Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Çin’in Güçlü Markası Dfsk Yeniden Türkiye’de

Çin’in büyük otomotiv üreticilerinden biri olan DFSK Motor, SHS distribütörlüğünde yeniden Türkiye pazarına giriyor.  Hakan Şahsuvaroğlu ve ...

Çin’in büyük otomotiv üreticilerinden biri olan DFSK Motor, SHS distribütörlüğünde yeniden Türkiye pazarına giriyor. 


Hakan Şahsuvaroğlu ve Yunus Şahsuvaroğlu yönetimindeki SHS, DFSK Motor’un, 3 benzinli SUV, 4 benzinli ticari ve 3 elektrikli ticari araçtan oluşan modellerinin satışına Ekim ayından itibaren başlayacak.  
2003 yılında kurulan DFSK markası, global olarak bugüne kadar 5 milyondan fazla satış adedine ulaştı. Dünyanın öncü otomobil üreticisi Dongfeng Motor Grubu’nun bir parçası olan DFSK, 70’in üzerinde ülkeye satış yapan global bir marka olarak dikkat çekiyor. 
 
DSFK Motor’un Çin, Endonezya ve ABD’de olmak üzere toplam 7 üretim tesisinin yanı sıra, Çin, ABD, Almanya, Japonya ve Endonezya’da da Ar-Ge ile akıllı platform merkezleri bulunuyor. 
 
DFSK Motor modelleri ise, geniş seçenekleriyle teknolojiye ve çevre dostu araçlara ilgi duyan, akıllı ve sürdürülebilir yaşam tarzlarına yönelik trendleri takip eden kullanıcıları hedefliyor. 
 
Konvansiyonel yakıtlı modellerinin yanında hibrit ve elektrikli araç teknolojileri konusunda da öncülük eden bir marka olan DFSK, geniş ürün gamı, premium tasarımı ve yüksek kalite anlayışını birlikte sunuyor. 
 

 İlk etapta 10 model Türkiye pazarında 
SHS distribütörlüğünde Türkiye pazarına Ekim ayında giriş yapacak olan DFSK Motor’un, ilk etapta SUV segmentinde benzinli motorlara sahip Fengon 500, Glory 580 ve Fengon 5 modelleriyle showroomlarda yerini alacak. 
 
Marka ayrıca, benzinli Tek Kabin Pick-up C31, Çift Kabin Pick-up C32, Panelvan C35 ve Kombivan C35 ile ticari araç kullanıcılarına seslenecek. 
 
Bu modellerin yanında yine ticari araç segmentinde elektrikli modeller olarak Tek Kabin Pick-up EC31, Panelvan EC35 ve Kombivan EC35 ile de ürün gamını tamamlayacak. 
 

EC31 aynı zamanda Türkiye ‘deki ilk ve tek elektrikli tek kabin kamyonet olarak pazarda yerini alacak. 
 
Bununla birlikte DFSK Motor ürün gamına 2024 yılı içerisinde mild-hibrit SUV, plug-in hibrit SUV ve Sedan modelleri de katılarak ürün yelpazesi daha da genişleyecek. 
 
 “Güçlü bir giriş yapacağız” 
SHS Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Şahsuvaroğlu, iddialı SUV modelleri ve tamamı Euro 6 regülasyonlarına uygun ticari araçlarla, Türkiye’de yeniden bir yapılanma içinde olduklarını belirtiyor. 
 

Şahsuvaroğlu, Türkiye pazarına Çin üzerinden ilk defa 10 farklı ürün gamı ile güçlü bir şekilde giriş yapan marka olacaklarını ve önümüzdeki yıl ise ürün çeşitliliğini yeni mild-hibrit/plug-in hibrit SUV ve Sedan modelleriyle 13 adede çıkaracaklarını belirterek “Buna paralel olarak bayi yapılanmamıza da başladık. 
 
Emin adımlarla bayi ağımızın ülkemizin her bölgesinde yer alması için yola çıkıyoruz” dedi. 
 
Şahsuvaroğlu, DFSK Motor’un binek ve ticari araç pazarında son derece gelişmiş ürünleri ve rekabetçi fiyat politikasıyla yer alacağını da kaydederek “Markanın şirketimiz çatısı altında yeniden Türkiye’ye gelişiyle birlikte büyük bir heyecan içindeyiz. 
 
Dayanıklılık, verimlilik ve ulaşılabilir fiyat avantajıyla bu segmentlerdeki rekabete farklı bir soluk getireceğiz” şeklinde konuştu.  

DFSK Motor Hakkında; 

1986 yılında Sokon Group ismiyle teknoloji üretim girişimi olarak kurulan şirket, 2022 yılında Seres Group ismini aldı. 
 
Çin’de ilk 500 şirket arasında yer alan ve yeni teknolojiye sahip araçlar üretmenin yanı sıra birçok iş kolunda yer alan Seres Group, 10 binin üzerinde çalışan istihdam etmektedir. Grup, 2019 yılında Dongfeng Motor Group hisselerinin tamamını almıştır. 
 
Dongfeng Motor Group, Fortune Global 500 Listesi’nde 68. sırada yer alıyor. Türkiye pazarına SHS ile yeniden giriş yapan DFSK ise, Dongfeng Motor Grubu’nun bir alt kuruluşu olarak 2003 yılında kuruldu. 
 
Seres Group çatısı altında DFSK markasının yanı sıra Seres markası dahil olmak üzere otomobil ve motosiklet üreten çeşitli markalar da yer almaktadır. Türkiye’de de satışı gerçekleştirilen Seres ve DFSK’nın faaliyetleri tamamen ayrı şirketler tarafından yürütülmektedir ve tamamen farklı markalardır. 
 
Kısa zamanda Çin’de büyüme kaydeden DFSK, yıllık olarak 1 milyon adetlere ulaşan satış hacmi elde ederken aynı zamanda Çin’in dışında da yıllık 300 bin adetlik satış rakamına sahiptir.
 
 Dongfeng Motors’un diğer Çinli üreticilerden çok daha fazla yabancı şirketle işbirliği anlaşması bulunmaktadır. Bu işbirlikleri Peugeot, Honda, Nissan, Kia, Renault ve Citroen gibi markaların Çin’de üretim ve satış yapmasını sağlamaktadır.  
 

SHS Hakkında; 

Otomobil perakendeciliğinin öncü markası Şahsuvaroğlu Otomotiv bünyesindeki SHS Araç Kiralama ve Lojistik A.Ş. müşterilerine ideal kiralama deneyimini yaşatmak amacıyla 2013’te kuruldu. 
 

2013’ten itibaren her yıl ciro ve araç parkını %100 artıran firma, Türkiye genelinde, kurum ve bireylere uzun dönem araç kiralama hizmeti sunuyor.

Hiç yorum yok