Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Nıco Muller, Team Peugeot Totalenergıes’e Katıldı

NICO MULLER, PEUGEOT 9X8 PİLOTU VE GELİŞTİRME EKİBİNİN ÜYESİ OLARAK TAKIMDAKİ YERİNİ ALIYOR!    TEAM PEUGEOT TOTALENERGIES, Haziran 2023’de ...

NICO MULLER, PEUGEOT 9X8 PİLOTU VE GELİŞTİRME EKİBİNİN ÜYESİ OLARAK TAKIMDAKİ YERİNİ ALIYOR! 
 

TEAM PEUGEOT TOTALENERGIES, Haziran 2023’de yüzüncü yılı yapılacak 24 saat Le Mans da dahil olmak üzere, 2023’teki FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’na (FIA WEC) PEUGEOT 9X8 ile katılıyor. 
 
Dünyanın en prestijli motorsporları etkinliklerinden biri olan bu seri kapsamında Nico Müller, PEUGEOT 9X8’in test ve geliştirme programında çalışmak üzere ekibe katıldı. 


 
TEAM PEUGEOT TOTALENERGIES, Dünya Dayanıklılık Yarışları’nın Le Mans Hypercar sınıfında zafere ulaşmak için son derece titiz bir yol haritası izliyor. 
 
Ekip, PEUGEOT 9X8 ile gerek yarışlarda gerekse de özel testlerde ciddi kazanımlar elde etti. TEAM PEUGEOT TOTALENERGIES, şimdi de İsviçreli Nico Müller’i ekibine dahil ederek önemli bir adım daha attı. 
 
Nico Müller’in karting ile başlayan motorsporları kariyeri, tek kişilik araçlar, DTM, Formula E ve Dayanıklılık Yarışları ile günümüze ulaştı. Loïc Duval ve Jean-Eric Vergne başta olmak üzere şu anki pilotlar dışında takımın teknik ekip üyelerini de zaten tanıdığını dile getiren pilot, yeni takımına hızla uyum sağlayabileceğini belirtti. 
 
Nico Müller: “PEUGEOT’nun çok güçlü otomobiller üretme yeteneğinden fazlasıyla etkilendim” “Bu maceranın bir parçası olmaktan ve 2023’te TEAM PEUGEOT TOTALENERGIES ile FIA WEC’de yarışma olasılığından dolayı heyecan duyuyorum” sözleriyle değerlendirmesine başlayan 30 yaşındaki Nico Müller; “
 
Pilotluk kariyerimde tamamen yeni bir sayfa açarken Le Mans’da ve Dayanıklılık Yarışları’nda böylesine şanlı bir tarihe sahip bir üreticiye katılmak, özellikle sporun yeni düzenlemeleri ve yoğun rekabet ortamı göz önüne alındığında benim için muazzam bir fırsat. 
 
Profesyonel olarak, son derece heyecan verici bir meydan okuma ve her bir pilot için rüya niteliğinde bir fırsat. 
 
Dayanıklılık Yarışları’na ve Le Mans’a 2007 yılında ilgi duymaya başladım. PEUGEOT’nun çok güçlü otomobiller üretme yeteneğinden fazlasıyla etkilendiğimi söylemeliyim” açıklamasını yaptı. 
 
Müller; “PEUGEOT 9X8, benim gözümde şampiyonadaki en çarpıcı Hypercar. Ayrıca bir PEUGEOT olarak diğer araçlardan hemen ayrışıyor. PEUGEOT 9X8, Fuji’de sergilediği performansla gerçek bir potansiyele sahip. 
 
Takıma ve aracın kazanma yeteneğine sonuna kadar güveniyorum” dedi. TEAM PEUGEOT TOTALENERGIES Direktörü Olivier Jansonnie ise; “Nico Müller, FIA WEC de dahil olmak üzere birçok seride önemli başarılara imza atmış yetenekli bir pilot. 
 
Bu yıl bir LMP2 prototipi kullandı ve TEAM PEUGEOT TOTALENERGIES’in sürücülerinden beklediği hız ve istikrarı ortaya koydu. İyi bir takım yaklaşımına sahip ve Le Mans ile dünya şampiyonluğunu kazanmaya kendini tamamen adamış durumda” açıklamasında bulundu.  
 

Nico Müller hakkında 

• Uyruk: İsviçre • Yaş: 30 • Doğum tarihi: 25 Şubat 1992 
• 2004: Karting başlangıcı 
• 2009: Birincilik - İsviçre Formula Renault 2.0 Şampiyonası 
• 2013: Birincilik - Formula Renault 3.5, Monaco 
• 2015: Birincilik - Nürburgring 24 Hours DTM: 8 zafer 
• 2021: Formula E’ye ilk katılım 
• 2022: FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası. Le Mans’a ilk katılım (LMP2) 
• 2023: FIA WEC/24saat Le Mans ve Formula E (ABT)

Hiç yorum yok