Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Lexus Milano Tasarım Haftası’nda Otomobil ve Sanatı Bir Araya Getirdi

Premium otomobil üreticisi Lexus, kuruluşundan bu yana sanatla iç içe olmaya devam ediyor.    Her zaman yeni deneyimler sunarak lüksü yenide...

Premium otomobil üreticisi Lexus, kuruluşundan bu yana sanatla iç içe olmaya devam ediyor. 
 

Her zaman yeni deneyimler sunarak lüksü yeniden tanımlayan Lexus, Milano Tasarım Haftası’nda da sınırları zorladı. 
 


Lexus bugün dünyanın en büyük uluslararası tasarım etkinliği olan Milano Tasarım Haftası’nda yeni sergisi ‘Time/Zaman’ ile adından söz ettirdi. Uluslararası sanatçıların orijinal enstalasyonlarının yer aldığı sergi, 
 
Milano'nun dünyaca saygın yaratıcı bölgesi Tortona'daki Superstudio Più'de bulunan Art Point ve Art Garden'da sanatseverlerle buluştu. 
 
Dünyanın önde gelen iki tasarımcısının yeni ve orijinal çalışmalarını içeren “Time/Zaman” isimli interaktif enstalasyonları sergileyecek. Her iki sanat eseri de, dünyanın en büyük tasarım etkinliğinde insan merkezli tasarımın geleceğini aydınlatmayı hedefliyor. 
 
Bu iki sanat çalışmasında da, donanım ve yazılım sinerjisinin otomotiv deneyimini nasıl yeniden tanımlayabileceğini temsil eden bir konsept olan yeni nesil Lexus elektrikli aracı LF-ZC yer aldı. Sanatçılar, yazılımın gücünü kullanarak kişiye özel deneyim olanaklarını nasıl sınırsızca genişleteceğini ve gelecekteki tasarımın nasıl gelişeceğini ortaya koydu 
 
Milano’da sanat ve otomotiv iç içe 
Lexus’un sergisi aynı alanda içinde iki ayrı sergi olarak gerçekleştirildi. 
 
Hideki Yoshimoto/Tangent tarafından hazırlanan “BEYOND THE HORIZON/UFKUN ÖTESİNDE" adlı iç mekan sergisi, Keiichiro Shibuya'nın ziyaretçileri interaktif bir bir alana davet eden müziğiyle tamamlanıyor. Bu eser, yazılım aracılığıyla sınırsız bir şekilde gelişmeye devam eden yeni nesil mobilite dünyasını ifade ediyor. 
 
Dışarıda sergilenen olan Marjan van Aubel'in “8 Minutes 20 Seconds/8 Dakika 20 Saniye” adlı eseri, karbon-nötr bir geleceğe doğru tasarım ve teknolojide yeni yaklaşımlara öncülük etme konusunda Lexus ile paylaştığı işbirliğini yansıtıyor. 
 
Lexus yaklaşık 20 yıldır Milano Tasarım Haftası'na düzenli olarak katılım gösteriyor ve ziyaretçiler için sürükleyici deneyimler yaratmak üzere önde gelen birçok tasarımcı ve sanatçıyla işbirliği yaptı. 
 
Bunlar arasında Philippe Nigro, Sou Fujimoto, Rhizomatiks, Germane Barnes ve Suchi Reddy gibi uluslararası saygın isimler yer alıyor.

Hiç yorum yok