Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Skoda 750 Bininci KODIAQ SUV Üretimini Gerçekleştirdi

ŠKODA önemli ve yeni kilometre taşlarını daha geride bıraktı. Kasım ayında 750 bininci KODIAQ SUV modeli, Kvasiny fabrikasındaki üretim band...

ŠKODA önemli ve yeni kilometre taşlarını daha geride bıraktı. Kasım ayında 750 bininci KODIAQ SUV modeli, Kvasiny fabrikasındaki üretim bandından indirildi. 

2016 yılında ŠKODA markasının SUV atağının başlangıcını temsil eden KODIAQ, ilk günden bu yana markanın en sevilen modellerinden biri haline gelmeyi başardı. 
 
KODIAQ’ın ardından ŠKODA’nın SUV başarısı KAROQ ve KAMIQ ile de devam etti. 


 
7 koltuklu veya 5 koltuklu olarak tercih edilebilen KODIAQ, aynı zamanda yüksek performanslı RS versiyonu ve zarif L&K versiyonu ile de her müşteriye hitap etmeyi başarıyor. 
 
Kısa zamanda 750 bin adetlik üretime ulaşan KODIAQ, geçtiğimiz yıl yenilenerek satışa sunuldu ve daha çekici bir tasarımla iddiasını artırdı. 
 
ŠKODA, KODIAQ yanı sıra üretim alanında dört milyonuncu EA211 motorunu ve 15 milyonuncu son nesil şanzımanı da üreterek başka kilometre taşlarını geride bıraktı. 
 
Mlada Boleslav fabrikasında 2012’den bu yana üretilen EA211 motorları, 700 çalışan tarafından günde 2 bin 500 adet olarak yapılıyor. 
 
Bununla birlikte, 15 milyonuncu mevcut jenerasyon şanzımanını üreten ŠKODA, yüksek üretim adetleriyle birlikte dayanıklılığından ödün vermeden üretimini kusursuzlaştırmaya devam ediyor. ŠKODA şanzımanlarını Mlada Boleslav ve Vrchlabi’de üretiyor. 
 

Bu tesislerde VW Grubu markaları dahil olmak üzere 5 ve 6 ileri manuel’in yanı sıra otomatik şanzımanların üretimi gerçekleştiriliyor.

Hiç yorum yok