Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Dhl’in Tercihi Iveco S-Way Cng kamyon oldu

DHL, Almanya'daki sürdürülebilir filosunu 178 yeni IVECO S-WAY CNG ile genişletiyor  DHL Group, Post & Parcel Almanya bölümü için to...

DHL, Almanya'daki sürdürülebilir filosunu 178 yeni IVECO S-WAY CNG ile genişletiyor 


DHL Group, Post & Parcel Almanya bölümü için toplam 178 adet yeni IVECO S-Way CNG siparişi verdi. 

 
Sıkıştırılmış Doğal Gaz teknolojisi şu anda piyasadaki en olgun teknoloji, bu nedenle altyapı daha gelişmiş durumda ve araçlar diğer alternatif tahrik sistemlerine kıyasla daha kolay temin edilebiliyor. 


 
Yeni araçlar, öncelikli olarak DHL paket merkezlerinde, müşteri alımlarında merkezler arası taşımacılıkta ve ayrıca postanelere şehir içi teslimatlarda kullanılacak. 
 
Böylece karayolu yük taşımacılığının karbondan arındırılmasına önemli ölçüde katkıda bulunacak. DHL Group, Post & Parcel Almanya bölümü için toplam 178 yeni IVECO S-Way CNG siparişi vererek CNG filosunu 450 adete çıkardı. 
 
Biyo-CNG ile çalışan yeni kamyonlar, DHL Group'un karbon ayak izini daha da azaltacak ve karayolu taşımacılığının karbondan arındırılmasına önemli ölçüde katkıda bulunacak.  
 

Kapalı kasalı IVECO S-WAY CNG 

Sipariş edilen ünitelerden AD190S34/P CNG kasa ile donatılmış 161 IVECO S-Way CNG kamyon daha kısa mesafeler ve günlük yolculuklar için kullanılacak. 
 
Bu S-Way CNG kamyonların sol ve sağ taraflarına her tarafı 80 kg gravimetrik dolum hacmine sahip dört gaz tankı takılmıştır. Toplam 160 kg CNG ile kamyonlar 670 km'ye kadar mesafe kat edebilirler. 
 

Değiştirilebilir gövde şasili IVECO S-WAY CNG 

Kalan 17 IVECO S-Way CNG, AS260S46Y/FS CM CNG değiştirilebilir gövde şasisi ile donatılmıştır ve merkezler arası taşımacılık için kullanılacaktır. 
 
Bu araçlarda yönlendirmeli arka aksa sahip 6x2 standart şasi, geniş Active Space kabin ve 460 hp gücünde 13 litrelik Euro VI uyumlu CNG motor bulunmaktadır. CNG tankları, 1000 km'ye kadar mesafeye izin veren toplam 240 kg'lık bir gravimetrik dolum hacmine sahiptir. 
 
Bio-CNG, atık ve artık malzemelerden elde edilen sürdürülebilir yenilenebilir bir yakıttır. DHL, Bio-CNG kullanarak CO2 emisyonlarını dizel bir kamyona kıyasla yüzde 95'e kadar azaltacak. 
 
Uzun mesafeli görevlere ek olarak, IVECO bioLNG motorlu kamyonlardaki motorların geleneksel içten yanmalı motorlara kıyasla sessiz çalışması, bu araçları özellikle şehir içi uygulamalar ve gece teslimatları için çok uygun hale getirirken, sürücü konforunu da artırıyor.

Hiç yorum yok