Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Uber’in dünyada ilk kez sunacağı Uber Balon Kapadokya’dan havalanıyor

Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamak için 100 Balon yolculuğu Uber kullanıcılarına hediye  Uber Balon, dünyada şimdiye kadar uygulama üzerind...

Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamak için 100 Balon yolculuğu Uber kullanıcılarına hediye 


Uber Balon, dünyada şimdiye kadar uygulama üzerinden kullanıcılara sunulan en benzersiz deneyimlerden birisi olacak. 

Dünyada mutlaka yapılması gerekenler listesinde yer alan Kapadokya balon yolculuğu, Uber uygulaması üzerinden tek bir tuşa basarak kolayca ulaşılabilecek. 


 
Uber, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlamak için 100 Balon yolculuğunu kullanıcılarına hediye ediyor. Global teknoloji platformu Uber, uygulama üzerinden balon yolculuğu rezerve etme imkanı sunarak kullanıcılarını Kapadokya’da gökyüzüne taşıyor. 
 
Uber Balon, şimdiye kadar uygulama üzerinden kullanıcılara sunulan en benzersiz deneyimlerden birisi olacak. 
 
Uber, UNESCO Dünya Mirası Göreme Milli Parkı'nda yapılabilen ve dünyada bucket-list (mutlaka yapılacaklar listesi) deneyimi sayılan balon yolculuğunu, Uber uygulaması üzerinden tek bir tuşa basarak kolayca ulaşılabilecek hale getiriyor.  
 
Otelden tek tuşla balon yolculuğuna 
Balon yolculukları güneşin doğuşuyla birlikte Kapadokya Göreme’de başlayacak ve Uber kullanıcıları, büyülü peri bacaları ile kireç taşına oyulmuş görkemli mimarisiyle ünlü Göreme Milli Parkı'nda yaklaşık 1,5 saatlik unutulmaz bir uçuş deneyimi yaşayacak. 
 
Kalkışla birlikte kullanıcılar, eşsiz Kapadokya manzarasını yaklaşık 900 metre yükseklikten seyredebilecekler. Uber kullanıcıları, 23 Ekim tarihinden itibaren bu eşsiz yolculuğu uygulama üzerinden rezerve edebilecek. 
 
Uber Balon yolculukları kapsamında tüm otel transferleri de dahil olacak ve kişi başı özel sabit ücretiyle rezerve edilebilecek. Uber, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlamak için 100 balon yolculuğunu Uber kullanıcılarına hediye edecek.  
 
Balon hizmeti Uber dünyasında bir ilk 
Balon hizmetiyle birlikte Uber dünyasında bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Uber Türkiye CEO’su Neyran Bahadırlı: “Dünyaya ulaşımda yeni imkanlar yaratan bir platform olma misyonumuzdan hareket ile, Dünyanın en ikonik seyahat deneyimlerinden biri olan Kapadokya’da balonla gökyüzüne uçmayı uygulamamıza ekleyerek, tam anlamıyla insanların nereye isterlerse gitmelerini kolaylaştıran bir teknoloji platformu olmaktan gurur duyuyoruz. 
 
Ekim ve Kasım ayları boyunca rekor sayıda turistin Kapadokya’yı ziyaret etmesi beklenirken, Uber Balon ile tüm Uber kullanıcıları tek bir tuşla balon deneyimine kolay ulaşabilecekler. 
 
Uber kullanıcıları için oldukça popüler bir ülke olan ve gün geçtikçe popülerliği daha da artan Türkiye’de, turistler tarafından gerçekleştirilen Uber yolculukları geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 30’un üzerinde artış gösterirken, bu sene başından beri Türkiye’de Uber uygulaması 26 milyon kez araç çağırmak için kullanıldı. 
 
Bu yıl, faaliyet gösterdiğimiz İstanbul, Ankara ve İzmir’in de içinde bulunduğu toplam 9 şehirde, 38 binin üzerinde taksi sürücüsü yolculuk yapmak için Uber uygulamasını aktif kullandı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre uygulama üzerinden gerçekleştirilen yolculuklar yüzde 50’nin üzerinde artış gösterdi.”  
 
“Cumhuriyetin 100. yılına özel 100 balon yolculuğu Uber kullanıcılarına hediye” 
 
Uber’in dünyada ilk kez Türkiye’de hayata geçirdiği Uber Balon ile, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlamaktan ayrıca mutluluk ve gurur yaşadıklarını ifade eden Neyran Bahadırlı, Cumhuriyetin 100. yılına özel 100 Uber balon yolculuğunu kullanıcılarına hediye edeceklerini de sözlerine ekledi. 
 
Son olarak: “Türkiye, Uber uygulamasını kullanan turistler için en popüler ülkelerden birisi ve Türkiye’de Uber uygulamasıyla yolculuk yapan tüm kullanıcılarımız için biraz daha Uber büyüsü eklemiş olduk. 
 
Önümüzdeki yıl Uber uygulamasına gelecek daha fazla bucket-list (mutlaka yapılacaklar listesi) yolculukları için takipte kalın.” dedi.
 

Ücretsiz Uber Balon yolculukları için 12 saat öncesine kadar rezervasyon yapılabilecek 

Ücretsiz Uber Balon yolculukları 100 adet ile sınırlıdır, hava koşullarına bağlıdır ve 23 Ekim ile 19 Kasım tarihleri arasında geçerlidir. 
 
Uber Balon deneyimi yaşamak isteyen kullanıcıların, uygulama üzerinden yolculuklarını rezerve etmeleri gerekmektedir. Uber kullanıcılarının bir sonraki güne rezervasyon yapabilmeleri için aynı gün içerisinde 18.00’e kadar uygulama üzerinden Uber Balon rezervasyonlarını tamamlamaları gerekmektedir.
 

Uber Balon rezervasyonu nasıl yapılır:

 
Uygulamayı akıllı telefonunuza indirin. Uygulamayı açın ve ana ekrandan 'Rezervasyon' simgesini seçin. Alınacak konum için konakladığınız otelin adresini ve gidilecek konum için Kapadokya yazın. Uber Balon 'Reserve' seçeneği ile birlikte kalkış tarihinizi seçin. Kalkış saati otomatik olarak seçtiğiniz gün saat 06.00 olarak belirlenecektir. 
 
Tüm Uber Balon rezervasyonları, yolculuktan 12 saat öncesine kadar tamamlanmalıdır. Seçtiğiniz günde rezervasyon yapan ilk dört yolcudan biri olursanız, yolculuğunuzu ücretsiz olarak yapabileceksiniz. 
 
Eğer dört yolcudan biri olamazsanız, aynı gün için Uber’e özel indirimli bir ücretlendirmeyle yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz veya farklı bir güne rezervasyonunuzu yeniden organize edebilirsiniz. 
 
Rezervasyonunuz uygulamada onaylandıktan sonra, Uber Balon sürücüsü teslim alım adresinizi onaylamak ve pasaport bilgilerinizi istemek için sizinle iletişime geçecek. 
 
Rezervasyonunuzun sabahında, doğrudan otelinizden alınacak ve Uber Balon kalkış noktasına götürüleceksiniz. Uber Balon yolculuğunuzun tamamlanmasıyla birlikte otelinize geri götürüleceksiniz.

Hiç yorum yok