Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Delphi NOx Sensörlerinden Oluşan Yeni Ürün Yelpazesini Satışa Sundu

Otomotiv dünyasını ileri taşıyan yenilikleriyle dikkat çeken Delphi, yedek parça portföyüne NOx (azot oksit) sensörlerini de ekledi.  36 yen...

Otomotiv dünyasını ileri taşıyan yenilikleriyle dikkat çeken Delphi, yedek parça portföyüne NOx (azot oksit) sensörlerini de ekledi. 


36 yeni parça numarasını barındıran bu yeni sensörler, Avrupa’da 70 milyon binek ve ticari aracı kapsıyor. 
 


Delphi’nin yedek parça portföyüne yeni eklenen NOx (azot oksit) sensörleri, egzoz gazlarındaki azot oksit miktarını ölçmeye yardımcı oluyor. 
 
Bir sera gazı olan NOx’u ölçen sensörler, kirlilik seviyelerinin izlenmesine yardımcı oluyor ve hem mevcut hem de gelecekteki emisyon düzenlemeleri ile uyumluluk sağlıyor. 
 
36 yeni parça numarası; Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da satışa sunulacak ve bu sensörler, Avrupa’da 70 milyondan fazla araçta kullanılabilecek. 
 
Farklı sensörler, Mercedes-Benz, Peugeot, Opel, Skoda, BMW, Renault ve Volkswagen gibi binek araç markalarıyla uyumluyken; ürün yelpazesi, DAF, MAN ve Scania gibi ağır vasıta markaları dahil, ticari araçlar için de sensörleri içeriyor.
 
Delphi EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Juan Thomaz, “Sensör portföyümüzü sürekli olarak değiştirip geliştirme yönünde adımlar atmaya devam ederken, özellikle modern araçlarla ilgili emisyon düzenlemelerini göz önüne aldığımızda NOx sensörleri, portföyümüz için son derece uygun ve önemli bir ürün grubu” dedi. 
 
 NOx sensörünün standartları 
Emisyon düzenlemelerinde son derece önemli bir parça olan NOx sensörleri, egzozdaki azot oksit miktarını ölçmek için elektrokimyasal ilkeleri kullanıyor. 
 
Bu sensörler, ölçüm verilerini aracın merkezi elektronik kontrol ünitesine (ECU) iletiyor ve ECU da bu veriler ışığında verimliliği artırmak ve emisyonları düşürmek için yakıt-hava karışımını ve diğer parametreleri gerekli şekilde ayarlayabiliyor. 
 
Nox sensörleri, veri toplama, izleme ve ayarları; aracın emisyon düzenlemelerine uymasını sağlamak açısından önemli unsurların başında geliyor.
 

Delphi NOx sensörleri, kapsamlı testlere tabi tutuluyor ve ISO 9001 ve IATF 16949 standartları ile uyum sağlıyor.

 
Parçalar, orijinal ekipman protokollerine göre geliştirildikten sonra tam işlevselliğin ve kalitenin doğrulanması amacıyla, gerek kontrollü ortamlarda gerekse sahada test ediliyor. 
 
NOx sensörleri, Delphi sensör portföyündeki diğer ürünlere ek olarak sunulacak. 
 
Şirket; ABS hız sensörleri, dizel partikül filtresi (DPF) sensörleri, egzoz gazı sıcaklık (EGTS) sensörleri, MAF (debimetre / kütle hava akış) sensörleri, MAP sensörleri, kam mili ve krank mili sensörleri ve daha birçok ürünü halihazırda müşterilerine sunuyor. 
 
Delphi, Avrupa’da mevcut sensör türlerinin çoğunu kapsayan, en geniş yelpazeli ürün portföylerinden birine sahip olmasıyla tanınıyor. 
 

Arıza teşhis cihazları ve çevrim içi eğitim içerikleri 

 
Delphi, sensörler dahil, sunduğu yedek parça ürünlerini, arıza teşhis cihazları ve adım adım rehberlik sağlayan çevrim içi programları ile uyumlu hale getiriyor. 
 
Örneğin, BlueTech arıza teşhis cihazı, Avrupa’nın en popüler markalarını kapsayan 3.500 NOx sensörü işlevine de sahip. Delphi’nin çevrim içi eğitim programı olan Delphi Akademi, NOx sensörünün değiştirilmesine yönelik adım adım talimatlar ve görseller sağlayan bir dizi video ve içerik sunuyor. 
 
Sözlerine şu şekilde devam eden Juan Thomaz; “NOx sensörlerini piyasaya sürmemiz, eğitim ile arıza teşhis desteği dahil tam destek sağlamamız sayesinde, bugünün araçlarının bakımını ve onarımını yapan ve geleceğin araçlarının bakımını ve onarımını yapmaya hazırlanan servislere tam kapsamlı bir program sunabiliyoruz” dedi.  
 

Delphi Hakkında 

 
Bir PHINIA Inc. markası olan Delphi, günümüzde ve gelecekte daha fazla bilgi paylaşımı sağlamak için yeni nesil yetenekleri, pazardaki ilk yenilikleri, pazardaki lider ürünleri ve akıllı servis çözümlerini destekleyen bir küresel satış sonrası pazarı lideridir. 
 
Dünyanın dört bir yanındaki teknisyenlerin, araçların ömürleri boyunca daha temiz, daha iyi olmasına, daha uzun yol yapmasına ve doğru şekilde çalışmasına yardımcı olmalarını sağlamaya hazırlamak için çözümler geliştirme konusunda kararlıyız. Daha fazla bilgi için www.delphiautoparts.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 
 

PHINIA Hakkında

 
PHINIA, bağımsız bir yakıt sistemleri ve satış sonrası premium çözümler ve bileşenler sağlayıcısıdır. 100 yılı aşkın üretim uzmanlığı ve sektör ilişkileri ile markalarımız arasında Delphi, Delco Remy® ve Hartridge yer alır. 
 
Verimli ve sürdürülebilir olması için pazarın ihtiyaçlarını karşılayarak ve daha temiz bir yarın için yenilikçi ürünler ve çözümler geliştirerek karbon nötr ve karbonsuz bir geleceğe doğru yolculuğumuza güç veriyoruz. PHINIA’nın merkezi Auburn Hills, Michigan, ABD’dedir ve 20 ülkedeki 44 lokasyonda 12.900 çalışana sahiptir. 
 
Daha fazla bilgi için www.phinia.com adresini ziyaret edebilirsiniz (Delco Remy®, General Motors Corporation’ın tescilli markasıdır ve BorgWarner PDS (Anderson) LLC. firmasına lisans verilmiştir).

Hiç yorum yok