Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yeni Opel Grandland GSe,Yüksek Performans ve İşlevselliği Birleştiriyor

Opel’in efsanevi sportif alt markası GSe, yeni modelleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Opel’in yeni alt markasının kısaltması, “Grand Sport...

Opel’in efsanevi sportif alt markası GSe, yeni modelleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Opel’in yeni alt markasının kısaltması, “Grand Sport electric” anlamına geliyor. 

Bu isme yaraşır performanslı hibrit SUV, yeni Opel Grandland GSe, kendi sınıfına yeni standartlar getiriyor. 


Yeni Opel Grandland GSe, Almanya’nın Eisenach kentinde montaj hattından çıkacak ve popüler C-SUV segmentinde yer alacak. 

Grandland GSe, sportif sürüş karakterini esnek kullanım özellikleri ve GSe’ye özel olan keskin bir tasarımla birleştiriyor. Dinamik sürüş ve üstün yol tutuş özellikleriyle elektrikli dört tekerlekten çekiş, sürücüleri cezbediyor. 
 
Ayrıca çok sayıda gelişmiş sürüş destek sistemi, elektrikli ve emisyonsuz sürüş keyfini daha da güvenli hale getiriyor. Opel, GSe model serisini genişletmeye devam ediyor. 
 
Astra GSe’den sonra sınıfının en çok tercih edilen modellerinden biri olan Grandland’in de yüksek performanslı modelini gün yüzüne çıkardı. 
 

Yeni 2023 opel Grandland GSe, 147 kW/200 HP gücündeki 1.6 litre turbo beslemeli benzin motorunu, her aksta bir tane olmak üzere iki

adet elektromotorla birleştiriyor. 

 
Ön akstaki elektromotor 81,2 kW/110 HP’ye, arka akstaki ise 83 kW/113 HP’ye kadar güç sağlıyor. Motorlar toplam 221 kW/300 HP’ye varan sistem gücü ve 520 Nm maksimum tork üretiyor. 
 
Şarj edilebilir hibrit güç-aktarma sistemi, Grandland GSe’yi sınıfının en iyi hızlanan elektrikli dört çekişli aracına dönüştürüyor. GSe sadece 6,1 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlıyor ve 235 km/s (135 km/s tamamen elektrikli) maksimum hıza ulaşıyor. 
 
Grandland GSe, 14,2 kWs lityum-iyon bataryasıyla WLTP’ye göre yerel olarak 63 kilometreye kadar emisyonsuz sürüş sağlıyor. Opel Vizörü ile Grandland’ın cesur ve saf dış tasarımını; 19” “Monza” alaşım jantlar, benzersiz bir arka difüzör ve bagaj kapağında bir GSe logosu gibi GSe tasarım unsurları tamamlıyor. Grandland GSe ayrıca isteğe bağlı olarak siyah kaputla da sipariş edilebiliyor. 
 
Üstün sürüş keyfi 
Astra GSe örneğinde olduğu gibi Opel Grandland GSe de dinamik ve eğlenceli bir sürüş için süspansiyon ve direksiyon kalibrasyonu ile gelişmiş bir şasiden yararlanıyor. 
 
Önde McPherson ve arkada çok kollu aks ile Opel’in en sportif SUV modeli, üstün yol tutuş ve konfor özelliklerini harmanlıyor. Yine Astra GSe örneğinde olduğu gibi farklı sönümleme özellikleri sağlayan KONI FSD (Frekans Seçici Sönümleme) teknolojisi ile daha sert yaylar ve amortisörler devreye giriyor. 
 
Sonuç olarak Grandland GSe, sürücü komutlarına hızlı şekilde yanıt veriyor. Fren, viraj alma ve her Opel gibi üstün otoyol dengesiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. 
 
GSe performans koltuklar ve zengin yardımcı sistemler 
AGR sertifikalı Alcantara performans ön koltukları, Opel’in koltuk mühendisliğindeki mükemmelliğinin bir başka göstergesi. 
 
Grandland GSe sürücüsü ve ön yolcusu, olağanüstü ergonomik koltukların sunduğu ek konfor, destek ve zengin ayar yelpazesinden yararlanırken dinamik sürüşün keyfini çıkarmasını sağlıyor. Ayrıca her Grandland GSe, standart olarak koltuk ve direksiyon ısıtmasına sahip. 
 
Ayrıca, çok sayıda modern sürüş destek sistemi, sürüşü daha da güvenli hale getiriyor. Gelişmiş ön çarpışma ikazı ve radar bazlı gelişmiş aktif acil frenleme sistemi, yaya algılama, gelişmiş sürücü yorgunluk tespit sistemi, gelişmiş trafik işareti tespit sistemi, kör nokta uyarı sistemi ve adaptif hız sabitleyici sunulan çok sayıda standart özellikten bazıları.
 
 Ön-arka park sensörü, gelişmiş park pilotu ve yine standart 180o geri görüş kamerası, park etmeyi ve park yerinden çıkmayı kolaylaştırıyor. 
 

 12” dijital gösterge paneli ve 10” multimedya ekranına sahip Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu Multimedya Navi Pro bilgi-eğlence sistemi gelişmiş bağlanabilirlik çözümleri sunuyor. 
 
Böylece Grandland GSe kullanıcısı, yeni yüksek performanslı SUV ile dinamik sürüş deneyiminin keyfini sonuna kadar çıkarabiliyor. 

 

Hiç yorum yok