Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Suzuki GSX-8R’ın Fiyatı Açıklandı

Hem Cadde Hem Pist Performans Motosikleti Suzuki GSX-8R 539.000 TL’lik Fiyatıyla Ön Satışta  Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv tarafından tems...

Hem Cadde Hem Pist Performans Motosikleti Suzuki GSX-8R 539.000 TL’lik Fiyatıyla Ön Satışta 

Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen Suzuki Motosiklet, geniş kitlelere hitap eden GSX model ailesinin yeni spor motosiklet modeli olan GSX-8R ile ürün gamını genişletiyor. 
 
Motobike İstanbul’da ilk kez görücüye çıkan, yenilikçi özellikleri ve teknolojileriyle dikkat çeken yeni GSX-8R, mart ayı itibarıyla Türkiye’de 539.000 TL’lik fiyat etiketiyle satışa sunuldu. 


 

 Yeni Suzuki GSX-8R MOTOR

Spor motosikletlerde yeni bir çağ başlatan yeni GSX-8R’ın kalbinde yüksek performanslı 776 cc’lik, sıvı soğutmalı DOHC motor yer alıyor. Dört zamanlı, iki silindirli motor, geniş güç bandıyla pürüzsüz ve istikrarlı bir güç çıkışına imkân tanıyor. 
 
Suzuki Cross Balancer teknolojisiyle donatılmış bu motor, baştan çıkarıcı gücü son derece yumuşak ve dengeli bir gaz tepkisiyle sunuyor. Motorun geniş ve pürüzsüz tork eğrisi ve güç iletimi, otoyol hızlarında yapılan turlarda yorgunluğu azaltırken istendiğinde güçlü bir hızlanma sağlıyor. 
 
Yeni GSX-8R, şehrin sokaklarında ya da dağ yollarının kıvrımlı virajlarında heyecan verici bir sürüş tecrübesi yaşatırken spor bir motosikletin baştan çıkarıcı tasarımını ve performansını yansıtıyor. Japon mobilite devi Suzuki, GSX ürün ailesini genişletmeye devam ediyor. 
 
Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen markanın en yeni modeli olan yeni GSX-8R, 539.000 TL’lik fiyatıyla satışa sunuldu. Spor bir motosikletin doğasını yansıtan yeni GSX-8R, aynı zamanda yeni nesil özellikler ve teknolojileri de beraberinde getiriyor.  
Spor motosikletlerde yeni bir çağ başlıyor 
Yeni Suzuki GSX-8R, spor motosikletlerde yeni bir çağ başlatarak, yeni nesil spor motosiklet sürücülerine hitap eden gerçek bir performans sunuyor. 
 
Kolay, çevik ve konforlu bir sürüş deneyimi sunan model, kıvrımlı dağ yollarında heyecanlı sürüşlerin tadını çıkaran veya şehirdeyken sportif kimliklerini sergilemek isteyen sürücülere heyecan verici bir sürüş deneyimi sunuyor. 
 
Yeni model, çeşitli yaş aralığına ve deneyim seviyelerine sahip kişilere hitap ediyor. Yeni GSX-8R, Suzuki'nin 270 derecelik krank mili konfigürasyonuna sahip yeni 776cc’lik paralel çift silindirli motorunun kullanıldığı en yeni modeli olarak öne çıkıyor. 
 
Modelde yer alan düz hat stabilitesine ve çevik yol tutuş özelliklerine katkıda bulunacak şekilde tasarlanmış çelik şase ile ayrı alüminyum yardımcı şase, dökme alüminyum jantlar ve çift radyal olarak monte edilmiş ön kaliperler yeni GSX-8S ile ortak özellikler olarak öne çıkıyor. 
 
Bununla birlikte, daha alçak gidonlar ve tam grenaj ile SHOWA süspansiyonu gibi temel bileşen değişiklikleri, GSX-8R'a daha sportif bir duruş kazandırırken, şasi ve esnek, serbest devirli motor özellikleri ise sürücülerin maksimum tatmin için aracın tam potansiyelinden yararlanmasını sağlıyor. 
 
Sporun yeni standardı 
‘Sporun yeni standardı’ temalı bir ürün konsepti kullanılarak tasarlanan GSX-8R, pratikliği, kullanışlılığı ve gerçek performansı, sürücü dostu kontrol özellikleri ve kullanım kolaylığı ile bir araya getiriyor. 
 
Böylece yeni sürücüler daha büyük ebatlı bir aracı güvenle kullanabilirken, daha yüksek deneyim ve beceri seviyelerine sahip sürücüler de yenilenmiş bir deneyimin heyecanını yaşıyor. 
 
Tüm bu avantajların sağlanmasında, paralel ikiz motor teknolojisinin, güç çıkışı özelliklerinin, destekleyici elektronik sistem paketinin ve şasi tasarımının büyük rolü bulunuyor. 
 
GSX-8R, heyecan verici ama bir o kadar da sürücüsüne tolerans sağlayan performansıyla birlikte işlevsel bir güzelliğe sahip tamamen modern bir tasarım sergiliyor. Gelişmiş tasarımdaki keskin hatlar, heyecan verici yeni nesil Suzuki spor motosikletleri için öncü bir nitelik taşıyor. 
 
Ayrık alüminyum gidonlar, benzersiz şekilli alüminyum salınım kolu, SHOWA tarafından üretilen ön süspansiyon, dört pistonlu çift ön disk frenler, radyal monteli kaliperler, LED ışıklar ve 5 inç büyüklüğündeki renkli TFT gösterge paneli gibi özellikleri GSX-8R’a benzersiz bir karakter katıyor. 
 
Tüm bu özelliklerle birlikte Suzuki Sürüş Modu Seçimi Özelliği, Suzuki Çekiş Kontrol Sistemi, çift yönlü hızlı vites değiştirici ve ride-by-wire elektronik gaz kelebeği kontrolü bulunan gelişmiş bir elektronik kontrol sistemi ile Suzuki’nin yeni spor motosikleti GSX-8R, heyecan verici yeni bir çağı başlatmaya aday. 
 
Tasarımıyla yeni bir başyapıt 
Yeni GSX-8R, etkileyici tasarımıyla GSX geleneğini devam ettiriyor. GSX-8R’da, yılların verdiği tecrübe, agresif bir bütünlüğü fonksiyonel özelliklerle mükemmel bir şekilde birleştiriyor.
 
GSX mirasından ayrılmadan kendini tazeleyen bu tasarım anlayışıyla yeni GSX-8R, sadece kullanıcıları için değil, yoldan geçenler için de etkileyici bir tasarıma sahip. 
 
Yeni GSX-8R’ın rüzgâr tüneli testi ile geliştirilen grenajı, sürtünme katsayısını düşürüp yüksek süratlerde stabiliteyi artırırken, sürücüye rüzgârdan daha iyi bir koruma sağlayarak sürüşü de daha konforlu hale getiriyor. 
 
Gövde aksamı, GSX-8R'nin kompakt, ince ve dengeli ebatlarını vurgulayan düz yüzeylere ve keskin hatlara sahip. Motor ve koltuk kızakları gibi açıkta kalan aksamlar, işlevsel güzelliğin mekanik cazibesini vurgulayacak şekilde boyanıyor. Kısa egzoz tasarımı, ince ve kompakt görünümü daha da ortaya çıkarıyor. 
 
İnce arka çamurluğa monte edilen LED plaka lambası ve kompakt LED arka kombinasyon lambası, GSX-8R'nin arka kısmına kısa ve ince bir görünüm katıyor. Cesur grafik tasarımlarda, aracın bulunduğu ortamlarda hemen tanınmasını sağlayacak R logoları yer alıyor. 
 
Renkli tekerleklerle kombine edilmiş gövde aksam renkleri, çarpıcı bir görünüm sunuyor. GSX-8R, Metalik Triton Mavi, Metalik Mat Kılıç Gümüş ve Metalik Mat Siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak.  
 
Baştan çıkarıcı motor performansı 
Suzuki’nin paralel ikiz motorlardaki haklı itibarı, GSX-8R’da devam ediyor. Kompakt bir yapıya sahip olan 776 cc hacmindeki bu motorun 270 derecelik konumlandırması, V silindir yapısına benzer bir güç çıkışına sahip olmasını sağlıyor. 
 
8500 d/d’da maksimum 83 PS güç üreten motor, 6800 d/dak’da 78 Nm maksimum tork üreterek etkileyici bir performans sunuyor. Suzuki Cross Balancer teknolojisiyle donatılmış bu motor baştan çıkarıcı bir gücü son derece yumuşak ve dengeli bir gaz tepkisiyle sunuyor.
 
Motorun uzun pasolu iridyum bujileri, yanma verimliliğini artırmaya yardımcı oluyor. Performanslı kullanımın en büyük gereksinimi olan soğutma sistemi giriş kontrolü, tutarlı motor sıcaklığının muhafaza edilmesine yardımcı oluyor ve soğuk havalarda motoru ısıtırken rölanti dengesizliğini ortadan kaldırıyor. 
 
Elektronik gaz kelebeği gövdeleri, gaz kelebeği işlevinde tutarlı tepki ve doğrusal bir hissiyat elde edilmesine yardımcı oluyor.
 
 ‘İkisi bir arada’ egzoz sistemi, kolektörün içinde, Euro 5 emisyon standartlarını karşılamaya yardımcı olan çift aşamalı bir katalitik konvertöre ve göz alıcı, kısa bir görünüme sahip
 
Yeni GSX-8R’da yer alan altı vitesli şanzıman, yumuşak vites değiştirme kabiliyeti ve gelişmiş kontrol edilebilirlik sağlıyor. 
 
Suzuki Debriyaj Destek Sistemi (SCAS), uzun sürüşlerde yorgunluğun azaltılmasına yardımcı olurken daha yumuşak bir vites değiştirme kabiliyetine de katkıda bulunuyor. Böylelikle kullanıcıların konfor ve performans beklentisi aynı anda karşılanıyor.  
 
Sürüşü kolaylaştıran Suzuki Akıllı Sürüş Sistemi (SIRS) ile donatıldı 
Suzuki Sürüş Modu Seçimi Özelliği (SDMS), sürücünün sürüş koşullarına veya kişisel sürüş tarzına en uygun motor haritasını seçmesine olanak tanıyor. 
 
Üç modlu Suzuki Çekiş Kontrol Sistemi (STCS) ve ayrıca kapatma özelliği mevcut. Ride-by-wire elektronik gaz kelebeği kontrol sistemi, gaz kelebeği gövdeleri, rölanti devir kontrolü ve güç çıkışı özellikleri arasında optimum denge sağlanmasına yardımcı oluyor. 
 
Suzuki'nin açma ve kapama ayarlarına sahip aşağı ve yukarı yönde çalışan kolay vites değiştirme sistemi (Quickshifter), debriyaj kolunu çalıştırmadan ve vites yükseltirken gazı kapatmadan, vites küçültürken ise gazı kesmeden daha hızlı, daha yumuşak ve daha güvenli şekilde vites değiştirme olanağı sağlıyor. Suzuki Kolay Çalıştırma Sistemi, marş düğmesine bir kez basılarak motorun çalışmasını sağlıyor. 
 
Düşük Devir Yardımı işlevi, motorun daha sorunsuz ve daha kolay çalıştırılması için motor rölanti devrinin korunmasına yardımcı oluyor.  
 
Sportif şasi yapısı 
 Sportif bir sürüşü odak noktasına alarak tasarlanan şasi, yeni GSX-8R’ın karakterini belirleyen en önemli özelliklerinden biri olarak dikkat çekiyor. 
 
Çelik şase, düz hat stabilitesine ve çevik yol tutuşuna katkıda bulunuyor. Ayrı, dövme alüminyum gidonlar ise pozitif kontrol kabiliyetine ve sportif bir sürüş pozisyonuna katkı sağlıyor. 
 
Sportif tasarıma sahip ön cam, hava akışına yardımcı olarak, GSX-8R'ın havayı daha fazla verimlilik ve stabilite ile kaydırmasına yardımcı oluyor. Bu tasarım aynı zamanda uzun yolculuklarda sürücülerin yorgunluğu azaltıyor. 
 
Çift, dört pistonlu, radyal olarak monte edilmiş ön fren kaliperleri, kesin durdurma gücü ve kontrol edilebilirlik sağlamak üzere tasarlanmış 310 mm'lik diskler üzerinde hareket ediyor. Benzersiz bir tasarıma sahip olan alüminyum döküm jantlar, yeni GSX-8R’ın yol tutuşuna ve sportif görünümüne katkıda bulunuyor. 
 
Motosikletin Dunlop SPORTMAX Roadsport2 lastikleri, öngörülebilir bir yol tutuşa ve sportif performansa yardımcı oluyor. SHOWA SFF-CA™ ters teleskopik ön çatallar ve BFRC-lite® bağlantı tipi arka darbe emici sistemi bir araya gelerek yumuşak, konforlu ve kontrollü bir sürüş deneyimi sunuyor. 
 
SHOWA bağlantılı tip arka süspansiyon ise çevikliğe ve dengeye katkıda bulunuyor. - Çevik yol tutuşuna ve düz hat stabilitesine katkıda bulunan, gelişmiş burulma rijitliğine sahip, benzersiz şekilli, hafif alüminyum salınım kolu da yeni GSX-8R’ın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. 
 
Motosikletin 14 litrelik yakıt deposu, ince bir görünüme sahip. Kaput ve şaseye monte LED far grubu ise çevikliğe ve doğal direksiyon tutuşu hissiyatına katkıda bulunuyor. 
 
Sürücü koltuğu konforlu bir tasarıma sahip olup, sağlam destek ve hareket özgürlüğü sağlayacak şekilde geliştirildi. Yeni, kaportaya monte aynalar ise aerodinamik performansı ve rüzgâr korumasını artırıyor.

Hiç yorum yok