Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Uber, Türkiye’nin 2023 yaz aylarına ilişkin verilerini açıkladı.

Uber, yaz boyunca 158 farklı ülkeden Türkiye’ye gelen turistlere Uber Taksi ile hizmet verdi  Veriler, Türkiye’nin dünya turizmi açısından ö...

Uber, yaz boyunca 158 farklı ülkeden Türkiye’ye gelen turistlere Uber Taksi ile hizmet verdi 

Veriler, Türkiye’nin dünya turizmi açısından önemini bir kez daha ortaya koydu. Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Türkiye’de yaz ayları boyunca tam 158 farklı ülkenin vatandaşları Uber Taksi’yi tercih etti. 


 
158 ülke arasında listenin başında Suudi Arabistan, Amerika, İngiltere ve Rusya yer aldı. Yaz aylarında, Uber Taksi ile yapılan yolculuklar her hafta artış gösterirken, yolculukların çoğunluğunu İstanbul havalimanı yolculukları oluşturdu. 
 
Bunların yanı sıra, İstanbul’da Uber yolcularının en gözde güzergahları alışveriş bölgeleri oldu. Taksim, Mall of İstanbul, Galataport, Vadistanbul, Marmara Park, İstinye Park ve Kapalıçarşı en popüler güzergahlar arasında yer aldı. 
 
Uber’in açıkladığı yolculuk verilerine göre, Uber Taksi ile en çok yolculuk 6 Ağustos 2023 Pazar günü yapıldı. Uygulama üzerinden yaz boyunca bir taksi sürücüsüne verilen en yüksek bahşiş tutarı ise 240 TL oldu. 
 
Türkiye’de Uber Taksi hizmetini sarı, geniş, turkuaz ve siyah taksilerle birlikte sunan Uber, yaz ayları boyunca yerli ve yabancı kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı. 
 
Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, “Hem yolcular hem de taksi sürücüleri arasında Uber kullanımına artan bir ilgi görüyoruz. 
 
Uber Dünya çapında sahip olduğu 137 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı ile Türkiye’de de turizme ve taksi sektörüne daha fazla katkı sağlamayı hedefliyor” dedi.

Hiç yorum yok