Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Sigortam.net’ten her bütçeye uygun kasko 

Türkiye’nin lider insurtech markası Sigortam.net, tüketicinin kasko fiyatlarındaki artıştan en az seviyede etkilenmesi için çalışmalarını sü...

Türkiye’nin lider insurtech markası Sigortam.net, tüketicinin kasko fiyatlarındaki artıştan en az seviyede etkilenmesi için çalışmalarını sürdürü
yor. 
 
Sigortam.net CEO’su Bora Uludüz, teminatları ihtiyaca uygun belirleyerek her bütçeye uygun kasko yapılabileceğine işaret ediyor.    Kasko fiyatları, son dönemde araç bedelleri ve hasar maliyetlerindeki artışa bağlı olarak yükseliş eğiliminde. 
 


Bu durum, doğru kasko ürününü seçmeyi kritik bir konu haline getirdi. Türkiye’nin ilk ve lider dijital sigorta platformu Sigortam.net, müşterilerini doğru ürün ile buluşturma hedefi kapsamında geniş seçenekler sunmaya devam ediyor.  
 
“Her müşteriye ortalamada 22 farklı teklif sunuyoruz”   Sigortam.net CEO’su Bora Uludüz, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Kasko yaptırırken iyi araştırmak, çok sayıda alternatifi değerlendirmek önemli. 
 
Sigortam.net olarak Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketleriyle çalışıyoruz. Kasko branşında her müşteriye ortalamada 22 farklı teklif sunuyoruz, bu sayı müşterinin ihtiyaçlarına göre çok daha yüksek seviyelere de ulaşabiliyor. 
 
Bu kadar seçenek arasında doğru karar vermenin kolay olmadığının bilincindeyiz. Bunun için yapay zeka çözümlerimiz ve uzman sigorta danışmanlarımız ile müşterilerimize destek oluyoruz” diye konuştu.     
 
“Yapay zeka ile doğru ürün seçimini kolaylaştırıyoruz”   
Kasko alırken müşterilerinin kararını kolaylaştırmak için bütün teklifleri sıralamanın ötesine geçtiklerinin altını çizen Uludüz, “Yapay zeka ile 3 teklifi ön plana çıkartıyoruz: 
 
En düşük fiyatlı, en geniş kapsamlı ve bu ikisinin arasında en iyi fiyat-performans dengesine sahip teklif. Bugüne kadar kasko satışlarımızın yaklaşık yüzde 80’i bu üç kart üzerinden gerçekleşti. Özellikle fiyat-performans dengesini sağlayan kart yoğun ilgi görüyor” dedi.   
 
 “Terzi işi ürünler sunabilmek için uzman sigorta danışmanlarımızla müşterilerimizin yanındayız”   
Hazır paketlerin yanı sıra müşterilerini hem daha iyi bilgilendirmek hem de ihtiyaca göre “terzi işi” ürünler sunabilmek için uzman sigorta danışmanlarından oluşan bir kadroya sahip olduklarını belirten Bora Uludüz, başta servis ağı, orjinal cam, ikame araç olmak üzere temel kasko teminatlarının fiyatı ciddi ölçüde etkileyebilidiğini; bu noktada sigorta danışmanlarının müşterilerine kapsamlı danışmanlık vererek, ihtiyaca göre özel çözümler geliştirebilmek için destek olduğunu aktardı.   
 
 “Kasko alırken İMM’de ucuza kaçmayın”   
Bora Uludüz, kasko ürünündeki en önemli teminatın ihtiyarı mali mesuliyet (İMM) olduğuna dikkat çekerek, “Halk dilinde bu ‘karşı tarafa verilen zarar’ olarak biliniyor. Kasko poliçelerinde İMM limiti 100 bin TL de olabiliyor, limitsiz de. 
 
Şöyle düşünün: Trafikte lüks bir araca çarpmanız durumunda milyonlarca TL’lik zarara yol açabilirsiniz. Bu durumda yüksek tutarlı, hatta sınırsız İMM size tam güvence sağlar, kafanız rahat olur. Üstelik sunduğu değere karşılık İMM limitini arttırmanın fiyatı oldukça bütçe dostu” diye konuştu.    “İyi sigortacı hasar anında belli olur: 
 
Hasar çağrılarının %99’una 3 saniyede cevap veriyoruz”   Sigortanın, yapısı gereği satın alma sırasında bir dokümandan ibaret olduğunu, asıl değerinin kaza anında anlaşıldığını vurgulayan Uludüz, sözlerini şöyle tamamladı:  
 
  “Bu noktada ilk alım sırasında, fiyatın ötesinde kapsamın iyi araştırılması, anlaşılması, doğru ürünün tercih edilmesi çok kritik. Bunun ötesinde, hasar anında yanınızda olacak bir kurumla çalışmanız önemli. 
 
Sigortam.net dijital bir platform, ama aynı anda çok geniş bir çağrı merkezi kadrosuna sahibiz. Bu kadro içinde, sadece hasar çağrılarına bakan, bu konuda uzman bir ekibimiz bulunuyor. 2022 yılında yaptığmız yatırımlarla hasar çağrılarının %99’una 3 saniyede cevap veriyoruz.”  

Hiç yorum yok