Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Lexus Avrupa’da En Hızlı Büyüyen Markalardan Biri Oldu

Premium otomobil üreticisi Lexus, 2023 yılını Avrupa’da en hızlı büyüyen markalardan biri olarak tamamladı. Tüm pazarlarda hızla büyüyen pre...

Premium otomobil üreticisi Lexus, 2023 yılını Avrupa’da en hızlı büyüyen markalardan biri olarak tamamladı.

Tüm pazarlarda hızla büyüyen premium bir marka olarak adından söz ettirmeye devam eden Lexus, 2023 yılında Avrupa’da önceki yıla göre yüzde 46 büyüme elde ederek 73 bin 637 araç satışı gerçekleştirdi. 

 


Lexus, geniş ürün gamı, yüksek kaliteye sahip araçları, fark yaratan hizmetleri ve teknolojisiyle premium segmentten her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. 
 
Düşük ve sıfır emisyonlu modelleriyle karbon nötr hedeflerinde öncü bir marka olan Lexus’un Avrupa’da toplam satışlarının yüzde 87’si elektrik motorlu olurken, Batı Avrupa’da ise bu rakam yüzde 100’e yakın olarak gerçekleşti. 
 
Lexus’un tam hibritleri dahil elektrikli motora sahip araçlarının satışı önceki yıla göre yüzde 58 artarak 64 bin 439 adet oldu. 
 
Lexus’un satış başarısına D-E premium SUV segmentinde sunduğu tam hibrit, plug-in hibrit ve tam elektrikli modelleri büyük katkı sağladı. 2023’te NX’in satışları 25 bin 709 ile önceki yıla göre yüzde 47 artarken, RX’in satışları 15 bin 529 ile yüzde 44 artış gösterdi. 
 
Yeni satışa sunulan tam elektrikli RZ’nin satışı ise 2 bin adedi aştı. Elektrikli ve tam hibrit versiyonlarla sunulan UX ürün gamının satış performansı 17 bin 250 adet oldu. 
 
Sürekli olarak segmentte sunduğu yenilikleriyle dikkat çeken Lexus, 2024’te büyük bir merak uyandıran LBX’i satışa sunarak ve tamamen yeni minivanı LM’e olan büyük ilginin de katkısıyla satış adetlerini artırmaya devam etmeyi hedefliyor.

Hiç yorum yok