Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Dfsk, Brc ile Garanti Bozmayan LPG Dönüşümü İş Birliğini Başlattı

2023 yılında Türkiye pazarına SHS Otomotiv ile yeniden giriş yapan Çin’in en büyük dört otomobil üreticisinden biri olan DFSK , geniş ürün y...

2023 yılında Türkiye pazarına SHS Otomotiv ile yeniden giriş yapan Çin’in en büyük dört otomobil üreticisinden biri olan DFSK, geniş ürün yelpazesiyle Türk kullanıcılarının beklentilerini aşmaya devam ediyor. 
 

DFSK, şimdi ise binek ve hafif ticari araçlarına yönelik BRC markasıyla LPG dönüşümü iş birliğine imza attı. 

 


DFSK, farklı kullanıcılarının beklentilerini karşılayacak şekilde “araç üretici garantisini bozmayan LPG dönüşümü” sunmaya başladı. 
 
Bu dönüşümle birlikte DFSK binek modellerinde sunulan 7 yıl/150 bin kilometre ve ticari modellerinde sunulan 4 yıl/100 bin kilometre garantisi aynı şekilde devam edecek. 
 
Benzinli ticari ve binek modellerinde gerçekleştirilebilecek LPG dönüşümü, tamamen DFSK modellerine göre hazırlandı. LPG dönüşümünde ise BRC’nin en üst versiyon LPG kiti olan BRC Platinum kitleri kullanılıyor. 
 
BRC markalı LPG montajı “0” Km veya 1 yıl / 20.000 kilometre altındaki araçlar için geçerli olmakla birlikte DFSK, üretici garantisi devam etmekte olan araçlar için de kompresyon testi yapılıp, anlaşmalı firmadan onay alınmasıyla bu araçları da iş birliği kapsamına dahil ediyor. 
 

DFSK müşterileri, LPG dönüşümü için SUV modeller Fengon 5 ve Fengon 500’ü tercih edebilecekler. 

 
Aynı zamanda markanın ticari araçları C31 ve C32’de de LPG dönüşümü yapılabilecek. DFSK LPG dönüşümleri, BRC’nin yetkili servislerinde gerçekleştirilecek ve DFSK müşterilerine yüzde 12,5’e varan fiyat avantajıyla sunulacak.  
 

DFSK Motor Hakkında

 
1986 yılında Sokon Group ismiyle teknoloji üretim girişimi olarak kurulan şirket, 2022 yılında Seres Group ismini aldı. Çin’de ilk 500 şirket arasında yer alan ve yeni teknolojiye sahip araçlar üretmenin yanı sıra birçok iş kolunda yer alan Seres Group, 10 binin üzerinde çalışan istihdam etmektedir. Grup, 2019 yılında Dongfeng Motor Group hisselerinin tamamına almıştır. 
 
Dongfeng Motor Group, Fortune Global 500 Listesi’nde 68. sırada yer alıyor. Türkiye pazarına SHS Otomotiv ile yeniden giriş yapan DFSK ise, Dongfeng Motor Grubu’nun bir alt kuruluşu olarak 2003 yılında kuruldu. 
 
Seres Group çatısı altında DFSK markasının yanı sıra Seres markası dahil olmak üzere otomobil ve motosiklet üreten çeşitli markalar da yer almaktadır. Türkiye’de de satışı gerçekleştirilen Seres ve DFSK’nın faaliyetleri tamamen ayrı şirketler tarafından yürütülmektedir. 
 
Kısa zamanda Çin’de büyüme kaydeden DFSK, yıllık olarak 1 milyon adetlere ulaşan satış hacmi elde ederken aynı zamanda Çin’in dışında da yıllık 300 bin adetlik satış rakamına sahiptir. 
 
Dongfeng Motors’un diğer Çinli üreticilerden çok daha fazla yabancı şirketle işbirliği anlaşması bulunmaktadır. Bu işbirlikleri Peugeot, Honda, Nissan, Kia, Renault ve Citroen gibi markaların Çin’de üretim ve satış yapmasını sağlamaktadır.

Hiç yorum yok