Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Elektrikli araç şarj istasyonu operatörü ZES ve electrip, Hubject'in küresel roaming ağına katılıyor

Zorlu Enerji & WrenHouse ortaklığında Electrip Global Ltd bünyesinde kurulan ZES ve electrip ile dünyanın en büyük şarj ağı sağlayıcısı ...

Zorlu Enerji & WrenHouse ortaklığında Electrip Global Ltd bünyesinde kurulan ZES ve electrip ile dünyanın en büyük şarj ağı sağlayıcısı Hubject, e-roaming çözümlerini geliştirmeye yönelik iş birliğine imza attı. 


Türkiye'nin önde gelen elektrikli araç şarj ağı operatörlerinden ZES ve Avrupa pazarının yeni oyuncusu electrip, dünyanın en büyük roaming şarj ağı sağlayıcısı Hubject ile iş birliğini duyurdu. 


 
Electrip Global Ltd CEO'su İ.Sinan Ak ve Hubject CEO'su Christian Hahn tarafından imzalanan anlaşma,Türkiye'deki yaklaşık 4000 ZES istasyonu ile İtalya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Karadağ ve Polonya'daki electrip istasyonlarının Avrupa genelindeki yüzlerce e-mobilite hizmet sağlayıcısı ile uyumlu hale getirilmesini sağlayarak elektrikli araç sürücülerine kusursuz bir şarj deneyimi sunmayı hedefliyor. 
 
 Electrip Global CEO’su İ.Sinan Ak, Hubject ile yapılan iş birliğini yorumlayarak şunları söyledi: “Elektrikli araç sahiplerini şehir içi ve şehirlerarası şarj istasyonlarımızla desteklemek için 2018 yılında ZES'i kurarak Türkiye’de elektrikli araç şarj operatörlüğüne başladık. Edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübe ile Avrupa’daki yolculuğumuza "electrip" markamızla devam ediyoruz. 
 
Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek uygulamaya geçiren markalar olarak; elektrikli araçların Türkiye ve Avrupa ülkelerinde daha erişilebilir ve kullanılabilir hale getirilmesine katkı sağlayacak bu değerli iş birliğine imza atmaktan mutluluk duyuyoruz. 
 
E-mobilite ekosisteminin yaygınlaştırılmasına sunduğumuz katkı ile aynı zamanda karbon emisyonlarını azaltmaya ve gezegenimizi de korumaya kararlıyız. 
 
Bu yolculukta; elektrikli araç şarj çözümleri, enerji verimliliği ve yeşil iş alanlarında etkili bir şirket olmayı hedefliyoruz” Hubject CEO’su Christian Hahn ise “ ZES ve electrip’in elektrikli araç şarj operatörleri roaming ağımıza katılmasından mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliği ile, her iki marka da faaliyet gösterdiği ülkelerde altyapısını daha da güçlendirecek. 
 
Binlerce elektrikli araç sürücüsü Hubject’in e-roaming ağında yer alan ZES ve electrip şarj istasyonlarını ve diğer operatörlere ait istasyonları kolaylıkla bulup kullanabilecek. Bunun, araç sürücülerinin elektrikli araçlara geçmesini destekleyecek büyük bir adım olduğuna inanıyoruz” dedi.  
 
Elektrikli Araçlarda Roaming  
Elektrikli araçlarda roaming, şarj istasyonu işletmecilerinden oluşan ağ içinde esnek bir şarj etme deneyimi sunarak; elektrikli araç sürücülerinin araçlarını herhangi bir ağdaki herhangi bir RFID kart veya uygulamayla şarj etmesine olanak sağlamaktadır. 
 
Cep telefonlarındaki roaming seçeneğine benzeyen teknoloji, yurt içine ek olarak diğer ülkelerde de kullanılabilmektedir. 
 
Elektrikli araç sürücüleri; herhangi bir sağlayıcının istasyonunu, o sağlayıcıya aboneliği olmasa ve sağlayıcı yurt dışında bulunsa dahi kullanabilir.  
 

ZES hakkında 

2018 yılı itibariyle faaliyete geçen ZES, şehir içinde ve şehirlerarası yollarda hayata geçirdiği hızlı şarj istasyonları ile birlikte ülkemizdeki elektrikli araç sahiplerinin yolculuklarını kolaylaştırmayı ve elektrikli araç devrimini hızlandırmayı hedeflemektedir. 
 
Halka açık noktalarda sunduğu hızlı şarj imkanının yanında, kullanıcılarının talepleri doğrultusunda ortak paylaşımlı alanlara ve iş yerlerine şarj istasyonu kurulumları yapmaktadır. 
 
ZES, kısa bir süre içerisinde tüm Türkiye’de şarj istasyonlarını devreye alarak, elektrikli araç şarj istasyonlarını tüm ülkede erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmiştir.  
 

Electrip hakkında 

 
Elektrikli araç şarj istasyonu operatörlüğü alanında önde gelen şirketlerden biri olmayı hedefleyen electrip; Avrupa pazarının yeni oyuncusudur. Yatırımcılarının yüksek deneyim ve bilgi birikimi temelleri üzerinde ilerleyen electrip, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDG) doğrultusunda daha iyi bir dünyaya katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. 
 
Avrupa'da İtalya, Fransa, Polonya, Yunanistan, Bulgaristan, Karadağ ve Hırvatistan olmak üzere 7 ülkede faaliyetlerine başlayan electrip, dünyanın birçok ülkesinde aktif olma yolunda ilerlemektedir. electrip, günümüzün ihtiyaçlarını karşılamak ve geleceği şekillendirmek için yenilikçi çözümler geliştirmeye, sunduğu hizmetleri sürekli genişletmeye ve müşteri merkezli bir yaklaşıma odaklanmıştır. 
 
electrip&ZES, şehir içinde ve şehirlerarası yollarda kurduğu şarj istasyonları ile elektrikli araç sahiplerinin yolculuklarını kolaylaştırmayı ve elektrikli araç devrimini hızlandırmayı hedefliyor. 
 
Halka açık şarj noktalarının yanı sıra toplu yaşam alanları ve iş yerlerine de şarj istasyonları kurmaktadır.  
 

Hubject Hakkında 

Elektrikli araç şarjını kolaylaştırmayı hedefleyen e-roaming platformu Hubject; e-mobilite alanındaki uzmanlığıyla herhangi bir ağdan bağımsız olarak şarj altyapısına standart erişim sağlamak için şarj ağı operatörlerini (CPO) ve e-mobilite hizmet sağlayıcılarını (EMP) birbirine bağlamaktadır. 
 
Hubject; 60 ülke ve dört kıtada, 600.000'den fazla şarj noktası ve 2.000'den fazla B2B ortağı ile elektrikli araç şarj ağı arasında kurduğu bağlantı ile; elektrikli araçlar için dünyanın en büyük çapraz şarj ağ platformunun sağlayıcısıdır. 
 
Mobilite piyasasında güvenilir bir danışmanlık ortağı olan Hubject; eMobilite hizmetlerine geçmek ya da ISO15118-2 ve ISO15118-20 kullanarak Plug&Charge uygulamasını devreye almak isteyen otomotiv üreticilerine, şarj sağlayıcılarına ve elektrikli araç ile ilgili diğer iş alanlarında firmalara danışmanlık desteği sağlamaktadır. 
 
E-mobiliteyi ve e-mobilitenin dünya çapındaki ilerlemesini desteklemek üzere 2012 yılında kurulan şirket; BMW Group, Bosch, EnBW, Enel X Way, E.ON, Mercedes-Benz, Siemens ve Volkswagen Grubunun ortak girişimidir. Genel merkezi Berlin’de bulunan Hubject’in Los Angeles ve Şangay’da da iştirakleri bulunmaktadır.

Hiç yorum yok