Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Ds Automobıles,Türkiyede İlk Çeyrekte Satışlarını Dörde Katladı

DS Automobiles, yılın ilk çeyreğinde satışlarını, 2022’nin aynı dönemine göre dörde katlayarak önemli bir başarıya imza attı.    Stellantis ...

DS Automobiles, yılın ilk çeyreğinde satışlarını, 2022’nin aynı dönemine göre dörde katlayarak önemli bir başarıya imza attı. 
 

Stellantis Türkiye’nin premium segmentteki temsilcisi DS Automobiles, yılın ilk çeyreğinde gerçekleştirdiği 717 adetlik satışla aynı segmentte yüzde 4,1’lik pazar payına ulaştı. 


 

Bulunduğu segmentte yeni DS 7 modeliyle de benzer bir başarı sergileyen DS Automobiles, geçen yılın ilk çeyreğinde satılan DS 7 CROSSBACK modeline oranla satışlarını da yüzde 400’ün üzerinde artırmayı başardı. 

 
DS Türkiye Genel Müdürü Selim Eskinazi, “2022 yılının sonunda tanıttığımız yeni DS 7 modeline çok büyük ilgi var ve satışlarımıza önemli katkı sağladı. 
 
2023’ün ilk çeyreğinde 546 adet DS 7 satışı gerçekleştirdik. Yeni DS 7, markamızın ivmelenmesine en büyük katkı sağlayan model oldu” dedi. 
 
 Premium otomobil pazarında zarafet ile teknolojiyi bir araya getiren DS Automobiles, yükselen satış grafiğini satış rakamlarına yansıtmaya devam ediyor. 
 

Mart ayında büyük bir ivme yakalayan DS Automobiles, yılın ilk çeyreğinde satışlarını, 2022’nin aynı dönemine göre dörde katlayarak toplam 717 adetlik satışa ulaştı. 

 
Artan satış rakamlarıyla birlikte premium segmentteki payını da yüzde 257 oranında artıran DS Automobiles, bu segmentte pazar payını yüzde 1,6’dan yüzde 4,1’e çıkarmış oldu. 
 
Markanın bu sonuçlara ulaşmasında etkin rol oynayan premium SUV modeli yeni DS 7 ise, geçen yılın ilk çeyreğinde DS 7 CROSSBACK olarak 134 adet olan satış rakamını 2023’ün aynı döneminde yüzde 400’ün üzerinde artışla 546 adede çıkarmasını sağladı. Bu sonuçlarla yeni DS 7’nin segmenti içindeki payı da yüzde 4,7’den yüzde 15,6’ya çıkardı.  
 
Selim Eskinazi: Yeni DS 7’ye çok büyük ilgi var 
 
Geçen yılın ilk çeyreğinde toplam 179 adet satış gerçekleştirdiklerini söyleyen DS Türkiye Genel Müdürü Selim Eskinazi; “2022 yılının sonunda tanıttığımız yeni DS 7 satışlarımıza önemli katkı sağlamaya devam ediyor. 
 
Geçen yıl satılan DS 7 CROSSBACK adedinin yaklaşık yüzde 55’ine henüz ilk çeyrekte ulaştık. 2023’ün ilk çeyreğinde 546 adet yeni DS 7 satışı gerçekleştirdik. Bu yılın ilk çeyreğinde toplam binek otomobil pazarı 175 bin 421 adede ulaşırken 2022’nin aynı döneminde 116 bin 834 araç satılmıştı. 
 
Geçen yılın ilk çeyreğindeki satışlar içerisinde 11 bin 167 adetlik bölümü premium otomobiller oluşturmuştu. Bu yılın aynı döneminde ise premium otomobil satışları 17 bin 404 adede ulaştı. DS Automobiles olarak büyüyen pazardan çok daha hızlı büyüdük. 
 
Premium pazarda gerçekleştirdiğimiz 717 adetlik satışla DS Automobiles, geçen yılın ilk çeyreğine göre güçlü bir büyüme elde etti” dedi. 
 
Simge modellerden yeni DS 7’nin pazara sunulmasıyla birlikte model bazlı satışların dört katına çıktığını vurgulayan, DS 7 E-TENSE ile de ilk çeyrek sonuçlarına göre PHEV segmentinde lider olduklarının altını çizen DS Türkiye Genel Müdürü Selim Eskinazi, “Yeni DS 7’ye çok büyük bir ilgi var. Müşterilerimizin taleplerine yetişmek için son sürat çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. 
 

 DS Türkiye Genel Müdürü Selim Eskinazi: “Hem satış hem satış sonrası hizmetlere yatırım yapıyoruz” 
 
DS Automobiles’in satışları gibi müşteri memnuniyetinin de hızla arttığına işaret eden Selim Eskinazi, “İlk çeyrekte satış memnuniyetini %100 seviyesinde gerçekleştirmeyi başardık. Türkiye’deki satış ağımızı geliştirmeye ve genişletmeye devam ediyoruz. 
 
İlk hedefimiz, yaz aylarında yeni DS STORE Gaziantep’i devreye almak olacak. Satış tarafında olduğu kadar satış sonrası hizmetlere de yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda DS SERVICE Ankara’yı yeni yatırımlarla geliştirip hizmet kapasitesini artırıyoruz. 
 
DS STORE Bodrum, planlanan bir genişleme yatırımı ile hem satış hem de satış sonrası hizmet kapasitesini yılın ikinci yarısında artıracak” açıklamasında bulundu. 
 

DS AUTOMOBILES HAKKINDA 

 
Avant-garde ruhuyla hareket eden, olağanüstü bir mirasla desteklenen ve 2014 yılında kurulan DS Automobiles, Fransız seyahat sanatını somutlaştırmayı hedefliyor. 
 
Olağanüstü ürünler, göze çarpan Fransız lüks becerisi ve bir dizi kişiye özel hizmetle birleşen DS Automobiles, her yolculuktan önce, yolculuk sırasında ve sonrasında benzersiz bir deneyim sunuyor.
 
 Öne çıkmak isteyen, dünyayı dolaşmak ve her anın tadını çıkarmak isteyen müşteriler için tasarlanan DS modelleri, zarafet ve teknolojiyi bir araya getiriyor. 
 
Yeni DS 3, Yeni DS 4, Yeni DS 7 ve DS 9 ile DS Automobiles geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. 2015’te Formula E’ye girişinden bu yana, 2019 ve 2020’de çifte Takım ve Sürücü Şampiyonluğu da dahil olmak üzere çok sayıda rekoru bulunan DS Automobiles, halihazırda her bir modelinin elektriklenmiş bir versiyonunu sunarak elektriklenmenin en ileri noktasında yer alıyor. 
 
E-TENSE etiketi altında DS Automobiles, hem %100 elektrikli hem de 360 beygir gücüne kadar 4x4 teknolojisiyle şarj edilebilir hibrit sunuyor. 2024’ten itibaren DS Automobiles tarafından piyasaya sürülen her yeni model %100 elektrikli olacak. 
 
DS Automobiles, müşterileri için benzersiz marka deneyimine yönelik özel hizmet programı olan “ONLY YOU, DS Deneyimi" programını da hazırladı. 
 
41 ülkede faaliyet gösteren DS Automobiles markası, dünya genelinde 450 DS STORE’dan oluşan ve sürekli gelişen özel bir dağıtım ağı oluşturdu.

Hiç yorum yok