Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Geely ve Renault Group, lider bir güç aktarma teknolojisi şirketi kurmak için anlaştı

İleri teknolojili hibrit ve düşük emisyonlu güç aktarma organları geliştirmek, üretmek ve tedarik etmek için yeni küresel şirket kuruluyor. ...

İleri teknolojili hibrit ve düşük emisyonlu güç aktarma organları geliştirmek, üretmek ve tedarik etmek için yeni küresel şirket kuruluyor. 
 

Çerçeve anlaşması, Geely ve Renault Group'un yeni şirkette %50 hisseye sahip olmasını öngörüyor. 
 
Yeni ortaklık, gelecek yıllarda dünya çapındaki talebi karşılamak için yeni nesil hibrit ve yüksek verimli güç aktarma organları çözümlerinde liderlik hedefliyor. 
 


Girişim, Renault Group'taki 'Renaulution' dönüşümünün ve Geely'nin akıllı e-mobilite hizmetlerine geçişinin bir parçasını oluşturuyor. 
 
Yeni şirket, dünya çapında birden fazla markaya elektrikli çözümler de dahil olmak üzere sınıfının en iyi güç aktarma organlarını tedarik edecek. 
 
Tamamlandığında yeni şirketin, 130 ülkeye tedarik sağlayan yaklaşık 19.000 çalışanı ile 3 kıtada 17 güç aktarma tesisi ve 5 Ar-Ge merkezinden oluşması hedefleniyor. Stratejik ve cazip iş modelini birleştiren yeni organizasyon yapısına, zaman içinde yeni ortakların da katılması öngörülüyor. 
 
Geely ile Renault Group, sınıfının en iyi hibrit güç aktarma organları ve yüksek verimli ICE aktarma organları geliştirmek, üretmek ve tedarik etmek üzere yeni bir küresel lider oluşturmak için bağlayıcı olmayan bir çerçeve anlaşması imzaladı. 
 
Çerçeve anlaşmasına göre, Geely ve Renault Group, yeni şirkette %50’şer hisseye sahip olacak. 
 
Beş küresel Ar-Ge merkezinden yeni nesil hibrit tahrik sistemleri üreterek, karbonsuz ve düşük emisyonlu teknolojiler geliştirecek olan şirket, bağımsız bir küresel tedarikçi olacak. 
 
Yeni şirketin Renault, Dacia, Geely Auto, Volvo Cars, Lynk & Co, Proton ve ayrıca Nissan ve Mitsubishi Motors Company dahil olmak üzere çok sayıda endüstriyel müşteriye tedarik sağlaması bekleniyor. 
 
Gelecekte, ortaklık üçüncü taraf otomobil markalarına da güç aktarma teknolojileri sunacak. Yeni şirketin 3 kıtada toplamda yaklaşık 19.000 kişiye istihdam sağlayan, 17 güç aktarma tesisi işletmesi planlanıyor. 
 
Yılda 5 milyonun üzerinde içten yanmalı, hibrit, plug-in hibrit motor ve şanzıman kapasitesine sahip olacak. Şirket 130'dan fazla ülke ve bölgeye tedarik sağlayarak küresel ICE pazarının %80'i için çözümler sunacak. 
 
Bu anlaşmanın haberi, Renault Group’un dönüşümünü hızlandırmak için bir dizi inisiyatifin ana hatlarını çizdiği ve orta vadeli finansal görünümünü paylaştığı Capital Market Day etkinliğiyle aynı günde gerçekleşti. Renault Group CEO'su Luca de Meo, konuyla ilgili şunları aktardı: 
 
“Renault Group, otomotiv değer zincirinde Renaulution dönüşümüyle hızlanırken, önümüzdeki yıllarda otomotiv tedarik zincirinin önemli bir parçası olmaya devam edecek olan ICE ve hibrit motor teknolojilerini geliştirmek amacıyla Geely ile iddialı bir ortaklık kurmaktan memnuniyet duyuyoruz. 
 
Dünya çapında birden fazla OEM markasına sınıfının en iyi güç aktarma organları ve elektrikli çözümleri sunacak bu düşük emisyon teknolojisi için yeni pazar potansiyelini açığa çıkarabileceğiz.” Geely Holding Grup Başkanı Eric Li ise şunları söyledi: 
 
“Renault Group ile bugün yaptığımız anlaşma, dünyanın dört bir yanındaki otomotiv üreticilerine yüksek verimli gelişmiş çözümler sağlamak için hibrit teknolojilerde küresel bir liderin ortaya çıkmasını sağlayacak. 
 
Bu ortaklığı gerçeğe dönüştürmek için Luca de Meo ve Renault ekibiyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. 
 
Bu anlaşma, sürdürülebilirlik ve artan tüketici beklentilerini en üst seviyede karşılama konusunda öncülük etmek için teknolojik uzmanlığımızdan ve marka portföyümüzden yararlanma taahhüdümüze dayanıyor.”

Hiç yorum yok