Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Tüm Dünyada Beğeni Kazanan Chery Omoda 5 Avrupa Yollarına Çıkıyor

Chery, OMODA 5 ile Avrupa Pazarına Giriş Yapıyor! Çinli otomotiv devi Chery, küreselleşme stratejisi kapsamında Avrupa pazarına giriş yapı...

Chery, OMODA 5 ile Avrupa Pazarına Giriş Yapıyor! Çinli otomotiv devi Chery, küreselleşme stratejisi kapsamında Avrupa pazarına giriş yapıyor. 


Küresel tüketiciler için tasarlanan OMODA serisinin Avrupa’ya gidecek olan ilk partisi 18 ve 19 Mayıs tarihlerinde Şangay’dan yola çıktı ve 45 gün içinde Avrupa ana karasına adım atmaya hazırlanıyor. 


 
Chery, mayıs ayı boyunca dünyanın farklı ülkelerinde lansman ve araç teslimatları gerçekleştirdi. 
 
16 Mayıs’ta Meksika’da müşterilerine OMODA serisinin O-UNIVERSE adındaki ekosistemini teknoloji ve moda ile harmanlayarak görsel ve işitsel bir şölenle tanıtan Chery, nisan ayında OMODA 5 ihracat satışlarını mart ayına göre yüzde 9 artırarak 10 bin 781 adetle aylık bazda rekor kırdı. 
 
Şimdiye kadar, OMODA 5'in Ocak-Nisan 2023 arasındaki kümülatif ihracat satışları ise 37 bin 895 adede ulaştı. 
 
Çinli otomotiv devi Chery’nin Mart 2023 itibarıyla Türkiye pazarında da satışa sunduğu OMODA serisinin Avrupa’ya gidecek olan ilk partisi Şangay’dan yola çıktı. 
 
İlk olarak İspanya ve İtalya’ya teslim edilmek üzere 18 ve 19 Mayıs tarihlerinde yola çıkan araçlar, 45 gün içinde Avrupa ana karasına adım atacak. 
 
Mayıs ayı boyunca dünyanın farklı ülkelerinde lansman ve araç teslimatları operasyonlarına hız kesmeden devam eden Chery, 16 Mayıs’ta Meksika’da büyük bir etkinlik düzenleyerek müşterilerine OMODA serisinin O-UNIVERSE adındaki ekosistemini teknoloji ve moda ile harmanlayarak görsel ve işitsel bir şölenle tanıttı. 
 
Ayrıca Chery OMODA serisinin yeni modeli olan OMODA 5, nisan ayında ihracat satışlarını mart ayına göre yüzde 9 artırarak 10 bin 781 adede ulaştı. Bu başarılı satış adetleriyle birlikte ihracat satışları bir ayda ilk kez 10 bin adedin üzerine çıkmış oldu. 
 
Tüm dünyada büyük bir ilgi gören Chery OMODA 5, Çin Yolcu Taşımacılığı Federasyonu verilerine göre, Çin otomobil ihracatında altıncı sırada yer alıyor. Şimdiye kadar, OMODA 5'in Ocak-Nisan arasındaki kümülatif ihracat satışları ise 37 bin 895 adede ulaştı. 
 
Chery OMODA serisi, tanıtıldığı ilk günden itibaren küresel tüketiciler için tasarlandı ve lansmanından bu yana dünya genelindeki kullanıcılar tarafından da son derece benimsendi. 
 
OMODA 5, geçtiğimiz nisan ayında Doğu Avrupa ve Meksika gibi yeni pazarlarda güçlü bir satış performansı elde ederek pazar segmentinde birinci oldu. Başarıdan başarıya koşan Chery OMODA serisi, önümüzdeki dönemde de küreselleşme hızını sürdürmeye devam edecek. 
 
Çinli marka ayrıca, küreselleşme stratejisi kapsamında yeni bir elektrikli araç modelini de pazara sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni modelin, yılın dördüncü çeyreğinde küresel tüketicilerle buluşması hedefleniyor. 
 
Böylece Chery OMODA EV, düşük karbonlu ve çevre dostu bir yapıyla güncel otomobil endüstrisi gereksinimlerini tam olarak karşılaşmış olacak. 
 
Chery OMODA 5, Türkiye'de de yoğun bir ilgi ile karşılandı. 21 Mart'taki lansmandan bu yana talep, Türkiye pazarında Chery OMODA 5’e yoğun olarak devam ediyor. 

 
Özgün karakteri ve modaya uygun tasarımı kadar zengin teknolojik donanımıyla da dikkat çeken SUV model, genç neslin öncelikli tercihi olmaya devam ediyor.

Hiç yorum yok