Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

tatilde yola çıkacaklar bunlara dikkat

Goodyear, Bayram tatili öncesi 9 günlük süre boyunca seyahat edecek olan sürücüler ve yolcular için, güvenli bir yolculuk yapabilmeleri adın...

Goodyear, Bayram tatili öncesi 9 günlük süre boyunca seyahat edecek olan sürücüler ve yolcular için, güvenli bir yolculuk yapabilmeleri adına bazı tavsiyeler verdi.
 

Kurban Bayramı tatili yaklaşıyor, birçok kişi tatil planlarını yaptı ve yollara çıkmaya şimdiden hazır. Peki aracınız yola çıkmaya hazır mı? Goodyear, yola çıkacak sürücüler için önemli ipuçları veriyor.  
 


Periyodik bakımlarınızı yaptırın 
Yola çıkmadan önce aracınızın periyodik bakımını ve araç muayenesini mutlaka yaptırın. Araç yağ seviyesi, balatalar ve lastikler yolculuklar için kritik öneme sahip… 
 
Lastik basınçlarını ve lastik dişlerin mutlaka kontrol edin. Halen kış lastiklerini değiştirmediyseniz mutlaka mevsime uygun yaz lastiklerinizi taktırın. Lastik basınç düzeyi mutlaka yüklü aracın ağırlığına ve mevsim koşullarına göre ayarlayın.  
 
Düzenli molalar verin 
Uyku hali, reflekslerinizi etkiler yorgunluk hissinin ilk belirtileri fark edildiğinde durmak ve dinlenmek veya yolculuğa güvenli bir şekilde devam edebilene kadar uyumak çok önemli. Ağır ve uyku getirecek yiyeceklerden kaçının, bol bol sıvı tüketin…  
 
Araç içi sıcaklığı doğru ayarlayın 
Otomobilinizin araç içerisindeki sıcaklığını optimum seviyede tutun. Ne çok sıcak ne çok soğuk olacak şekilde ayarlayın oda sıcaklığı normal bir sürüş için ideal olacaktır. Sürüşünüzü engellemeyecek rahat kıyafetler tercih edin.  
 
Trafik kurallarına uyun 
Mutlaka ve mutlaka hız kurallarına, trafik işaretlerine, yönlendirme tabelalarına ve takip mesafesi kuralına uyun. Ön ve arka koltuklarda emniyet kemerlerinizi takın. Sürüş esnasında cep telefonunuzu kullanmayın…  
 
Doğru lastik seçimi önemli 
Yaz lastikleri, kış lastiklerine göre daha sert bir hamura, daha az sırt desenine sahip. Bu sayede de yüksek hızlarda daha iyi yol tutuşu sağlar ve sıcak hava koşullarında daha az aşınma gösterir. 
 
Diş derinliği de kış lastiklerine göre da az olan yaz lastikleri, böylece yola daha iyi temas eder, sessiz ve yumuşak bir performans sunuyor.Goodyear'ın yaz lastikleri serisi dünyanın önde gelen yayın kuruluşları tarafından da takdir edilmeye devam ediyor. 
 
Alman Auto Bild, Goodyear'a "En İyi Üretici: Yaz 2023" ödülünü ikinci kez verdi. Derginin kapsamlı testlerinde Goodyear'ın premium yaz lastikleri performansıyla ödülü kazandı. 
 
Bu kapsamlı testte öne çıkan Goodyear yaz lastikleri Eagle F1 Asymmetric 6 ve EfficientGrip 2 SUV, dinamik performans sunma özelliği taşırken, hem de markanın sürdürülebilirlik vizyonunu vurguluyor.

Hiç yorum yok