Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Mercedes-Benz, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda Outdoor AGV (Sürücüsüz Otomatik Araç) Projesi ile Daimler Truck kamyon fabrikaları arasında bir ilk”i gerçekleştirdi.

Mercedes-Benz Türk Outdoor AGV’ler ile Yeni Bir “İlk”e Daha İmza Attı    Teknolojik çözümlerde sektörüne öncülük eden Mercedes-Benz Türk, Ak...

Mercedes-Benz Türk Outdoor AGV’ler ile Yeni Bir “İlk”e Daha İmza Attı 
 

Teknolojik çözümlerde sektörüne öncülük eden Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda hayata geçirdiği Outdoor AGV (Sürücüsüz Otomatik Araç) Projesi ile Daimler Truck kamyon fabrikaları arasında bir “ilk”i gerçekleştirdi. 

 


Mercedes-Benz Türk’ün bu projesiyle, üretimi tamamlanmış kabinlerin binalar arası taşıma işlemi, akan bir trafikte çalışabilen Outdoor AGV’ler ile gerçekleştiriliyor. 

 
AGV sayesinde otomatik taşıma işlemleri gerçekleşerek, daha verimli kaynak kullanımı sağlanıyor. Türkiye’de ağır ticari araç endüstrisinin öncüsü Mercedes-Benz Türk, geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle ilklere imza atmaya devam ediyor. 
 
Bu kapsamda Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda devreye aldığı; hem iç mekanda hem de dış mekanda kullanılabilen, çalışan dostu Outdoor AGV ile AGV teknolojisini bir adım ileriye taşıyor. 
 

Tüm Daimler Truck kamyon fabrikaları arasında “ilk” olma özelliğini taşıyan Outdoor AGV’ler, gelişmiş navigasyon, algılama ve güvenlik sistemleriyle ağır taşıma işlemlerini üstlenerek, iş güvenliğinin sağlanmasında büyük rol oynuyor.  

 
Fabrika personelinin iş yükünü azaltıyor 
Yeni Outdoor AGV Projesi, montaj bantlarında üretimi tamamlanmış kabinlerin, başka bir üretim holünde bulunan şasi ile birleştirilmesi amacıyla transfer sürecini otonom hale getiriyor. 
 
Yeni Outdoor AGV Projesi, Mercedes-Benz Türk’ün inovasyon ve ileri teknoloji alanındaki yaklaşımını yansıtırken, proje operasyonel verimlilik, zaman ve iş gücü tasarrufu sağlaması bakımından büyük önem taşıyor. 
 
Sürdürülebilirlik hedefleriyle uyumlu 
Sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde, 2039’a kadar üretim süreçlerindeki karbon salınımını tamamen ortadan kaldırmayı hedefleyen ve bu doğrultudaki yatırımları ve çalışmalarıyla otomotiv sektörüne öncülük eden Mercedes-Benz Türk, Outdoor AGV Projesi ile de bu vizyona katkı sunmaya devam ediyor. 
 
Proje ile enerji verimliliği, düşük karbon ayak izi, atık azaltımı ve iş güvenliği gibi alanlarda sürdürülebilirlik hedeflerine uyum sağlanıyor.

Hiç yorum yok