Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Dfsk Türkiye Elektrikli Araç Uzmanlarını Türkiye’ye Getirdi

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında SHS distribütörlüğü ile Türkiye pazarına giriş yapan Çin’in büyük otomotiv üreticilerinden DFSK Motor’un elektrik...

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında SHS distribütörlüğü ile Türkiye pazarına giriş yapan Çin’in büyük otomotiv üreticilerinden DFSK Motor’un elektrikli araçlar konusunda uzman eğitmenleri Türkiye’ye geldi. 


2 benzinli SUV, 2 benzinli ticari ve 2 elektrikli ticari araçtan oluşan toplamda 6 model ile sektörde kısa bir zamanda önemli bir yer edinen, 
 


DFSK’nın eğitmenleri 6 ay süreyle Türkiye’de kalarak yetkili servislerdeki personeli, elektrikli araçlar konusunda A’dan Z’ye eğitimli ve donanımlı hale getirecekler. 

 
DFSK Türkiye Genel Müdürü Yunus Şahsuvaroğlu, 2023 yılında güçlü bir giriş yaptıkları Türkiye otomotiv sektöründe ilk etapta 9 yetkili satıcı ve 35 yetkili servisle hizmet verdiklerini belirterek “Elektrikli araçlar ile ilgili regülasyonları yerine getirmek ve mevcut elektrikli ticari araçlarımız ile yakın gelecekte ürün gamımıza katılacak yeni elektrikli araçlarımıza en ileri düzeyde servis imkanı sunmak için DFSK Motor’un elektrikifikasyon konusunda en deneyimli ve en uzmanlarını ülkemize getirdik. 
 
Bu eğitmenlerimiz tüm yetkili servislerimizde bulunan ekiplerimizi eğitecekler” dedi. 2024 yılı içinde yetkili satıcı sayısını 15’e, yetkili servis sayısını da 40’a çıkarma hedefinde olduklarını da dile getiren Şahsuvaroğlu şunları söyledi; 
 
 “DFSK Türkiye olarak yola çıkarken en üst seviyede müşteri memnuniyeti ve yüzde 100 yedek parça bulunurluğu sunma hedefini taşıdık ve bunu gerçekleştirdik. 
 
Türkiye pazarına sunduğumuz 290 kilometre civarında menzil sunan tek kabin tam elektrikli EC31 pick-up modelimiz ve 300 kilometre civarında menzil sunan EC35 elektrikli van modelimizi tercih eden müşterilerimiz bakım ve onarım konusunda hiçbir sorunla karşılaşmadan en iyi hizmeti alacaklar. 
 
Eğitimi tamamlayan ekiplerimiz de kendi ekiplerini yetiştirerek elektrikli araçlar konusunda güçlü bir ağ oluşturacaklar.” 
 

 DFSK Motor Hakkında; 

1986 yılında Sokon Group ismiyle teknoloji üretim girişimi olarak kurulan şirket, 2022 yılında Seres Group ismini aldı. Çin’de ilk 500 şirket arasında yer alan ve yeni teknolojiye sahip araçlar üretmenin yanı sıra birçok iş kolunda yer alan Seres Group, 10 binin üzerinde çalışan istihdam etmektedir. 
 
Grup, 2019 yılında Dongfeng Motor Group hisselerinin tamamına almıştır. Dongfeng Motor Group, Fortune Global 500 Listesi’nde 68. sırada yer alıyor.
 
Türkiye pazarına SHS Otomotiv ile yeniden giriş yapan DFSK ise, Dongfeng Motor Grubu’nun bir alt kuruluşu olarak 2003 yılında kuruldu. 
 
Seres Group çatısı altında DFSK markasının yanı sıra Seres markası dahil olmak üzere otomobil ve motosiklet üreten çeşitli markalar da yer almaktadır. Türkiye’de de satışı gerçekleştirilen Seres ve DFSK’nın faaliyetleri tamamen ayrı şirketler tarafından yürütülmektedir.
 
Kısa zamanda Çin’de büyüme kaydeden DFSK, yıllık olarak 1 milyon adetlere ulaşan satış hacmi elde ederken aynı zamanda Çin’in dışında da yıllık 300 bin adetlik satış rakamına sahiptir. 
 
Dongfeng Motors’un diğer Çinli üreticilerden çok daha fazla yabancı şirketle iş birliği anlaşması bulunmaktadır. Bu iş birlikleri Peugeot, Honda, Nissan, Kia, Renault ve Citroen gibi markaların Çin’de üretim ve satış yapmasını sağlamaktadır.  
 

SHS Otomotiv Hakkında; 

 
Otomobil perakendeciliğinin öncü markası Şahsuvaroğlu Otomotiv bünyesindeki SHS Araç Kiralama ve Lojistik A.Ş. müşterilerine ideal kiralama deneyimini yaşatmak amacıyla 2013’te kurulmuştur. 
 
2013’ten itibaren her yıl ciro ve araç parkını %100 artıran firma, Türkiye genelinde, kurum ve bireylere uzun dönem araç kiralama hizmeti sunuyor. 
 
SHS, 2023 yılı itibariyle Çin’in en büyük 4 otomotiv üreticisinden biri olan Dongfeng Motor Group’un alt kuruluşu olan DFSK markasının Türkiye distribütörü olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Hiç yorum yok