Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BYD, IAA 2023 Münih Otomobil Fuarı’nda En Yeni Modelleri ve Gelişmiş Teknolojisiyle Yerini Alacak

Dünyanın lider elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD, 5-10 Eylül arasında gerçekleştirilecek IAA Mobility Münih Otomobil Fuarı’nda yenili...

Dünyanın lider elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD, 5-10 Eylül arasında gerçekleştirilecek IAA Mobility Münih Otomobil Fuarı’nda yeniliklerini sergilemeye hazırlanıyor. 

 

Bu yılın son çeyreğinde Türkiye pazarında da satışa başlayacak olan BYD, Münih’te yeni modellerini otomobil severlerle buluştururken, elektrikli otomobil teknolojisinde geldiği son noktayı da gözler önüne serecek. 


 
Almanya’da gerçekleştirilecek fuarda D segmenti sedan modeli BYD SEAL ve D segmenti SUV modeli BYD SEAL U modellerinin yanı sıra E segmenti sedan BYD HAN, E segmenti SUV BYD TANG, C segmenti hatchback BYD DOLPHIN ve C segmenti SUV BYD ATTO 3 fuar alanında beğeniye sunulacak.  
 

BYD’den Almanya’da Avrupa prömiyeri  

 
BYD, son olarak ürün gamına eklediği kullanışlı, konforlu, geniş ve fonksiyonel BYD SEAL U modelininAvrupa prömiyerini IAA Mobility Fuarı’nda gerçekleştirecek. 
 
Yüksek seviyede güvenlik, konfor ve fonksiyonel özellikleri, şık bir tasarımla kombine eden BYD SEAL U, BYD SEAL sedan modeli gibi markanın okyanustan ilham alan tasarım dilini yansıtıyor. 
 
BYD SEAL U, 420 km menzil sunan 71.8 kWh ve 500 km menzil sunan 87 kWh BYD Blade Batarya seçeneklerine sahip olacak. Fuarda Avrupalı müşterilerle tanıştırılacak bir diğer yenilik ise D sedan segmentindeki temsilcisi BYD SEAL olacak. 
 
Akıcı ve sportif tasarımıyla dikkat çeken otomobil, prestijli iF Ürün Tasarım Ödülü’nün de sahibi. Tam elektrikli BYD SEAL de, sportif hatlarıyla markanın Ocean X tasarım dilini yansıtıyor. 
 
BYD’nin gövdeyi ve Blade Bataryayı entegre eden son CTB(Cell-to-Body) teknolojisiyle sunulan BYD SEAL, üstün bir rijitliğe de sahip. BYD SEAL aynı zamanda BYD’nin son iTAC (Intelligent Torque Adaption Control) teknolojisi sayesinde üstün güvenlik performansı ve denge sunuyor. 
 
WLTP ortalama ölçümlerine göre 570 kilometre menzile sahip olan BYD SEAL, 82.5 kWh BYD Blade Batarya ile sunulacak. BYD SEAL ayrıca 230 kW arkadan itişli ve 390 kW dört çeker sürüşlü versiyonlarla tercih edilebilecek.  

BYD / BYD Auto Hakkında: 

Çok uluslu bir teknoloji şirketi olan BYD, daha iyi bir yaşam için teknolojik inovasyonlarıyla öne çıkıyor. 1995 yılında şarj edilebilir batarya üreticisi olarak kurulan BYD, şu anda Çin, ABD, Kanada, Japonya, Brezilya, Macaristan ve Hindistan dahil olmak üzere 30’un üzerinde ülke ve bölgede otomobil, demir yolu taşımacılığı, yeni enerji ve elektronik sektörlerinin dahil olduğu bir iş hacmine sahip. 
 
2003 yılında kurulan BYD Auto, BYD’nin otomotiv kuruluşu olarak daha iyi bir yaşam için otomobil ve otomobil teknolojileri geliştiriyor. Global olarak çevreci teknolojileri otomobillere adapte etmeyi ve yaygınlaştırmayı hedefleyen BYD Auto, tam elektrikli ve plug-in hibrit araçlar geliştiriyor. 
 
Elektrikli araçlar ve bataryalar konusunda uzman olan şirket, Çin’de üst üste 9 yıldır, globalde ise son 2 yıldır en fazla yeni nesil enerjili (elektrikli ve plug-in hibrit) binek araç satan marka olmayı başarıyor. 
 
Merkezi Hollanda'da bulunan BYD Avrupa ise, BYD Grubu’nun ilk deniz aşırı merkezi olarak Avrupa’da konumlandırıldı. 28 yıllık geçmişe sahip BYD, elektronik, otomotiv, yeni enerji ve demiryolu taşımacılığı olmak üzere dört ana sektörü kapsayan çok uluslu bir yüksek teknoloji şirketi haline geldi. Elektrikli araçlarda küresel bir lider olarak BYD, öncü teknolojileriyle sektörü yönlendirmeye devam ediyor.

Hiç yorum yok