Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yeni Lego Technic Peugeot 9x8, Le Mans Öncesi Hibrit Hypercar’a Saygı Duruşunda Bulunuyor

PEUGEOT TotalEnergies Ekibi, 9X8 Hypercar ile geçen sene oyunun kurallarını değiştirdikten sonra tamamen yeni bir mühendislik mücadelesine g...

PEUGEOT TotalEnergies Ekibi, 9X8 Hypercar ile geçen sene oyunun kurallarını değiştirdikten sonra tamamen yeni bir mühendislik mücadelesine girişti. 
 

Ekip, yeni hibrit Hypercar’ı, LEGO® Technic™ formunda yeniden ortaya çıkarıyor. LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar, otomobil tutkunları kadar LEGO fanatikleri için de büyük bir heyecan yaratıyor. 
 


LEGO Group ve PEUGEOT Sport ekipleri, örnek bir mühendislik yaklaşımı ile 9X8 Hypercar için 1:10 ölçekli, 1.775 parçadan oluşan detaylı bir model üretti. 
 
Bu yeni LEGO Technic modeli, genel siluetinden özenle şekillendirilen detaylara kadar 9X8’in göz alıcı tasarımını en iyi şekilde yansıtıyor. 9X8, PEUGEOT’nun elektrikliye geçiş yaklaşımını gözler önüne seriyor ve aynı zamanda markanın rekabetçi yönünü de somutlaştırıyor. 
 
Model, gerçek dört tekerlekten çekişli 9X8’deki; elektrikli 7 vitesli şanzıman, benzersiz kapıları, düşük emisyonlu hibrit güç-aktarma sistemi, gelişmiş süspansiyon ve zarif profili dahil her bir ayrıntısıyla yeni modele büyük bir özenle aktarıldı. 
 
V6 motoru dışında karanlıkta parıldayan ışık öğeleri gibi ayrıntılar, gerçek yarış heyecanını yansıtıyor. 
 
Hem yarış hem de LEGO hayranlarını heyecanlandıran, LEGO Technic serisinin bu yeni üyesi, tamamlandığında 13 cm yüksekliğe, 22 cm genişliğe ve 50 cm uzunluğa sahip oluyor. 
 
Yarış otomobilinin LEGO modeli, Portekiz’deki ilk FIA Dünya Avrupa Şampiyonası’nda, gerçek yarış otomobilinin 10-11 Haziran’daki Le Mans 24 Saat yarışına çıkmadan önce tanıtıldı. 
 
LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24 Saat Le Mans Hypercar otomobil seti, 1 Mayıs’tan itibaren LEGO Mağazaları ve www.LEGO.com üzerinden satışa sunuluyor. 
 
 LEGO Group Tasarımcısı Kasper René Hansen; “İki önemli marka olarak yeni bir yarış ve mühendislik çağını yansıtan bir ürün üretmek için bir araya geldik. Böylesine zarif bir otomobilin şeklini ve detaylarını LEGO Technic öğelerini kullanarak oluşturmak hiç de kolay olmadı. 
 
PEUGEOT TotalEnergies Ekibi ile bu projede birlikte çalışmak benim için bir onur. Birlikte Hypercar’a LEGO Technic formunda hayat verdiğimiz için gurur duyuyorum” dedi. 
 
PEUGEOT Sport Teknik Müdürü Olivier Jansonnie; “LEGO Group ile teknik iş birliğimiz PEUGEOT 9X8 ortaya çıkmadan 5 ay önce, Ocak 2022’de başladı. PEUGEOT 9X8’in teknik detaylarını LEGO Technic modeline aktarmamızı sağlayan projenin teknik ve tasarım ekipleriyle birlikte geliştirmesi 1 yıl sürdü.
 
 Olabildiğince gerçekçi bir model üretmek, her iki marka için de çok önemliydi. 
 
PEUGEOT, PEUGEOT Sport ve LEGO ekipleri, fotoğraflardan aktarılamayan süspansiyon ve hibrit sistemlerin uyarlanması konusunda çok sayıda toplantı yaptı. 
 
Bu proje için LEGO Group’a teşekkür ediyoruz. Hayal edebileceğimizden çok daha iyi bir sonuç elde ettik. Gurur duyduk ve etkilendik” dedi.  
 

ÜRÜN BİLGİSİ: (42156) 
Yaş: 18+ Ebatlar: Yükseklik 13 cm, Uzunluk 50 cm, Genişlik 22 cm Ürün ismi: LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar Parça sayısı: 1.775 Fiyat: 199.99€/$199.99/£169.99

Hiç yorum yok