Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Pilot Garage, sektörde ilk kez çok kapsamlı otomobil kontrolünü hayata geçirdi

Pilot Garage Silecek Suyundan Güneşlik Lambasına 635 Nokta Kontrolü    Türkiye'de oto ekspertizin mucidi olarak bilinen Pilot Garage, se...

Pilot Garage Silecek Suyundan Güneşlik Lambasına 635 Nokta Kontrolü 
 

Türkiye'de oto ekspertizin mucidi olarak bilinen Pilot Garage, sektörde ilk kez çok kapsamlı otomobil kontrolünü hayata geçirdi. 
 


İkinci el araca olan rağbetin arttığı bu günlerde araç satışında dolandırıcılık vakaları da doğru orantılı şekilde artarken, uzmanlar mağduriyetlerin önüne geçebilmek adına detaylı check up ve testlerin önemine değiniyor. 
 
Kaporta-boyadan motor ve şanzımana, hava yastıklarından elektrikli cam mekanizmasına, silecek suyundan güneşliklerdeki aynaların lambalarına değin farklı tam 635 noktanın kontrolünü yapan ekspertiz şirketi, tüketicileri 50 TL'den 500 bin TL'ye kadar ek masraf ve zarardan kurtarmış oluyor.
 
 İkinci el araç alım satımında oto ekspertiz ve check up süreçleri ve bilirkişi kontrolleri her geçen gün önemini artırırken, sektörde bir ilk olarak 635 nokta kontrolü hayata geçirildi. 
 
Binlerce parçanın birleşiminden oluşan araçların zaman içerisinde birçok ekipmanı yıpranabilirken, gözden kaçan, otomobilin geçmiş sahiplerinin takip etmediği eksiklik ve arızalar yeni kullanıcıların başına dert açabiliyor. 
 
Öte yandan son yıllarda otomobilin bir yatırım aracına dönüşmesi, dolandırıcılık vakalarının da artmasına sebep oldu. Tüketicilerin mağdur olmaması adına 635 farklı noktada kontrol gerçekleştiren Pilot Garage, ülke genelinde 350 bayide bu hizmeti sunuyor.  
 
Uzman teknisyenler otomobili tepeden tırnağa inceliyor  
Black Box adını verdikleri 635 nokta kontrolünde otomobilin yürüyen aksamı, motor ekipmanları, şanzımanı, elektrik sistemi, aktif ve pasif güvenlik elemanları, boya, kaporta ve şasisi, iç mekânda bulunan tüm parçaları, tüm donanımları uzmanlar tarafından inceleniyor. 
 
Silecek suyundan güneşlikteki aynanın lambasına kadar kontrol edilirken aracın işletim sistemi üzerinden arıza kontrolü gerçekleştiriliyor, dyno vasıtasıyla performans verilerine bakılıyor. 
 
Hasar ve bakım geçmişi tespit edilen otomobilin kilometre doğruluğu ayrıca teyit ediliyor. Bu sayede tüketiciler 50 TL'den 500 Bin TL'ye kadar olası zarar ve masraflardan da korunmuş oluyor.

Hiç yorum yok