Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Araç çağırma hizmeti inDrive Türkiye'de kullanıma açıldı

Küresel bir marka olan inDrive, İstanbul şehir içi seyahat yolculuğu pazarına giriyor.  Artık şehir içi ve yakın çevresindeki yolculuklar mü...

Küresel bir marka olan inDrive, İstanbul şehir içi seyahat yolculuğu pazarına giriyor. 


Artık şehir içi ve yakın çevresindeki yolculuklar müşterilerin talep fiyatına göre de şekillenebilecek. Şirket, sürücülerin taleplerini dikkate almayı öncelikli bir görev olarak görüyor. 
 
Ulaşım ve kentsel hizmetler konusunda uzman, küresel bir IT platformu olan inDrive, İstanbul’da kullanıcılarla buluşuyor.
 


inDrive yalnızca resmi taksi sürücüleri ile işbirliği yapacak ve yolculuk taksimetre tarafından hesaplanandan daha düşük olmayan bir fiyata gerçekleştirilecek.

İlk denemeler, hem sürücülerin hem de yolcuların hizmet kalitesinden ve kullanılabilirliğinden memnun kaldıklarını gösteriyor. inDrive (şirket merkezi Kaliforniya, ABD) küresel ulaşım start-up’larından biridir.
 
10 yıl önce, sürücülerin ve yolcuların seyahat fiyatını doğrudan pazarlık edebilecekleri yerel bir sosyal ağ ile ortaya çıkan inDrive, bugün şehir yolculukları uygulamaları kategorisinde dünyada en popüler ikinci uygulama haline geldi
 
inDrive Ortadoğu ülkeleri dahil olmak üzere toplam 47 ülkede başarıyla faaliyet gösteriyor. (Bu ülkeler arasında Mısır, Tunus, Lübnan, Cezayir, Fas bulunuyor)  
 

Şimdi Türkiye’de hizmete başlayan inDrive, ülkede marka bilinirliğini artırmayı ve aktif kullanıcı tabanını büyütmeyi planlıyor. 

 
Türkiye’deki taksi şoförleri ile görüşmeler yapan şirket, uygulamanın detaylarını ve hizmet kullanım kurallarını anlattı. inDrive, bundan sonraki süreçte önceliklerinin yasalar doğrultusunda İstanbul Taksiciler Odası’nın talepleri ve onlarla yapacakları işbirliklerinin olacağını belirtti. 
 
Nasıl Çalışıyor? 
inDrive’ın en ayırt edici özelliği yolcu ve sürücünün seyahat ücreti üzerinde doğrudan anlaşmaya varması. Yolcu ile sürücüyü buluşturan uygulamada en önemli kriter ise seyahat fiyatının taksimetreden daha düşük olamaması. 
 
Yolcu isterse gideceği istikamete ya da trafik saatine göre sürücüye bahşiş verebilir. Platformda, sürücülerin ve yolcuların birbirlerini inceleyip, seçebilecekleri ve karşılıklı yorum yapıp not verebilecekleri bir sistem bulunmaktadır. 
 
Yolcular, puanlarına, araba markalarına ve diğer kriterlere göre araçları seçebilirler. Sürücüler de çağrıyı kabul etmeden önce yolcunun puanını ve yolculuğun bitiş noktasını görebilir.  
 

inDrive da Hizmet ücreti yok 

Yolcular ödemeyi sadece nakit olarak yapabilmektedir. İlk etapta taksicilerden hizmet ücreti almayacak olan inDrive bu sayede taksicilerin daha çok kazanmasını sağlayacak. 
 
Tüm dünyada en düşük hizmet ücreti almasıyla tanınan inDrive, rakiplerinin yüzde 20-30 hizmet ücreti aldığı ülkelerde bile vergiler dahil sadece yüzde 12’ye kadar servis ücreti almaktadır.  
 
Güvenlik 
inDrive’ın güvenlik sistemi, tüm dünyada benzer hizmetler veren başlıca şirketlerin kullandığı ilkeler üzerine kurulmuştur. Şirket ayrıca karşılıklı inceleme ve değerlendirme sistemine ek olarak, gerekli gördüğü takdirde resmi yetkililere sağlayabileceği diğer verileri de (kullanıcıları telefon numarasına göre doğrulama) toplar.  
 

 

inDrive hakkında 

inDrive, küresel bir IT ve ulaşım platformudur. Dünyanın en hızlı büyüyen çevrimiçi araç çağırma hizmetlerinden biridir. Hizmetleri dünya çapında 47 ülkede 700'den fazla şehirde mevcuttur. Şirketin uygulaması 150 milyondan fazla kez indirildi. 
 
inDrive, şehirlerarası taşımacılık, nakliye ve kargo hizmetleri ile farklı operasyon pazarlarında teslimat hizmetleri de dahil olmak üzere başka hizmetler de sunmaktadır.
 
 inDrive’in merkezi Mountain View, Kaliforniya’dadır. Amerika, Asya, Orta Doğu, Afrika ve BDT ülkelerinde bölgesel merkezler işletmektedir ve 2.400'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. 
 
2021'in başlarında inDrive, Insight Partners, General Catalyst ve Bond Capital ile şirkete 1,23 milyar dolar değerinde 140 milyon dolarlık bir yatırım turunu kapattıktan sonra unicorn statüsüne ulaşmıştır.

Hiç yorum yok