Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BNP Paribas Cardif, yenilenmiş araçları ve cihazları sigortalayarak döngüsel ekonomiyi destekliyor

Türkiye sigortacılık sektörünün en kapsamlı sigorta platformu olan BNP Paribas Cardif, ikinci el olarak ifade edilen ancak “sertifikalı olar...

Türkiye sigortacılık sektörünün en kapsamlı sigorta platformu olan BNP Paribas Cardif, ikinci el olarak ifade edilen ancak “sertifikalı olarak yenilenmiş” araçlar ve cihazlar için sunduğu sigorta çözümleriyle döngüsel ekonomiyi destekliyor. 
 

Yenilenmiş araç satın alanlar Cardif’in Uzatılmış Garanti çözümünden de yararlanabilirken, aslına uygun şekilde yenilenmiş telefon, tablet, televizyon ve akıllı saat gibi elektronik cihazları satın alanlar ise Cihaz Koruma Sigortası ile cihazlarını güvence altına alıyor. 


 
Atık kavramını büyük ölçüde ortadan kaldıran döngüsel ekonomi modeli, ürünlerin yaşam döngüsünü uzatıyor. 
 
Ürünleri onararak, yenileyerek ve geri dönüştürerek mümkün olduğunca uzun süreli olacak şekilde kullanmanın hedeflendiği bu model, aynı zamanda israfı da en aza indirerek hem doğaya hem de ekonomiye maksimum katkı sağlıyor. 
 
Türkiye sigortacılık sektörünün en kapsamlı sigorta platformu olan BNP Paribas Cardif, yenilenmiş araçlar ve cihazlar için sunduğu çözümleriyle döngüsel ekonomiyi destekliyor. 
 
Yenilenmiş araç satın alanlar Cardif’in Uzatılmış Garanti çözümünden yararlanırken, yenilenmiş telefon, tablet, televizyon ve akıllı saat gibi elektronik cihazları satın alanlar ise Cihaz Koruma Sigortası ile cihazlarını güvence altına alıyor. 
 
Değişen dünyanın sigortacısı olarak sürdürülebilirliği ve döngüsel ekonomiyi destekleyen çözümler geliştirdiklerini belirten BNP Paribas Cardif Türkiye İş Ortaklıkları Genel Müdür Yardımcısı Uğur Kırçal, “İkinci el olarak nitelendirilen ama sertifikalı olarak yenilenmiş araç ve cihazların sigortalanması içeren kapsamlı çözümlerimizle sektörümüzde fark yaratıyoruz. 
 
BNP Paribas Cardif olarak hem yürüttüğümüz iş modeli hem de benimsediğimiz ilkeler ve uyguladığımız politikalar kapsamında yoksulluğun sona erdirilmesi, çevrenin korunması, iklim krizine karşı önlem alınması, refahın adil paylaşımı ve barışı hedefleyen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na uygun hareket ediyor ve işimizi yaparken bu odak çerçevesinde olmaya özen gösteriyoruz” dedi. 
 
Döngüsel ekonomiyi destekleyen çözümlerinden biri olan "Cihaz Koruma Sigortası" ile yenilenmiş elektronik cihazları ciddi risklere karşı güvence altına aldıklarını vurgulayan Uğur Kırçal, "BNP Paribas Cardif’in anlaşmalı olduğu iş ortaklarından sertifikalı olarak yenilenmiş elektronik cihaz satın alanların yararlanabildikleri bu yenilikçi çözümümüz, yeniden ekonomiye kazandırılmış elektronik ürünleri kaza sonucu oluşan hasarlar, elektrik hasarları, sıvı teması sonucu oluşan hasarlar ve hırsızlık gibi risklere karşı koruma altına alıyor. 
 
Poliçe sahipleri, teminatlar kapsamında oluşabilecek bir hasar durumunda BNP Paribas Cardif’in Müşteri İletişim Merkezi’ne telefonla ulaşarak hasar kaydı oluşturarak, hasarlı cihazlarını gerekli evraklarla birlikte satın aldıkları mağazaya güvenle teslim ediyorlar. 
 
Sigortalı cihazlar, en kısa zamanda uzman teknik ekip tarafından inceleniyor ve anlaşmalı yetkili servisler tarafından ücretsiz olarak onarılarak poliçe sahibine ulaştırılıyor. 
 
Teminatlar kapsamında onarımın mümkün olmadığı durumlarda ise poliçede yer alan muafiyet oranları çerçevesinde, müşterilerimizin geri ödemeleri gerçekleştiriliyor” dedi. 
 
Sürdürülebilirliği ve döngüsel ekonomiyi destekleyen bir diğer çözümlerinin ise yenilenmiş araçlar için sundukları “Uzatılmış Garanti” hizmeti olduğunu kaydeden BNP Paribas Cardif Türkiye İş Ortaklıkları Genel Müdür Yardımcısı Uğur Kırçal, “Anlaşmalı olduğumuz iş ortaklarımızdan yenilenmiş araç satın alanlar ‘Uzatılmış Garanti’ çözümümüzden faydalanabiliyor. 
 
Bu çözümümüz aracının garanti süresini uzatarak finansal kaygılardan uzaklaşmak isteyen tüm araç sahiplerine hitap ediyor. 
 
Üretici garantisi bittikten sonra devreye giren Uzatılmış Garanti, kapsam dâhilindeki yedek parçaların arızalanması durumunda poliçe özel şartları kapsamında araçları koruyor. 
 
Böylelikle, bütçelerini koruma altına almak isteyen araç sahipleri, teminat dâhilindeki onarımlarını uzatılmış garanti kapsamında yaptırabiliyor. 
 
Poliçe sahiplerimiz, araçlarında oluşabilecek teminatlar kapsamındaki bir arıza durumunda BNP Paribas Cardif’in Müşteri İletişim Merkezi’ne ulaşarak ‘Uzatılmış Garanti’den kolaylıkla faydalanabiliyorlar” diye konuştu.

Hiç yorum yok