Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yenilenen Renault Clio 2 farklı motor seçeneğyle satışta

Segmentinin lider modeli 2023 Renault Clio, yenilenen tasarım ve donanım özellikleriyle Türkiye’de yollara çıkıyor.   Türkiye’de farklı ...

Segmentinin lider modeli 2023 Renault Clio, yenilenen tasarım ve donanım özellikleriyle Türkiye’de yollara çıkıyor. 


Türkiye’de farklı versiyonlarla satışa sunulacak Yeni Renault Clio’nun Equilibre ve Evolution versiyonları, bir önceki jenerasyon Clio ile aynı fiyatlarla müşterilerle buluşacak. 

 


 Yenilenen Renault Clio 2023 versiyon fiyatlari

Yenilenen Renault Clio Equilibre versiyonu 826.900 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılara sunulacak. Evolution TCe x-tronic 90 hp versiyonu ise 959.900 TL fiyatıyla yollarda olacak. 
 
2 farklı motor seçeneğiyle satışa sunulacak Techno Esprit Alpine donanımın TCe x-tronic 90 hp versiyonu 1.023.900 TL, merakla beklenen E-Tech full hybrid versiyonu ise 1.248.900 TL olarak satışa sunulacak. 
 
Bursa OYAK Renault fabrikalarında üretilen Yeni Renault Clio, etkileyici far imzası, dijital ön konsolu ve sportif Esprit Alpine donanım seçeneğiyle 20 Eylül tarihinden itibaren satışa sunulacak. 
 
Beş nesildir pazardaki en sembolik şehir otomobillerinden olan Renault Clio yenilenerek ve Renault markasının en güncel atılımlarını yansıtan bir örnek olarak Türkiye’de yollara çıkıyor. 
 
 Yeni Clio’nun Equilibre versiyonu 826.900 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılara sunulacak. Evolution versiyonu ise 959.900 TL fiyatıyla yollarda olacak.
 
 2 farklı motor seçeneğiyle satışa sunulacak Techno Esprit Alpine donanımın TCe 90 hp x-tronic versiyonu 1.023.900 TL, merakla beklenen E-Tech full hybrid 145 hp versiyonu ise 1.248.900 TL olarak satışa sunulacak. 
 
Bugüne kadar dünya genelinde 16 milyon satış başarısı yakalayan Renault Clio küresel çapta en çok satanlar arasına girdi, Avrupa’da ve Türkiye’de Yılın Otomobili ödüllerini kazandı. 
 
Dünyada en çok Clio satılan ikinci ülke konumunda olan Türkiye’de, bugüne kadar 600 binden fazla Clio satışına imza atıldı. 
 
Türkiye’de üretilen ve OYAK Renault Fabrikaları’nda 4.2 milyon adetlik üretimi aşan Renault Clio, günümüzde B-HB segmentinde satılan her iki araçtan biri olarak öne çıkıyor.  
 
Yeni, daha modern ve iddialı bir tarz  
 
Yeni Renault Clio, yeni tarzı ile daha çekici ve zarif. İç mekan şık ve seçkin mimarisiyle markanın yeni tasarım dilini ilk kez yorumluyor. Çarpıcı ön yüzü canlı bir görünüm sergiliyor. 
 
Far imzası tamamen yeni ve marka kimliğini yansıtıyor. Gergin, kesin ve verimli çizgiler, yeni Clio'ya daha çekici bir karakter kazandırıyor. İç tasarımda yeni döşemeler ve biyolojik kaynaklı malzemeler onu güncel bir araç haline getiriyor. 
 
Ayrıca kalitesini ve kabindeki deneyimi önemli ölçüde artırıyor. Sportif ve şık Esprit Alpine donanım seviyesi hem iç hem de dış tasarım olarak yeni Clio dönemini en iyi şekilde özetliyor. 
 

Yenilenen Renault Clio 2023 Renk Seçenekleri

 
Yeni Clio; Beyaz, Yıldız Siyah, Mineral Gri, Demir Mavi, Alev Kırmızı, Mercan Turuncu ve uzaktan opak, yakından sedefli görünen üç katmanlı Kaya Gri olmak üzere yedi gövde rengiyle yollara çıkıyor. Ebatları 17 inçe kadar ulaşan jant seçenekleri, otomobilin çekiciliğini destekliyor. 
 
Farklı donanımlarla kombine edilen ikisi alüminyum alaşımlı olmak üzere dört jant seçeneği bulunuyor. Yeni Clio'nun yeni ön konsolunda 7 inç dijital ekran yer alıyor, Techno Esprit Alpine donanım seviyesinde ise opsiyon olarak 10 inç dijital ekran seçeneği sunuluyor. 
 
Donanım seviyesine bağlı olarak, radyo ve R&GO veya Renault Easy Link multimedya sistemi devreye giriyor. Direksiyon simidindeki Nouvel'R logosu, kokpite zarif bir dokunuş katıyor. 
 
 Erişilebilirlik ve diz mesafesi açısından oldukça cömert arka yolcu alanı ve 391 litreye kadar bagaj hacmi ile sınıfının en iyi özelliklerini sunuyor. 
 
 Yeni Clio'nun MULTI-SENSE teknolojisi, ön konsol ve orta konsoldaki aydınlatma ayarlarını düzenleyerek yeni bir deneyim dünyasının kapılarını aralıyor.  
 
Herkes için teknoloji 
Teknolojisi de güncellenen Yeni Clio, hem sürücü hem de yolcular için gelişmiş, nitelikli teknolojilerle kabin içindeki herkese daha fazla rahatlık sunuyor. 
 

MULTI-SENSE ayarlarıyla Renault Easy Link multimedya sistemi ve gelişmiş sürüş destek sistemleri, son derece sezgisel bir deneyime katkıda bulunuyor. Yeni Clio, sürüşü daha kolay ve güvenli kılan gelişmiş sürüş destek sistemleriyle (ADAS) yollara çıkıyor. 
 
Bunlar; Sürüş, Park ve Güvenlik olmak üzere üçe ayrılıyor. Aktif acil fren destek sistemi, trafik işaretlerini tanıma sistemi ve 360° kamera gibi öne çıkan sistemler yeni Clio'yu sınıfının en güvenli otomobillerinden biri yapıyor.  
 

Yenilenen Renault Clio Segmentindeki en kapsamlı güç aktarma seçeneği Sunuyor

Yeni Clio, farklı enerji kaynakları kullanan farklı güç aktarma sistemleriyle donatılıyor. İleri teknolojiye sahip 145 hp E-Tech full hybrid bunlardan biri. 
 
Şehirlerde elektrikli sürüş keyfini herkesin ulaşabileceği bir noktaya taşıyor ve yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını düşürüyor. Tüm motor seçeneklerinde bir eko-sürüş asistanı, sürücüye yakıttan tasarruf etmenin ve böylece egzoz CO2 emisyonlarını azaltmanın en iyi yollarını öneriyor.
 
 E-Tech Full Hybrid 145 hp: daha az yakıtla daha fazla eğlence Renault, 2020'de Clio da dahil olmak üzere otomobillerinde E-Tech Full Hybrid teknolojisini kullanmaya başladı. Bunun devamı olarak yeni Clio'da 145 hp E-Tech Full Hybrid versiyon da sunuluyor. 
 
 E-Tech Full Hybrid teknolojisi, 150’nin üzerinde patent ve Renault'nun Formula 1 deneyimlerini içeriyor. Enerji geri-kazanım işlevi bunlardan biri. Yeni Clio'yu daha dinamik ve daha verimli hale getiriyor. 
 
Sistem; iki elektromotor (bir 36 kW motor ve bir 18 KW yüksek voltajlı marş jeneratörü) ile 4 silindirli, 1,6 litre 69 kW (94 hp) içten yanmalı motor, akıllı multi-mode debriyajsız vites kutusu ve 1,2 kWsa bataryadan oluşuyor. 
 
İçten yanmalı motorun şanzımanı dört ve ana elektrik motorun şanzımanı iki orana sahip. E-Tech Full Hybrid güç-aktarma sistemi, enerji verimliliğini optimize etmek için içten yanmalı motor ve elektrik motoru 14’e kadar farklı modda kombine edebiliyor. 
 
Otomobil, çalıştırıldığı ilk anda her zaman elektromotordan güç alıyor ve şehir içi sürüş seyrinde %80'e kadar elektromotoru kullanabiliyor. 
 
Geleneksel bir benzinli motora kıyasla tüketimi %40'a kadar azaltıyor. Yeni Clio, hibrit şehir otomobili segmentindeki en yüksek batarya kapasitesine sahip. 
 
Verimli güç-aktarma sistemi sayesinde CO2 emisyonları 93 gr/km'den başlıyor. Böylece sessiz bir elektrikli otomobil keyfini batarya şarj gereksinimi olmadan yaşatabiliyor.  
 

2023 Yeni Renault Clio motor versiyonları

 

Renault Clio TCe 90: dengeli bir motor 
3 silindirli turbo beslemeli benzinli motor 90 hp güç ve 160 Nm tork üretiyor. Motor 6 vitesli manuel şanzıman veya otomatik vites ile kombine ediliyor. Otomatik şanzıman sayesinde pürüzsüz vites geçişleri ve keyifli sürüş deneyimi sağlıyor.  


 
Renault Clio SCe 65: ekonomik ve şehir kullanımı için ideal 
 
Ekonomik bir şehir içi otomobili arayan sürücüler için atmosferik 3 silindirli 1.0 SCe motor doğru çözüm olarak öne çıkıyor. 65 hp güç ve 95 Nm tork üretiyor. Beş vitesli manuel şanzımanla kombine ediliyor. Bu nedenle şehir içinde ve çevresinde yumuşak ve akıcı bir sürüş sağlıyor. 
 
Renault Clio TCe 100 LPG: düşük kullanım maliyeti ile çok amaçlı bir otomobil 
 
TCe 100 LPG üç silindirli turbo motor yeni Clio'da da görev yapıyor. Bu çift yakıtlı sistem, tüketimi azaltıp CO2 emisyonlarını düşürürken performansı artırıyor. 
 
Eşdeğer sadece benzinli motora göre %8 daha az CO2 yayıyor. Aynı zamanda güzel bir performans sergiliyor. 170 Nm maksimum tork üretiyor. İki deposu da dolu olduğunda toplam 1.000 km'nin üzerinde yol kat edebiliyor. 
 
Bu sistem denenmiş ve test edilmiş, aynı zamanda kullanımı kolay ve ekonomik bir sistem. Kullanım anında para tasarrufu da sağlıyor. LPG sistemi fabrikada monte ediliyor.

Hiç yorum yok