Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Volvo EX30 kompakt SUV modelini Ghent'te üretecek

Tamamen elektrikli EX30’a yönelik güçlü talebe cevap vermek isteyen Volvo Cars, yeni modelini 2025 yılından itibaren Belçika'daki Ghent ...

Tamamen elektrikli EX30’a yönelik güçlü talebe cevap vermek isteyen Volvo Cars, yeni modelini 2025 yılından itibaren Belçika'daki Ghent fabrikasında da üretmekararı alarak en kompakt SUV modelinin üretim kapasitesini arttırdı. 

Volvo Cars bu yılın başında tanıttığı ve evrensel bir beğeniye ulaşarak Sunday Times'ın The Sun Car of the Year ve Yılın Kompakt Crossover'ı da dahil olmak üzere çok sayıda büyük ödül kazanan EX30'un üretimine bu sonbaharın başlarında Çin'in Zhangjiakou kentinde başladı.  
İlk otomobillerin 2024 yılının başlarında kullanıcılara ulaşması planlanırken, marka EX30'un Ghent’te de üretilmesine karar verdi. Bu karar; Volvo Cars’ın Avrupa ve küresel ihracatta beklenen EX30 talebi için üretim kapasitesini artırırmasının yanı sıra Volvo Cars’ın otomobillerini sattığı bölgelerde üretim de yapma hedefini desteklemiş oluyor. 
 
Bu yaklaşım aynı zamanda şirketin önümüzdeki yıllarda en çok satan modellerinden biri olmasını beklediği model için üretim esnekliği de kazandırıyor. 
 
Bu karar, hem Avrupa'da hem de Çin'de en çok satan XC60 ve XC40 SUV'larını üreten Volvo Cars için kanıtlanmış bir konsept. 
 
Volvo Cars CEO’su Jim Rowan “Amacımız EX30'u dünya genelinde cazip bir fiyat noktasında satmak, daha fazla insanın elektrikli Volvo otomobil kullanmaya geçişini kolaylaştırmak ve aynı zamanda şirket marjlarına katkıda bulunmak. 
 
Heyecan verici kompakt elektrikli SUV modelimiz için dünya genelindeki yoğun talebe cevap vermek için üretime Gent'ti de dahil etmek doğru bir hareket olacak” dedi. 
 
 Volvo Cars, otomotiv endüstrisindeki en iddialı elektrikliye geçiş planlarından birine sahip ve 2030 yılı itibariyle sadece tamamen elektrikli otomobilleri satmayı planlıyor. Ayrıca 2025 yılı itibariyle de küresel satış hacminin yarısının tamamen elektrikli otomobillerden oluşmasını hedefliyor. 
 
 Volvo Cars, EX30'un büyüme ve kârlılık hedeflerine önemli ölçüde katkıda bulunmasını beklediği için EX30 bu planlarda çok önemli bir rol oynuyor. 
 
Bu, EX30'u Volvo Cars'ın devam eden stratejik dönüşümünün temel taşı haline getiriyor. Volvo EX30, Gent üretim hattında XC40 ve C40 modellerine katılmasıyla, Avrupa'da üretilen üçüncü tamamen elektrikli Volvo modeli olacak. 
 
Yine bu, Volvo Cars'ın bölgedeki elektrikli otomobil üretim kapasitesini güçlendiriyor ve Ghent fabrikasının şirketin elektrikliye geçiş stratejisindeki rolünün önemine dikkat çekiyor.

Hiç yorum yok