojisini korumak için çevre koruma programları geliştirecek. 
 
Chery, özellikle Avrupa gibi yeni pazarlara girerken ESG uygulamalarını küresel pazar genişleme stratejisine entegre etme vizyonuyla hareket ediyor. Uyum, mükemmellik ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri, entegre bir sürdürülebilir ekosistem inşa etmeyi amacına rehberlik ediyor. 
 
Bu ekosistem, uzun vadeli olumlu toplumsal değişimi etkilemeye yönelik eğitim, çevre koruma ve teknolojik yenilikleri kapsıyor. 2023 yılında UNICEF ve IUCN ile ortaklık kuran Chery, yaklaşık bir yıllık çabayla küresel eğitim, çevre koruma ve diğer kamu refahı girişimlerinde ilerlemeler kaydetti. 
 
Konferansta Skytower Investments Başkanı Neil Bush, UNICEF Çin Temsilci Yardımcısı Amanda Bissex ve NbS Yönetim Merkezi Başkanı Charles Karangwa, Chery ile iş birlikleri hakkında konuştu. Ayrıca Chery, küresel çevre girişimlerinde önemli bir adım olan Su Kaynaklarını ve Denizleri Koruma-Doğaya Değer Verme lansmanını resmi olarak açıkladı. 
 

Chery ayrıca konferansta, ESG uygulamaları sunumu dışında, gelecekteki yeni enerji stratejileri ve teknoloji yatırımlarını da açıkladı. Chery Automobile Co. LTD Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gao Xinhua, Chery'nin yeni enerji stratejisi, akıllı sürüş ve Ar-Ge yatırımlarına yönelik teknik bir rapor paylaştı. Chery'nin, her bölgesel pazarın yerel ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılayan 8 Ar-Ge merkezine sahip olduğunu aktardı. 
 
Şirket, önümüzdeki beş yılda uluslararası yelpazesini genişletmek, laboratuvarların Ar-Ge gücünü güçlendirmek ve Chery'i küresel otomotiv endüstrisinde lider olarak konumlandırmak üzere 500'ün üzerinde temel teknoloji geliştirme hedefiyle Ar-Ge'ye 100 milyar Yuan (yaklaşık 13,8 milyar dolar) yatırım yapmayı planlıyor.  
 

Chery Başkanı Guibing yeni iş modelini açıkladı! 

Chery, önümüzdeki 5 yıl içinde sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak üzere geleceğe yönelik stratejik planını açıkladı. Ayrıca Chery International Başkanı Zhang Guibing, Yeni Çağı Birlikte Yaratmak konulu bir kapanış konuşması yaptı. 
 
Konuşmasında, otomotiv sektörünün gelecekteki iş modelinin “yüzde 70 araç satışı + yüzde 30 otomotiv ekosistem hizmetleri” şeklinde kapsamlı bir modele dönüşeceğini ifade etti. 
 
Ayrıca bu, rekabet modelinin geleneksel fiyat, ürün ve marka rekabetinden, ekosistem odaklı yeni bir savaş alanına dönüşümünü gösterdiğini vurguladı. Chery, bu değişikliklere yanıt olarak proaktif temel stratejilere odaklanıyor: 
 
ESG sorumluluklarını güçlendirmek ve sürdürülebilir kalkınmaya öncelik vermek; yetenek yetiştirmeyi geliştirmek ve yenilikçi bir yetenek havuzu oluşturmak; geleceğe yönelik bir yaklaşımla endüstrinin gelişimine rehberlik etmek üzere yeni bir otomotiv ekosisteminin oluşturulmasına aktif olarak katılmak. 
 
Bu girişimler dizisi sadece Chery'nin pazardaki rekabet gücünü artırmaya değil, aynı zamanda uzun vadeli sürdürülebilir kalkınmaya ve küresel otomotiv ekosistemindeki değişikliklere de odaklanıyor.
 
Chery, sektördeki zorlukların üstesinden gelmek, fırsatları değerlendirmek ve otomotiv sektörünü daha çevreci, daha akıllı ve daha sürdürülebilir bir geleceğe taşımak üzere küresel ortaklarla el ele çalışarak şeffaflık ve iş birliği ile hareket ediyor. 
 
Bu konferans, Chery'nin yolculuğundaki çok önemli bir kilometre taşı olmakla kalmıyor, aynı zamanda otomotiv endüstrisinin geleceği için iddialı bir plan hazırlayan küresel ortaklarla yeni bir iş birliği çağına atılmak için altın bir fırsat niteliğini de taşıyor. 
 
İlk uçan daire tipi drone’unu tanıttı! 
 
Konferansta Chery'e ait ilk uçan daire tipi drone, dört ayaklı eğlence robot köpekler ve dünyanın ilk iki ayaklı hizmet robotu da gövde gösterisi yaptı. 
 
Bu robotlar halen eğitim aşamasında olup Chery'nin küresel showroom'larında ve 4S mağazalarında tüketicilere hizmet vermeye hazırlanıyor. Gelecekte bu hizmetler süpermarketlere ve hatta kullanıcıların evlerine kadar ulaşarak daha geniş bir kitlenin hayatını kolaylaştıracak. 
 
Küresel ortaklarıyla birlikte hareket ederek, teknolojik inovasyona bağlı kalmaya ve ESG uygulamalarını yönlendirmeye devam edecek olan Chery, birlikte sadece kullanıcıların seyahat beklentilerini aşmayı değil, aynı zamanda gezegenimizin sürdürülebilir gelişimine de katkı sağlamayı hedefliyor. 
 
Chery, bu yeni dönemde dünya standartlarında bir çevre dostu akıllı ulaşım teknolojisi şirketi olma vizyonu hareket edecek.

Hiç yorum yok