Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Toyota Hırvatistan Rallisini İlk İki Sırada Tamamladı

TOYOTA GAZOO Racing Dünya Ralli Takımı, yeni bir başarıya daha imza attı.  Heyecan verici Hırvatistan Rallisi’nin ilk iki sırasında Toyota G...

TOYOTA GAZOO Racing Dünya Ralli Takımı, yeni bir başarıya daha imza attı. 

Heyecan verici Hırvatistan Rallisi’nin ilk iki sırasında Toyota GR YARIS Rally1 HYBRID yer aldı ve Toyota şampiyonada liderliğini devam ettirdi. 
 


Rallinin bitiş çizgisine ilk sırada ulaşan Sébastien Ogier ve Vincent Landais ikilisi olurken, takım arkadaşları Elfyn Evans ve co-pilotu Scott Martin sadece 9.7 saniye farkla ikinci sırada bitişe ulaştı. 
 
Zorlayıcı asfalt etaplarıyla bilinen Hırvatistan Rallisi’nin takvime geri döndüğü 2021 yılından beri, Toyota, buradaki tüm yarışları kazanmaya devam ediyor. 
 
Her zaman olduğu gibi çok yakın bir mücadeleye sahne olan rallide Ogier, kariyerinin 59. galibiyetini elde etti ve 100. podyum başarısına ulaştı. 
 
 Ralliyi ikinci sırada tamamlayan Evans ise, bu yılki dört yarışın üçünde podyumda yer alarak Pilotlar Şampiyonası’nda ilk sıradaki rakibiyle puan farkını altıya indirdi. 
 

Bir diğer Toyota GR YARIS Rally1 HYBRID ile yarışan Takamoto Katsuta da, hafta sonu boyunca istikrarlı bir şekilde hızını korudu ve genel klasmanda beşinci sırayı aldı. 
 
TOYOTA GAZOO Racing, başarılı geçen rallinin ardından Markalar Şampiyonası’ndaki lider konumunu 7 puan farkla güçlendirdi. Yarışın ardından değerlendirmeler yapan takım lideri Jari-Matti Latvala, “İnanılmaz bir sonuca daha imza attık. 
 
Rakiplerimiz de oldukça güçlüydü ve bitiş çizgisine kadar yakın bir mücadele yaşandı. Ogier 100. podyumunu elde etti ve bu gerçekten inanılmaz bir rakam. Yaklaşık 3 ay aradan sonra gelip yarışı kazandı, onun neden sekiz kez Dünya Şampiyonu olduğunu ortaya koyuyor” dedi. 
 
Hırvatistan Rallisi’nin kazananı Sébastien Ogier de mutluluğunu şu şekilde paylaştı: “Zor bir hafta sonu oldu ve galibiyeti aldığım için çok mutluyum. Hiç pes etmedik ve olabildiğince zorladık. 
 
100. podyum başarısıyla galibiyete ulaşmak harika. Takım adına da çok mutluyum. Harika bir takım performansı ortaya koyduk ve sezon boyunca bu şekilde zorlamaya devam edeceğiz.”
 
 WRC’de Hırvatistan’ın ardından sezonun beşinci yarışı 9-12 Mayıs tarihleri arasında Porto yakınlarında Matosinhos'ta düzenlenecek Portekiz Rallisi olacak. Kumlu ve kayalıklı bölümlerin olduğu klasik etaplar, yine heyecan verici anlara sahne olacak.

Hiç yorum yok