Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Lexus’un Daha İyi Hissettiren Klima Teknolojisi nanoe X Tüm Ürün Gamında Yerini Alıyor

Premium otomobil markası Lexus, otomobillerinin tamamında olduğu gibi klima sistemlerinde tüm detaylara önem veriyor.    Aracın içerisindeki...

Premium otomobil markası Lexus, otomobillerinin tamamında olduğu gibi klima sistemlerinde tüm detaylara önem veriyor. 
 

Aracın içerisindeki havanın mümkün olduğu kadar saf ve temiz kalmasını sağlamak adına, yeni nesil nanoe X teknolojisini tüm ürün gamında sunuyor.
 
Lexus’un kabininde herkes için sağlıklı bir atmosfer sunulmasını sağlayan nanoe X klima teknolojisi, bilimsel yöntemleri kullanarak havayı temizliyor. 


 
Klimanın hava akımına bıraktığı su molekülleri içerdiği mikroskobik hidroksil radikallerle, virüsleri, bakterileri, polenleri ve diğer alerjenleri engelliyor. 
 
Aynı zamanda küfün yayılmasına karşı da etki gösteriyor. Araç içerisinde kötü kokuları yok eden nanoe X kliması, cildin ve saçların nemli kalmasını sağlayarak içeride herkesi rahat etmesine yardımcı oluyor. 
 
Yeni nesil nanoe X teknolojisi ilk kez 2021 yılında Lexus ES ile tanıtılmıştı. Bununla birlikte yeni UX, yeni RX ve yeni tam elektrikli RZ modellerinde de yerini alarak tüm ürün gamında kullanılıyor. 
 
Bağımsız organizasyonlar ve akademik kuruluşlar tarafından test edilen nanoe X klimanın bir saat içerisinde virüslerin ve bakterilerin %99'undan fazlasını engelleyebileceğini kanıtladı. 
 
Daha önce Lexus araçlarında yer alan ilk nanoe teknolojisinin yeni nesli olan nanoe X, kabine yayılan hidroksil radikal parçacıklarının sayısını saniyede 480 milyardan 4.8 trilyona çıkararak 10 kat artırıyor ve bu sayesinde etkinliğini de yükseltiyor. 
 
Bu gelişmiş hava temizleme teknolojisinin avantajları, her yolculukta kendisini gösteriyor. Özellikle çok kirli kentsel alanlarda araç kullanırken kabinde her zaman temiz hava solunmasını sağlıyor.

Hiç yorum yok