Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Toyota’nın Gelişmiş Mobilite Araçları Paris 2024 İçin Yerini Almaya Başladı

Toyota, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Uluslararası Paralimpik Komitesi’nin global mobilite partneri olarak hazırlıklarına tüm hızıyla d...

Toyota, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Uluslararası Paralimpik Komitesi’nin global mobilite partneri olarak hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. 
 

Toyota bu kapsamda Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nı desteklemek adına sürdürülebilir ve kapsayıcı mobilite araçlarını tedarik etmeye başladı. 


 
Böylece Paris 2024’ü kapsayıcı ve sürdürülebilir mobilitenin yenilikçi bir vitrini haline getirmek adına ilk adımlar atıldı. Toyota’nın yenilikçi mobilite araçları, atletlerin, görevlilerin, gönüllülerin ve seyircilerin çevreci ve güvenli bir şekilde hareket edebilmelerini sağlayacak. 
 
Paris 2024 filosunun teslim töreni 1 Mart’ta Paris 2024 Başkanı Tony Estanguet, Toyota Motor Avrupa Başkanı ve CEO’su Yoshihiro Nakata, Toyota Fransa CEO’su Frank Marotte ve KINTO Avrupa Başkanı Didier Gambart’ın katılımıyla Paris 2024 Genel Merkezi’nin ikonik binasının önünde gerçekleştirildi. 
 
Bu etkinlik, Toyota ile Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları arasındaki iş birliğinin altını çizerken aynı zamanda Toyota’nın karbon nötr yolundaki çok yönlü stratejisini de yeniden vurguluyor. 
 
Etkinlikte, Paris 2024’te yer alacak tüm mobilite araçlarının, olimpiyata özel olarak hazırlanmış görsel kimlikleri de paylaşıldı. Toyota, Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda 2650’den fazla tam hibrit, plug-in hibrit, tam elektrikli ve hidrojen yakıt hücreli mobilite çözümlerinden oluşan bir araç filosu oluşturacak. 
 
Buna ek olarak; hizmete sunulacak olan 700 elektrikli mobilite ürünü arasında atletlerin ve görevlilerin yanı sıra tekerlekli sandalye kullananlar dahil fiziksel engelleri olan izleyiciler düşünülerek tasarlanan APM’ler de görev alacak. Paris 2024 için özel olarak geliştirilen APM’ler, Avrupa’da üretildi ve olimpiyatlar boyunca ana servis aracı olarak kullanılacak.  
 
Sürdürülebilir mobilite çözümlerinde öncü rol 
Sürdürülebilirlik konusunda kapsamlı çalışmalara imza atan Toyota’nın daha iyi bir dünya inşa etmek istediğinin altını çizen Toyota Motor Avrupa Başkanı ve CEO’su Yoshihiro Nakata, “Sürdürülebilir mobilite çözümlerine öncülük etme taahhüdümüzü ortaya koyan Paris 2024 ile bu yolculuğa çıkmaktan mutluluk duyuyoruz. 
 
Karbon emisyonlarını azaltmaya yönelik çok yollu yaklaşımımız, Paris 2024’te Olimpiyat ve Paralimpik ailesinin kullanımına sunulacak Toyota filosunun temelini oluşturuyor. Toyota, karbon emisyonlarını azaltma taahhüdümüz doğrultusunda Paris’e de çevreci araç filosunu getiriyor” dedi.  
 
Paris 2024 görevlileri KINTO araç paylaşımını deneyimliyor  
 
Toyota, Paris 2024 için resmi filo araçlarını tedarik etmesinin yanı sıra Organizasyon Komitesi çalışanları için Toyota’nın KINTO Share araç paylaşım hizmetini de sunmaya başladı. Bu esnek mobilite hizmeti, özellikle toplu taşıma ile kolayca erişilemeyen daha uzak etkinlik mekanlarına seyahat ederken çalışanların ihtiyaçlarını desteklemeyi amaçlıyor. 
 
KINTO Share filosu, kapsayıcılığın ve erişilebilirliğin altını çizerken Paris 2024 çalışanlarından gelen yüksek kullanım oranları ve olumlu geri bildirimler, KINTO Share hizmetinin verimliliğinin altını da şimdiden çizmiş oldu. 
 
 “Herkes için Mobilite” çözümleri sunan Toyota ayrıca ilk C+Walk S mobilite araçlarını Paris 2024 engelli çalışanlarına da teslim etti. Bu araçlar herkesin özgürce hareket etmesini sağlamak üzere geliştirilen, sporcular, personel ve seyirciler için kullanılacak 700 aracın bir bölümünü oluşturuyor.

Hiç yorum yok