Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Eşarj ve Voltify elektrikli araç kiralama platformunun şarjlanması için anlaştı

Eşarj ve Voltify, Türkiye’nin ilk ve tek elektrikli araç kiralama platformunun şarjlanması için anlaştı Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şa...

Eşarj ve Voltify, Türkiye’nin ilk ve tek elektrikli araç kiralama platformunun şarjlanması için anlaştı


Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip ve Enerjisa Enerji’nin hisselerinin tamamına sahip olduğu elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj ile ilk ve tek elektrikli araç kiralama platformu Voltify, güçlerini sürdürülebilir bir gelecek için birleştirdi. 


 
Eşarj sayesinde enerji kaynağını güneş ve rüzgârdan alacak Voltify araçları, doğa dostu sürüş keyfini fiyat avantajlı abonelik ile sunabilecek. 
 
 Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük eden lider dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji’nin iştiraki olan ve Türkiye’de ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip olan Eşarj, 2023 yılı sonuna kadar 1000 istasyona ulaşma hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor. 
 
Bununla beraber müşterilerine avantajlı şarjlanma imkanları sunmak amacıyla çalışmalarına son hız devam ediyor. En fazla hızlı şarj istasyonuna Eşarj ile ulaşabilen müşterileri, kaynağının temiz enerji olduğu elektrikli şarj istasyonlarında kısa sürede şarjlanma deneyimini fiyat avantajı ile beraber elde ediyor. 
 
 Bu kapsamda Eşarj, müşterilerine sunduğu deneyimi daha da iyileştirmek için Türkiye'nin ilk ve tek elektrikli araç kiralama platformu Voltify ile iş birliğine imza atıyor. 
 
Bu iş birliği sayesinde Voltify müşterilerine özel Eşarj kartları teslim edilerek, halka açık Türkiye’nin 65 şehrindeki 640’ın üzerinde Eşarj istasyonunda avantajlı kullanım imkânı sunulacak. 
 
Voltify web sitesi voltify.com.tr üzerinden kolayca istedikleri elektrikli aracı kiralayan müşteriler, Eşarj'ın geniş şarj ağına sahip istasyonlarında avantajlı bir şekilde araçlarını şarj edebilecekler. 
 
Yapılan iş birliğinin elektrikli araç kullanımının daha kolay ve erişilebilir olacağı bir ekosistem ortaya çıkaracağının altını çizen Enerjisa Enerji CEO’su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, “Elektrikli araçlar, çevre dostu teknolojileri ve düşük karbon salımı ile sürdürülebilirliğin temel taşlarından birini oluşturuyor. 
 
Elektrikli araç kullanımının bir macera olarak adlandırıldığı bir dönemi geride bıraktık. Artık toplum olarak sürdürülebilir bir dünya için ihtiyacın ne olduğunu ve buna yönelik hem bireysel hem de toplumsal olarak hangi aksiyonları almamız gerektiğini her geçen gün daha fazla anlıyoruz. Öte yandan Eşarj ve Voltify iş birliği ile elektrikli araç kullanımı sadece çevreci değil, fiyat ve deneyim avantajlı olacak. 
 
Voltify, Eşarj gibi sektöründe öncü bir şirket ve bu güçlü iş birliğinin her iki paydaşın müşterileri için ciddi bir fırsat olduğunu düşünüyorum. 
 
Eşarj ile Voltify'ın güçlü bir sinerji ile çarpan etkisini ortaya çıkartması, müşterilerimizin elektrikli araç kullanımına yönelik kafalarındaki soru işaretlerini kaldıracak ve bu alanda yeni fırsatlar doğuracak. Amacımız, daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmak ve müşterilerimize her zaman en iyi deneyimi sunmak.” dedi. 
 
Türkiye'de elektrikli araç kullanımını yaygınlaştırma misyonuyla öne çıkan ve %100 Hedef Filo iştiraki olan Voltify, elektrikli araç kullanımını daha sürdürülebilir bir dünya için yaygınlaştırmayı amaçlarken, müşterilerinin konforunu da düşünerek erişim imkanlarını artırıyor. 
 
Voltify'ın bireysel ve kurumsal müşterilerine yönelik 3-12 aylık abonelik seçenekleri ile zengin bir elektrikli araç havuzuna erişim imkânı sağlaması, müşterilere yeni nesil elektrikli araçları deneyimleme özgürlüğü sunuyor. 
 
Voltify, kullanıcıların sadece sürüş deneyimine odaklanmasını sağlayarak araçların bakım, sigorta gibi tüm detaylarını abonelik sistemi içinde uçtan uca yönetiyor. Voltify Kurucu ve CEO’su Mehmet Yiğit, bu iş birliğinin Voltify abonelerine hem deneyim hem maliyet açısından fayda sağlayacağının altını çizdi ve ekledi: 
 
“Hedefimiz, elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasının önünü açmak için kullanıcıların deneyimini her anlamda iyileştirmek. 
 
Şarjlanma ise elektrikli araç deneyiminin en önemli bileşenlerinden biri olduğundan, stratejik odak alanlarımızın başında geliyor.” Dijital süreci, basit ve hızlı süreçleri ile Voltify yepyeni bir araç kiralama deneyimi sunuyor. 
 
Voltify’ın geniş portföyünde Tesla Model Y, MG ZS EV, Volvo C40 Recharge, Mercedes-Benz EQC, Hyundai Ioniq 5, Nissan Qashqai E-power, Opel Mokka, Skywell gibi önde gelen elektrikli araç modelleri yer alıyor. 
 
Hem Eşarj hem Voltify müşterilerini, birbirinden çok farklı ama ortak noktası doğa dostu olmaları olan bu araçları deneyimleme imkânı bekliyor. 
 
Enerjisa Enerji Hakkında 
‘Herkes için daha iyi bir gelecek’ vizyonuyla sürdürülebilirlik ve teknolojinin çarpan etkisini kullanarak Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük eden Enerjisa Enerji, ana iş kolları olan elektrik dağıtım ve perakende satış alanlarında Türkiye’nin yüzde 25’ine hizmet sunuyor. 
 
Sektörün en büyük oyuncusu olan Enerjisa Enerji, 14 ilde 10.6 milyon müşteriye ulaşarak 22 milyonu aşkın kullanıcıya elektrik dağıtım hizmeti sağlıyor. 
 
Enerjisa Enerji, İşimin Enerjisi markasıyla müşterilerine, yenilenebilir enerji, verimlilik ve yeşil enerji çözümleri sunarken; çoğunluk hissesine sahip olduğu Eşarj ile Türkiye’nin ilk ve en hızlı şarj istasyonu ağını işletiyor. Ana sermayedarları Sabancı Holding ve E.ON olan Enerjisa Enerji’nin yüzde 20 hissesi halka açık olup Borsa İstanbul’da işlem görüyor. 
 

Eşarj Hakkında  

 
Enerjisa Enerji’nin sermayesinin tamamına sahip olduğu Enerjisa Müşteri Çözümleri A.Ş.'nin %100 oranında pay sahibi olduğu Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş.'nin (Eşarj) Türkiye’nin ilk ve en hızlı şarj istasyonu operatörü olarak 2023 Temmuz sonu itibarıyla 450’den fazlası yüksek hızlı (DC) olmak üzere 640 adedin üstünde istasyon, 1.200ün üzerinde soket ve 50 MWh’in kurulu üzerinde güç ile elektrikli araç istasyon ağı yönetmektedir.  
 

Voltify Hakkında 

 
Elektrikli araç kullanımını yaygınlaştırma misyonuyla yola çıkan, Türkiye’nin ilk elektrikli araç kiralama platformu Voltify, kurum ve bireylerin yeni nesil elektrikli araçların performansını ve konforunu zahmetsizce deneyimlemelerini sağlıyor.
 
 %100 Hedef Filo iştiraki olan Voltify, 3-12 ay süre ve tüm hizmetler dahil abonelik modeli ile kiralanabilecek geniş araç portföyünü www.voltify.com.tr adresinde sunuyor.

Hiç yorum yok