Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

rabam kullanıcıların adresine giderek 45 dakikada araçlarını temizleme imkanı sunuyor

Rabam’dan araç yıkama için çevreci çözüm. Yerinde temizlik ile yüzde 70 su tasarrufu sağlıyor   Türkiye'nin ve dünyanın ilk yeni nesil a...

Rabam’dan araç yıkama için çevreci çözüm. Yerinde temizlik ile yüzde 70 su tasarrufu sağlıyor
 

Türkiye'nin ve dünyanın ilk yeni nesil araç uygulaması olan Rabam, “Yerinde Buharlı Araç Yıkama” hizmeti ile israf edilen suyu yüzde 70 oranında azaltıyor. 
 


Kullanıcıların adresine giderek 45 dakikada araçlarını temizleme imkan tanıyan çözümü ile daha az suya ihtiyaç duyuluyor. Araç sahiplerine bakım, muayene, araç yıkama, mini hasar onarımı, ekspertiz, akaryakıt ve lastik değişimi gibi toplam 7 alanda 50’den fazla hizmet sağlayan Rabam, “Yerinde Buharlı Araç Yıkama” hizmetiyle temizlik ihtiyaçlarını asgari miktarda suyla karşılamayı teşvik ediyor. 
 
Suyun israf edilmesini engelleyen marka, kullanıcının belirtmiş olduğu adrese giderek yaklaşık 45 dakikada arabaları temizliyor. Aracın alınıp bir konumdan diğerine taşınmasına gerek bırakmayan hizmette, sudan yüzde 70 tasarruf elde ediliyor. 
 
“Kendini hissettirmeye başlayan su kıtlığı için aksiyon aldık” 
Rabam’ın yerinde oto temizliği ile hem zaman hem de su tasarrufu sağladığına dikkat çeken Rabam Kurucusu R. Kaan Aydoğan, “Bir otomobili yıkamak için 150 litre su tüketildiği tahmin ediliyor. 
 
Tüm dünyayı etkisi altına alan iklim krizini ve kendini hissettirmeye başlayan su kıtlığını düşündüğümüzde; bu konuda aksiyon almamız gerektiğini düşündük. 
 
Bu noktada “Yerinde Buharlı Araç Yıkama” hizmetimizle su israfını önlemeye odaklandık. Alanımızda bu tür girişimlerin artması gerektiğine inanıyorum. 
 
Rabam ekibi olarak tüm hizmet sürecimizi fiyatlardan, araç takibine kadar birçok alanda olabildiğince şeffaflaştırarak kullanıcılarımıza sunuyoruz. Yerinde buharlı araç yıkama hizmetimiz sayesinde çevreye de katkı sağlayacağız. 
 
Sektörümüze yeni bir tasarruf anlayışı getiren bu gelişme için de ayrıca mutluyuz’’ şeklinde konuştu. App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen uygulama, dijital asistanlık hizmeti ile araçların muayene ve yıllık bakım tarihi gibi konuları da takip ediyor. 
 
Rabam Hakkında: 
Otomobil sektöründe hızlı, güvenilir, şeffaf ve daha iyi hizmet sunmak amacıyla kurulan Rabam, Türkiye ve dünyada alanında ilk, yeni nesil bir araç uygulamasıdır. 
 Rabam, araç sahiplerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak çeşitli hizmetleri dijitalleştirerek, tek platformda sunan bir startup’tır. İlk etapta sadece bakım, muayene, araç yıkama, mini hasar onarımı, ekspertiz, akaryakıt ve lastik değişimi gibi hizmetler sunacak olan Rabam, ileriki süreçte ise araç sahiplerinin A’dan Z’ye bütün ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. 
 
Rabam ile kullanıcıların araçları kapılarından alınıyor ve yapılacak işlemlerin tamamlanması ile birlikte araç tekrar alındığı noktaya geri getiriliyor. Bu uygulama da kullanıcılara ciddi anlamda zaman tasarrufu sağlıyor. 
 
Rabam uygulaması, App Store ya da Google Play üzerinden indirilebilecek. Şimdilik sadece İstanbul’da kullanıcılarına hizmet sağlayacak olan Rabam, yakında tüm Türkiye’de hizmet vermeye başlayacak.

Hiç yorum yok