Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BorgWarner’den Dev Satın Alma!

BorgWarner, Rhombus Energy Solutions'ı Bünyesine Kattı! Küresel satış sonrası otomotiv pazarına yenilikçi ürünler sunan ve Delphi Techn...

BorgWarner, Rhombus Energy Solutions'ı Bünyesine Kattı! Küresel satış sonrası otomotiv pazarına yenilikçi ürünler sunan ve Delphi Technologies’i bünyesinde barındıran BorgWarner, elektrikli mobiliteye talebin artmasıyla birlikte büyüme stratejisini de bu yönde hızlandırdı. 
 

Büyüme stratejisi doğrultusunda adımlar atan BorgWarner, bu kapsamda Rhombus Energy Solutions’ı satın aldı. 


 
Avrupa şarj altyapısını tamamlayan şirket, organik büyümeyi hızlandırmak için mevcut şarj faaliyetlerine Kuzey Amerika bölgesini de ekliyor. Bu birleşme, araçtan şebekeye (V2G) DC hızlı şarjın yaygınlaşmasını destekleyerek yazılım pazarını etkinleştiren bir gelişme olarak dikkat çekiyor. 
 
Otomotiv dünyasını ileri taşıyan yeniliklere imza atan ve satış sonrası hizmetler alanında global çözümler sağlayan Delphi Technologies’i bünyesinde barındıran BorgWarner , Rhombus Energy Solutions'ı satın aldığını duyurdu. 
 
Elektrikli araç altyapısını kuvvetlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği bu satın alma ile BorgWarner, Kuzey Amerika’daki elektrikli araç çözümlerini genişletecek. 
 
Merkezi San Diego, California'da bulunan Rhombus, araçtan şebekeye (V2G) ve Underwriters Laboratory sertifikalı şarj sunuyor. Rhombus, patentli teknolojisini Proterra dahil olmak üzere elektrikli araç üreticilerine ve şarj, şebeke servis sağlayıcılarına sunuyor. 
 
Satın alma işlemi, temel olarak nakit finanse edilen 185 milyon dolarlıkbir işlem değerine sahip. Devir işlemi ile yaklaşık 130 milyon dolarlık bir ödeme yapılırken, önümüzdeki 3 yıl içerisinde 55 milyon dolar daha ödeme gerçekleştirilecek.  
 
“Elektrikli ulaşım altyapısının temel unsurlarını destekliyoruz” BorgWarner Başkanı ve CEO’su Frédéric Lissalde, “Rhombus'un sağladığı teknoloji, BorgWarner'ın Kuzey Amerika'daki elektrikli araç çözümlerini genişletiyor ve mevcut Avrupa şarj faaliyetlerini tamamlıyor. Bu işlem, “İleriye Şarj” stratejimizi destekliyor ve şebekeden tekere tüm tahrik sistemini besleyerek elektrikli araç konumlandırmamızı güçlendiriyor. 
 
Otomotiv ve ticari araç pazarlarının önde gelen tedarikçisi olarak, sadece elektrikli aktarma organları için yenilikçi teknolojiler sunmakla kalmıyoruz, aynı zamanda şarj da dahil olmak üzere elektrikli ulaşım altyapısının temel unsurlarını da desteklemeye odaklanıyoruz” şeklinde konuştu.  
BorgWarner hakkında 
BorgWarner Inc. (NYSE: BWA), içten yanmalı, hibrit ve elektrikli araçlar için temiz ve verimli teknoloji çözümlerinde küresel bir ürün lideridir. Orijinal ekipman deneyiminden yararlanan BorgWarner, küresel satış sonrası pazarına da pazar lideri ürün ve hizmet çözümleri sunmaktadır. 
 
24 ülkede 99 noktada üretim ve teknik tesislere sahip olan şirket, dünya çapında yaklaşık 48.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için www.borgwarner.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Delphi Technologies, bir BorgWarner Inc. markasıdır.  
 
Delphi Technologies Satış Sonrası Hakkında 
Delphi Technologies Satış Sonrası, 150'den fazla ülkede varlığını sürdürmekte ve 2400'den fazla servis noktası içeren global ağıyla orijinal ürün kalitesi uzmanlığında yazılım çözümleri sunmaktadır. 
 
Benzinli yakıt sistemleri, dizel yakıt sistemleri, bakım çözümleri, motor yönetimi ve araç elektroniği, arıza teşhis ve test ekipmanı, eğitim ve teknik bilgilerle desteklenen kapsamlı bir portföye sahip olan Delphi Technologies, bu sayede servislerin ilk seferde araçları en iyi şekilde tamir etmesini sağlamaktadır.
 
Şirket, binek ve ticari araçların yanı sıra dünya çapında tarım, denizcilik ve endüstriyel araç pazarlarına da hizmet vermektedir. Daha fazla bilgi için www.delphiaftermarket.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hiç yorum yok