Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Scania, BM İklim Konferansı COP27'ye Katılıyor

Scania, 6-18 Kasım tarihlerinde Mısır'ın Şarm El-Şeyh kentinde düzenlenen 27'inci Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Konfer...

Scania, 6-18 Kasım tarihlerinde Mısır'ın Şarm El-Şeyh kentinde düzenlenen 27'inci Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Konferansı'na (COP27) katılıyor. 
 

Afrika ülkelerindeki iklim değişikliğinin etkisine ve kıtada ihtiyaç duyulan çözümlere odaklanan konferansta Scania, sürdürülebilir ulaşım sistemine geçişin itici gücü olarak konumlandırılıyor.  
 
Scania'nın Elektrifikasyon stratejisi  


Scania, konferansta mevcut sürdürülebilirlik sorunlarına yönelik çözümlerini sergileyecek. Ayrıca, Scania iklim geçişinde hem elektrifikasyonun hem de biyoyakıtların önemini vurgulayacak. 
 
Scania artık hem elektriğe geçmenin hem de biyoyakıt üretimini ve kullanımını artırmanın zamanı geldiğini belirterek her ikisi de Paris Antlaşmasına ulaşmada kilit öneme sahip olduğunun bilgisini paylaşacak. 
 
Ayrıca Scania, mobilite taşımacılığına yönelik genel çözümleri de vurgulayarak şehirlerde sürdürülebilir taşımacılığın geliştirilmesinde en güvenilir, yetkin ve sürdürülebilir potansiyel ortak olarak konumlandırılmayı amaçlıyor. 
 
Scania, sektörde bilime dayalı karbon azaltma hedeflerini benimseyen ilk şirket olarak 2030 yılına kadar tedarik zincirinde karbonu sıfırlamayı hedefliyor.

Hiç yorum yok