Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Nissan yeni iş planı olan The Arc'ı başlattı.

Nissan, Otomotiv Sektöründe Değer Yaratmak Ve Rekabet Gücünü Artırmak İçin “The Arc” İş Planını Başlattı  Nissan, Ambition 2030 vizyonuna ul...

Nissan, Otomotiv Sektöründe Değer Yaratmak Ve Rekabet Gücünü Artırmak İçin “The Arc” İş Planını Başlattı 

Nissan, Ambition 2030 vizyonuna ulaşmak için hem ürün portföyünü güçlendirecek, elektrifikasyonu ilerletecek yeni geliştirme ve üretim yöntemleri sunacak.  
Nissan, 2023 mali yılına kıyasla 1 milyon adetlik ek satış hedefliyor. Nissan, 2026 mali yılına kadar 16'sı elektrikli olmak üzere 30 yeni modeli piyasaya sürecek. 2026 mali yılına kadar içten yanmalı motorlu (ICE) binek araç modellerinin %60'ı yenilenecek. 
 
Yeni nesil elektrikli araçların maliyetinin %30 oranında azaltılması ve 2030 mali yılına kadar elektrikli ve içten yanmalı araç maliyetlerinin eşitlenmesi yoluyla elektrikli araçların rekabet gücünün artırılması hedefleniyor. 
 
Teknoloji, ürün portföyü ve yazılım hizmetleri ile ilgili stratejik ortaklıklar kurulacak. 
 
Nissan otomotiv sektöründe değer yaratmak ve rekabetçiliği güçlendirmek için yeni iş planı olan The Arc'ı başlattı. 
 
Plan, küresel satışları artırmak ve kârlılığı iyileştirmek için geniş tabanlı bir ürün atağına, artan elektrifikasyona, mühendislik ve üretime yeni yaklaşımlara, yeni teknolojilerin benimsenmesine ve stratejik ortaklıkların kullanılmasına odaklanıyor. 
 
Plan, 2020 mali yılında lanse edilen Nissan NEXT iş dönüşüm planı ile şirketin uzun vadeli vizyonu olan Nissan Ambition 2030 arasında bir köprü olarak konumlanıyor. 
 
Yeni plan, 2024 ile 2026 mali yılları için orta vadeli gereksinimler ve 2030'a kadar gerçekleştirilecek orta-uzun vadeli eylemler olarak ikiye ayrılıyor. 
 
Nissan Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Makoto Uchida Nissan Arc İş planı hakkında şunları söyledi: "Arc planı geleceğe giden yolumuzu gösteriyor. Sürekli ilerlememizi ve değişen pazar koşullarına uyum sağlama yeteneğimizi gösteriyor. 
 
Bu plan, değer ve rekabet gücü yaratmada daha ileriye daha hızlı ulaşmamızı sağlayacaktır. Aşırı piyasa dalgalanmalarıyla karşı karşıya kalan Nissan, sürdürülebilir büyüme ve karlılık sağlamak için yeni planın rehberliğinde kararlı adımlar atacak."

Hiç yorum yok