Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Audi Dakar Rallisi’ndeki ilk podyumunu görmek istiyor

Motor sporlarında e-mobiletinin verimliliğini ve rekabetteki gücünü göstermek adına geçtiğimiz yıl düzenlenen Dakar Rallisi’nde ilk adımını ...

Motor sporlarında e-mobiletinin verimliliğini ve rekabetteki gücünü göstermek adına geçtiğimiz yıl düzenlenen Dakar Rallisi’nde ilk adımını atan Audi, bu yıl da RS Q e-tron ile en iyiler arasında yer almayı amaçlıyor.   
 

Audi, RS Q e-tron'un Dakar Rallisi'ndeki ikinci yarışında tüm ekiple tek bir hedefe odaklandı: ilk podyum zaferi. 
 
Bilindiği üzere Audi geçen yıl düzenlenen rallideki ilk denemede dört etap galibiyeti almıştı.    Audi, yılbaşı gecesi start alacak Dakar Rallisi’nde podyum hedefliyor. 
 


Bu yıl ikinci kez RS Q e-tron araçlarla yarışacak olan Mattias Ekström/Emil Bergkvist, Stéphane Peterhansel/Edouard Boulanger ve Carlos Sainz/Lucas Cruz’dan oluşan takım, biri giriş olmak üzere 15 etap sonunda podyum zaferi elde etmek istiyor.   
 
Suudi Arabistan'daki yarış rotasının yüzde yetmişi ekipler için yeni. Rotayı sportif anlamda çok daha zorlu hale getiren ASO organizatörleri Kızıldeniz ile Basra Körfezi arasındaki etapları uzattı.
 
 ‘The Empty Quarter – Kum Çölü‘ndeki yüksek kum tepeleri de ekipleri oldukça zorlayacak.   Gergin ve heyecanlı bir bekleyiş içinde olduklarını belirten Audi Motor Sporları Başkanı Rolf Michl, "Ama aynı zamanda ralli için de tamamen hazır hissediyoruz. 
 
Aracımız artık çok daha güvenli. Birinci nesil RS Q e-tron ile karşılaştırıldığında önemli iyileştirmeler yapıldı. Süreçlerimiz de çok daha iyi test ediliyor. Hedefimiz bu yıl ilk podyumumuzu görmek. 
 
Olabildiğince kapsamlı bir şekilde hazırlandık, ancak tüm dış etkenler tahmin edilemez olmaya devam ediyor. Bu etkenleri Dakar'daki yarışa kadar deneyimleme şansımız bulunmuyor.” dedi.    
 
Elektrikli tahriki, enerji dönüştürücüsü ve yüksek voltajlı bataryasıyla yenilikçi RS Q e-tron bu ay içinde Race Tech dergisi tarafından bir uzmanlar paneli tarafından “The Racecar Powertrain of the Year“ ödülünü de kazandı.

Hiç yorum yok